Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

kosmetyki samochodowe

35 minut temu

dresy na ulice

45 minut temu

Studia online

58 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 19:32:41

moi 2 latkowie od 3 dni noszą majtki bawełniane ale za chiny nie wołają żeby usiaść na nocnik leją po dywanie aż miło już jestem lekko zrezygnowana ,nie przeszkadza im że chodzą w mokrych majtkach nie wiem czy przebierac od razu jak sie zsikają czy czekać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-26 19:33 przez piekara78.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 19:43:25

o ja też po proszę o wypowiedzi,mój synek ma połtoraroczku i tez chcemy oduczyć sikania w pampersy

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 20:29:51

Ja też chętnie poczytam rad, mój dwulatek też nie woła , w domu raczej ubieram mu pampersa ale na dworze gdzie spędza większosc dnia chodzi w majtusiach i jak narazie nie zdarzyło mu się zesiakać ,ale dość często go wysikuje pod krzaczkiem :), w domu też sika na nocnik a pampers jest tylko w razie draki, ale kupę za chiny nie zrobi do nocnika ,tylko wchodzi w pokoju w jedno miejsce ,każe mi wyjść i robi w pieluche :) subSub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 20:40:06

moje siedza np 30 min na nocniku po czym wstana i za 5 min sie zsikaja w majtki a nocnik pusty

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 20:59:00

piekara78 to i tak długo siedza,mój wstaje po minucie,po czym klaska sobie w raczki i mówi aaaaa :) i się usmiecha i tańczy:) nauczylam go że jak zrobi na nocnik to za każdym razem klaskałam,a on teraz siada,wstaje klaszcze i zaczyna przez chwile tańczyć z uśmiechem:)

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 21:06:49

moim zdaniem nic na siłę, po moim widac było że mozna ćwiczyć w zimie, ale poczekałam do lata bo prościej i sikał od razu na nocnik, wytłumaczyłam mu po co to itp. kupkę wycwiczylismy w tydzień jak zachciało mu się w wannie i posadziłam go na nocnik:) Sam chciał, kupiłam mu grający nocnik i zdarzyło się tylko raz że się zsiusiał w majtki:)
miał równo 2 latka:) a sąsiadki córka miała 3 lata jak się nauczyła, kazde dziecko jest inne:)
na pewno nie przebieraj od razu i nie sadzaj na siłę, sami powinni poczuć i nawet jak się chiwlkę spóźnią to powinni kończyć na nocniczku a nie czekac az przyjdzie:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-26 21:10 przez aga104.

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 21:08:48

Dziewczyny przede wszystki dziecko musi być gotowe do tego, zeby sikac na nocnik. Moja mam 2 latka i woła na nocnik kupkę, ale jej przyszywana bliźniaczka sygnalizuje swoje potrzeby od ok 17 miesiąca. Nie ma na to reguły.
Też próbowałam numeru z mokrymi majtkami, ale doszłam do wniosku, ze prędzej mała dostanie zapalenia pecherza niż zacznie wołac na nocnik. Zakładałam pampka, czesto pytam czy chce siku, sadzam na nocnik, tłumacze, tłumacze i jeszcze raz tłumaczę.
Polecam fragment Języka dwulatka Tracy Hogg o odpieluchowaniu. Mnie bardzo pomógł, bo sama miałam "wielkie ciśnienie" na pozbycie sie pieluch u małej.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 21:56:54

tlumaczenie nic nie da... moj synek ma 2 lata i 5 mies i od miesiaca sam robi siku i kupke na nocnik..pewnego dnia wstal polecial a nocnik i sie wysikal sam zdejmujac pampersa i sama nie wierzylam! patrze a tu nocnik gra maly na nim siedzi patrze i nasikal.. sam bez gadania i proszenia..oczywiscie nalezy dziecku wytlumaczyc co i jak ze powinno zalatwiac sie na nocnik lub do toalety ale nic na sile,, jak maluch sam dorosnie do tego to bez gadania powedruje na nocus:) ale ulga niesamowita teraz sam potrafi sciagnac sobie portaski wysikac i ubrac spowrotem:) pozniej idzie do kibelka wylewa spuszcza wode i mowi
"pa pa siki pa pa kupa" :)
tekst powalajacy:)
wiec zycze wiele cierpliwosci i wytrwalosci mamuska pampersiatek:) i nic na sile dajcie dzieciom czas:) pozdrawiam

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:17:54

dobrym sposobem jest też sadzać dziecko na nocnik po każdy przebudzeniu się dziecka ze snu,czy to w dzień czy też po nocy.Moją córeczkę 5 minut po wstaniu z drzemki zawsze sadzałam na nocnik i za każdym razem było siusiu.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:18:44

mój syn ma 2,5 roku i sikamy od jakiegos misiaca bo sam chciał:)jak miał równo 2 lata to juz prawie był oduczony od pampersów,ale urodził sie braciszek i brakło nam czasu i cierpliwosci na dalsza nauke

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:22:14

POWIEM WAM ŻE NIE róbcie nic na siłe,moje dzieci -córka i syn oboje oduczyli się w wieku 2 lat i 3 miesięcy, nie ma co na siłę robić, tylko pokazywać do czego jest nocnik, ale na siłę nic nie zrobicie. przychodzi taki czas, taki dzień że już dziecko zaczyna na nocnik wołać i już

zbędne nerwy są tylko jak się próbuje za wcześnie
dodam że nerwami i krzykiem można tylko przedłużyć noszenie pieluch, nie wolno na siłę nic robić, a broń Boże krzykiem i klapsami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-26 22:23 przez ktoto1.

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:23:42

nasz maluch jak skończył 2 latka to po domku ubieraliśmy mu tylko majtusie i spodnie, owszem pare dni lał jak niewiem, ale wysadzaliśmy go co chwile, potem nawet w pampersie czuł ze sika,i pokazywał, na dwór jak wychodzilismy to zakładalismy pampersa, dużo mówiliśmy, tłumaczyliśmy na wszelkie sposoby i teraz mały ma 2 latka i 4 miesiace i nie sika i w nocy wogóle sie nie zsika również, ja bylam w szoku powiem szczerze. w nocy sie czasem przebudzi i woła sikać. zapomnielismy jak pampersy wygladaja. uzbrojcie sie w cierpliwość i za zadne skarby nie krzyczcie po maluszkach, to ma byc dla nich przyjemność. trzeba motywowac, nagradzac nie tylko łakociami i bedzie dobrze

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 22:32:02

Ja moją córkę do niczego nie zmuszałam...żadne sposoby nic nie dawały aż się sama odzwyczaiła...nic na siłę, każde dziecko prędzej czy później zacznie wpłać...

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 23:37:57

dziecka nie można oduczyc pieluch ,a nauczyc robic do nocniczka.kazde dziecko w swoim czasie dostaje sygnał do mózgu,ze chce mu sie sisi.tak to jest jak u nas dorosłych,więc najlepij poczekac aż dziecko samo zasygnalizuje, ze nie chce juz pieluszek.:)

Czas na nocnikowanie

26 maj 2012 - 23:50:46

Mój syn ma dwa 2 i 4miesiące.Od miesiaca czasu ucze go sikac do nocnika.Zaczełam od tego ze nocnik stoi wpokoju w jednym i tym samym miesjcu.Sadzałam go na siłe ale to niezdało rezultatu.Po tygodniu czasu syn zaczoł sam siadać w pampersie i sie bawił na nim.Po jakich 3dniach sciagłam mu pampersa i chodził bez.I zaczoł sam od siebie siadać na nockim.Wtej chwili potrafi na nim siedzieć nawet 30min i paczeć na bajki.A jak teraz zrobi siku to woła, i sie upomina ze czeba to wylać do ubikacji.
Oczywiście swoje nerwy straciłam na tym uczeniu go sikac.On spoczatku mógł chodzić przemoczono do tego stanu ze spodnie szło wykreca. i mu to nieprzeszkadzało.
Także życze wszystkim mama naprawde dużo cierpliwości. pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciaza, po ciazy, wskazowki