Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 19:32:41

moi 2 latkowie od 3 dni noszą majtki bawełniane ale za chiny nie wołają żeby usiaść na nocnik leją po dywanie aż miło już jestem lekko zrezygnowana ,nie przeszkadza im że chodzą w mokrych majtkach nie wiem czy przebierac od razu jak sie zsikają czy czekać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-26 19:33 przez piekara78.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 19:43:25

o ja też po proszę o wypowiedzi,mój synek ma połtoraroczku i tez chcemy oduczyć sikania w pampersy

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 20:29:51

Ja też chętnie poczytam rad, mój dwulatek też nie woła , w domu raczej ubieram mu pampersa ale na dworze gdzie spędza większosc dnia chodzi w majtusiach i jak narazie nie zdarzyło mu się zesiakać ,ale dość często go wysikuje pod krzaczkiem :), w domu też sika na nocnik a pampers jest tylko w razie draki, ale kupę za chiny nie zrobi do nocnika ,tylko wchodzi w pokoju w jedno miejsce ,każe mi wyjść i robi w pieluche :) subSub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 20:40:06

moje siedza np 30 min na nocniku po czym wstana i za 5 min sie zsikaja w majtki a nocnik pusty

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 20:59:00

piekara78 to i tak długo siedza,mój wstaje po minucie,po czym klaska sobie w raczki i mówi aaaaa :) i się usmiecha i tańczy:) nauczylam go że jak zrobi na nocnik to za każdym razem klaskałam,a on teraz siada,wstaje klaszcze i zaczyna przez chwile tańczyć z uśmiechem:)

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 21:06:49

moim zdaniem nic na siłę, po moim widac było że mozna ćwiczyć w zimie, ale poczekałam do lata bo prościej i sikał od razu na nocnik, wytłumaczyłam mu po co to itp. kupkę wycwiczylismy w tydzień jak zachciało mu się w wannie i posadziłam go na nocnik:) Sam chciał, kupiłam mu grający nocnik i zdarzyło się tylko raz że się zsiusiał w majtki:)
miał równo 2 latka:) a sąsiadki córka miała 3 lata jak się nauczyła, kazde dziecko jest inne:)
na pewno nie przebieraj od razu i nie sadzaj na siłę, sami powinni poczuć i nawet jak się chiwlkę spóźnią to powinni kończyć na nocniczku a nie czekac az przyjdzie:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-26 21:10 przez aga104.

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 21:08:48

Dziewczyny przede wszystki dziecko musi być gotowe do tego, zeby sikac na nocnik. Moja mam 2 latka i woła na nocnik kupkę, ale jej przyszywana bliźniaczka sygnalizuje swoje potrzeby od ok 17 miesiąca. Nie ma na to reguły.
Też próbowałam numeru z mokrymi majtkami, ale doszłam do wniosku, ze prędzej mała dostanie zapalenia pecherza niż zacznie wołac na nocnik. Zakładałam pampka, czesto pytam czy chce siku, sadzam na nocnik, tłumacze, tłumacze i jeszcze raz tłumaczę.
Polecam fragment Języka dwulatka Tracy Hogg o odpieluchowaniu. Mnie bardzo pomógł, bo sama miałam "wielkie ciśnienie" na pozbycie sie pieluch u małej.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 21:56:54

tlumaczenie nic nie da... moj synek ma 2 lata i 5 mies i od miesiaca sam robi siku i kupke na nocnik..pewnego dnia wstal polecial a nocnik i sie wysikal sam zdejmujac pampersa i sama nie wierzylam! patrze a tu nocnik gra maly na nim siedzi patrze i nasikal.. sam bez gadania i proszenia..oczywiscie nalezy dziecku wytlumaczyc co i jak ze powinno zalatwiac sie na nocnik lub do toalety ale nic na sile,, jak maluch sam dorosnie do tego to bez gadania powedruje na nocus:) ale ulga niesamowita teraz sam potrafi sciagnac sobie portaski wysikac i ubrac spowrotem:) pozniej idzie do kibelka wylewa spuszcza wode i mowi
"pa pa siki pa pa kupa" :)
tekst powalajacy:)
wiec zycze wiele cierpliwosci i wytrwalosci mamuska pampersiatek:) i nic na sile dajcie dzieciom czas:) pozdrawiam

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:17:54

dobrym sposobem jest też sadzać dziecko na nocnik po każdy przebudzeniu się dziecka ze snu,czy to w dzień czy też po nocy.Moją córeczkę 5 minut po wstaniu z drzemki zawsze sadzałam na nocnik i za każdym razem było siusiu.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:18:44

mój syn ma 2,5 roku i sikamy od jakiegos misiaca bo sam chciał:)jak miał równo 2 lata to juz prawie był oduczony od pampersów,ale urodził sie braciszek i brakło nam czasu i cierpliwosci na dalsza nauke

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:22:14

POWIEM WAM ŻE NIE róbcie nic na siłe,moje dzieci -córka i syn oboje oduczyli się w wieku 2 lat i 3 miesięcy, nie ma co na siłę robić, tylko pokazywać do czego jest nocnik, ale na siłę nic nie zrobicie. przychodzi taki czas, taki dzień że już dziecko zaczyna na nocnik wołać i już

zbędne nerwy są tylko jak się próbuje za wcześnie
dodam że nerwami i krzykiem można tylko przedłużyć noszenie pieluch, nie wolno na siłę nic robić, a broń Boże krzykiem i klapsami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-26 22:23 przez ktoto1.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:23:42

nasz maluch jak skończył 2 latka to po domku ubieraliśmy mu tylko majtusie i spodnie, owszem pare dni lał jak niewiem, ale wysadzaliśmy go co chwile, potem nawet w pampersie czuł ze sika,i pokazywał, na dwór jak wychodzilismy to zakładalismy pampersa, dużo mówiliśmy, tłumaczyliśmy na wszelkie sposoby i teraz mały ma 2 latka i 4 miesiace i nie sika i w nocy wogóle sie nie zsika również, ja bylam w szoku powiem szczerze. w nocy sie czasem przebudzi i woła sikać. zapomnielismy jak pampersy wygladaja. uzbrojcie sie w cierpliwość i za zadne skarby nie krzyczcie po maluszkach, to ma byc dla nich przyjemność. trzeba motywowac, nagradzac nie tylko łakociami i bedzie dobrze

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:32:02

Ja moją córkę do niczego nie zmuszałam...żadne sposoby nic nie dawały aż się sama odzwyczaiła...nic na siłę, każde dziecko prędzej czy później zacznie wpłać...

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 23:37:57

dziecka nie można oduczyc pieluch ,a nauczyc robic do nocniczka.kazde dziecko w swoim czasie dostaje sygnał do mózgu,ze chce mu sie sisi.tak to jest jak u nas dorosłych,więc najlepij poczekac aż dziecko samo zasygnalizuje, ze nie chce juz pieluszek.:)

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 23:50:46

Mój syn ma dwa 2 i 4miesiące.Od miesiaca czasu ucze go sikac do nocnika.Zaczełam od tego ze nocnik stoi wpokoju w jednym i tym samym miesjcu.Sadzałam go na siłe ale to niezdało rezultatu.Po tygodniu czasu syn zaczoł sam siadać w pampersie i sie bawił na nim.Po jakich 3dniach sciagłam mu pampersa i chodził bez.I zaczoł sam od siebie siadać na nockim.Wtej chwili potrafi na nim siedzieć nawet 30min i paczeć na bajki.A jak teraz zrobi siku to woła, i sie upomina ze czeba to wylać do ubikacji.
Oczywiście swoje nerwy straciłam na tym uczeniu go sikac.On spoczatku mógł chodzić przemoczono do tego stanu ze spodnie szło wykreca. i mu to nieprzeszkadzało.
Także życze wszystkim mama naprawde dużo cierpliwości. pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciaza, po ciazy, wskazowki