Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czas na nocnikowanie

08 lis 2011 - 10:52:45

Cytat
agnette87
mam prawie 2,5 letniego synka, którego chciałabym oduczyć siusiania w pieluchy. Może macie jakieś praktyczne rady lu swoje doświadczenia, które by mi pomogły??

Ja również mam 2,5 roczną córeczkę siusia do nocnika już jakiś czas.. od ok 5 mc samodzielnie idzie do łazienki ściąga ubranka załatwia potrzebę (przy większej muszę jej pomóc przy powycieraniu się) i sama się ubiera.

A co nam pomogło przy nauce hmmm chyba częste wysadzanie jej, nie powiem bo też było ciężko ale w końcu się udało:) Powodzenia życzę:)

Czas na nocnikowanie

08 lis 2011 - 12:26:25

mój syn ma niecale 2 latka i juz ze 2-3 miesiace chodzi bez pieluchy,tzn tylko zakladam na sapnie i spacer,siku i kupke ładnie wola. Zaczelm go osowajac z nocnikiem jak nauczyl sie sam siedziec.

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:13:37

witam jak nauczyc 2 latnie dziecko załatwiac sie na nocnik moja mala ma 2 latka i jak ma usiosc na nocnik to ciogle płacze nie wiem juz co mam robic

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:18:35

Widocznie córka nie jest jeszcze gotowa . Mój dwulatek zrobił duże postępy bo wcześniej tak reagował jak twoja córka . Teraz sam się rozbiera i siada na nocni raz udało mu się zdążyć ale na to trzeba czasu a dziecko jak będzie gotowe samo usiądzie i się załatwi.Ściągnij jej pampka i w domu niech chodzi bez .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-25 12:19 przez Paula06061987.

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:20:57

rozumiem tylko mi tez by to ułatwilo ale widocznie musze jeszcze poczekac ale jakos mam ja zachecac do tego jakimi sposobami

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:23:24

Mój synek sam tak z siebie zaczął wołać siusiu i biegł po nocnik . Wcześniej zawsze pytałam się czy chce siusiu i pokazywałam mu nocnik

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:25:06

ja jej pokazuje nocnik a ona ze be i placze juz myslalam ze moze grajocy jej nocnik kupie i moze zacheci ja to

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:35:59

a może zamiast nocnika to nakładka na kibelek? dużo dzieci woli ten sposób , warto tez np zabrać ją ze sobą i pokazać jak ty robisz siusiu do kibelka a potem ją zachęcić

Czas na nocnikowanie

25 lis 2011 - 12:43:08

Cytat
Bubileczek
a może zamiast nocnika to nakładka na kibelek? dużo dzieci woli ten sposób , warto tez np zabrać ją ze sobą i pokazać jak ty robisz siusiu do kibelka a potem ją zachęcić

Dokładnie!!! Mój Oli też wolał wc od nocnika!!! Miał ok półtora roku gdy mu pokazałam gdzie robię siusiu, bez problemu usiadł i zrobił! Z czasem nauczył się korzystania z nocnika, przed 2 urodzinami mały nie nosił już pieluch w dzień i chyba tylko 1 raz zdarzyło mu się posiusiać :D

Czas na nocnikowanie

02 gru 2011 - 11:35:27

a u nas postępy,Patryk dzień po swoich 3-cich urodzinach po raz pierwszy przyniósł mi nocnik i zrobił siku,byłam w szoku bo zawsze przynosił nocnik jak juz było po sprawie i znaczyło to że ma mokre majtki i trzeba zmienic(mój syn jeszcze nie mówi)i do tej pory zdazyło mu się tylko kilka wpadek a tak ładnie przynosi nocnik i robi siku.
do tej pory było tak że na nocnik nie chciał w ogóle usiąść i płakał jak próbowałam go sadzac,nie zmuszałam go do tego tylko zakładałam majtki bez pieluch i jak się zsikał to przychodził i pokazywał że mokro potem sygnalizował to przynoszac nocnik a teraz juz nocnik przynosi jak chce siku,jestem zadowolona z tego bo w domu mam jeszcze rocznego synka i na dwóch na pieluchy to sporo pieniędzy szło,teraz zakóładam mu tylko do spania i jak gdzies jedziemy
trzymam kciuki za resztę mam

Czas na nocnikowanie

02 gru 2011 - 13:16:03

Cytat
rafalek87
ja jej pokazuje nocnik a ona ze be i placze juz myslalam ze moze grajocy jej nocnik kupie i moze zacheci ja to

Grający to koszmar, moja siostrzenica, po nasikaniu do takiego grającego, w krzyk i nie chciała na niego patrzyć. Osobiście nie polecam! Komplet nakładka na wc+fajne krzesełko pod nóżki. Obowiązkowo wybierz z córką. Powodzenia!
Cytat
blendof
moja córcia niedawno skończyła roczek i od około 10 miesiąca jest sadzana na nocniczek
najpierw bardzo nie chciała wykręcała się płakała po prostu nie chciała usiąść, próbowałam kilka dni oczywiście nie na siłę
odpuściłam sobie i jej na ok tydzień i zostawiłam jej nocniczek do zabawy
wrzucała do niego klocki zakładała na głowę itp.
po tygodniu przerwy usiadła już na niego bez żadnego problemu
i do dnia dzisiejszego siada i nie mam z nią żadnych problemów
oczywiście nie zawsze uda jej się coś zrobić ale wtedy nie ma żadnego problemu
a jeśli zrobi siusu lub kupkę (zwykle rano) nocniczek zaczyna grać a ona biję sobie brawo
i jest bardzo zadowolona :)
moim zdaniem warto dziecko przyzwyczajać do nocniczka wcześnie
a z czasem samo zacznie wołać lub pokazywać na nocnik że chce siusiu
mam plan w wakację oduczyć ja pieluszki ale nie wiem jeszcze czy się to uda
ważne nic na siłe
każde dziecko jest inne a każda mama inaczej je wychowuje


Już się bałam, że niewiele mam stosuje metodę wczesnego nocnikowania. Mój syn skończył roczek, jak zaczął siedzieć, sadzałam go na nocnik, początkowo było podobnie- kręcił się i nie był zachwycony. A ja cierpliwie czekałam i są efekty. Siada chętnie i zawsze zagląda gdy coś zrobi. Z kupki to nie pamiętam kiedy przebierałam za pieluchy. Siku po spaniu i kiedy nadarzy się okazja np. przyjdzie do łazienki jak któreś z nas tam jest w wiadomym celu :) Oczywiście nie woła kupa, siku, ale daje sygnały i rozumie kiedy mówi się o tym. Mamy bardzo prosty nocnik za kilka złotych.
Bijemy brawo po wszystkim i z wielką pompą usuwamy z nocnika nieczystości, sam spuszcza wodę wc, co jest dla niego wielką frajdą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 13:30 przez Ela30K.

Czas na nocnikowanie

17 kwi 2012 - 13:05:57

Dziewczyny znacie sposoby jak oduczyć dziecko od pieluch?
Przy pierwszym dziecku szło nam to bardzo trudno.
Dopiero jak pediatra polecil mi zakup tanich pampersów(mniej chłonnych, dziecko nareszcie czuje dyskonfort czując wilgoć a nie jak z super pampersami itp) mała zaczęła jakoś reagować na chęć skorzystania z nocnika. Oczywiscie pierwsze dni(tygodnie) były okropne mała zestresowana ja tez(wrecz kazałam jej wisiec na nocniku)ale jakoś dała rade. Mała miała ok 2,5 roku. Jak u was z tym nocnikowaniem? Czytałam dużo w poradnikach i wiem,że to zależy od dziecka ale jakby patrzał to są dzieci które maja 3,5 latek i sikają w pampersa bo rodzice mozna powiedziec "zanidbali" ta kwetie. Zbliża się lato. Moja siostra poradziła mi abym małą latem trzymała tylko na majteczkach. Jak nasika zmieniam majty i po kłopocie.

Czas na nocnikowanie

17 kwi 2012 - 13:13:14

No i siostra ma rację ,2,5 roku juz musi sie nauczyc ,ja mam czwórkę dzieci i zadne już nie siusiało w pampersy ,zadne z moich dzieci nie miało dwóch latek .Po pierwsze nie stresuj siebie i małej ,bo ja zniechęcisz ,po drugie juz poczekaj jak będzie bardzo ciepło i tak jak siostra mówiła majtki i koniec jak nasiusia to posadz ja na nocniczek i powiedz,ze tu musi robic siusiu w pierwszy dzień może nawet ci nie nasiusiać do nocnika ,ale daj jej troszke czasu i nie zakładaj broń boze pieluch tylko twardo -majteczki sama zrozumie,ze ma to robic na nocniczek i bez stresu ,bo nic Wam z tego nie wyjdzie :)Spokój ,majteczki i słoneczko i daj jej troszke czasu:)zobaczysz nauczy sie -powodzenia !

Czas na nocnikowanie

17 kwi 2012 - 13:34:06

U nas nauka nocnikowania trwała około 1,5 miesiąca. Łatwo nie było. Siostra dobrze radzi, majty w dzień :) Ja nie zapomnę jak pewnego sobotniego poranka odbyłam "poważną" rozmowę z młodą na temat nocnika :) Po kilkunasty minutach zrobiła siku gdzie trzeba, jednak zapomniała mnie zawołać żeby ściągnąć spodenki i majtasy :)
Dodam, że u nas nocnik się jednak nie sprawdził i nakładka na wc też. Duża muszla klozetowa okazała się super atrakcją, za każdym razem było "dzień dobry panie kibelku", "papa siuśki" i wielka radość z naciśnięcia spłuczki :)

Czas na nocnikowanie

17 kwi 2012 - 14:34:10

Jak wyzej pisałam mój syn zaczął robić siku na nocnik jak skończył 3 latka i zakładam mu pieluchę na spanie,ale do tej pory nie robi kopy na nocnik tylko własnie w pieluchę jak wstanie rano i własnie nie wiem jak go nauczyć żeby zaczął robić na nocnik,może macie jakieś sprawdzone sposoby??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wymiana smoczka