Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 22 23 -->

Czas na nocnikowanie

18 sty 2011 - 21:36:01

moja córcia niedawno skończyła roczek i od około 10 miesiąca jest sadzana na nocniczek
najpierw bardzo nie chciała wykręcała się płakała po prostu nie chciała usiąść, próbowałam kilka dni oczywiście nie na siłę
odpuściłam sobie i jej na ok tydzień i zostawiłam jej nocniczek do zabawy
wrzucała do niego klocki zakładała na głowę itp.
po tygodniu przerwy usiadła już na niego bez żadnego problemu
i do dnia dzisiejszego siada i nie mam z nią żadnych problemów
oczywiście nie zawsze uda jej się coś zrobić ale wtedy nie ma żadnego problemu
a jeśli zrobi siusu lub kupkę (zwykle rano) nocniczek zaczyna grać a ona biję sobie brawo
i jest bardzo zadowolona :)
moim zdaniem warto dziecko przyzwyczajać do nocniczka wcześnie
a z czasem samo zacznie wołać lub pokazywać na nocnik że chce siusiu
mam plan w wakację oduczyć ja pieluszki ale nie wiem jeszcze czy się to uda
ważne nic na siłe
każde dziecko jest inne a każda mama inaczej je wychowuje

Czas na nocnikowanie

05 lut 2011 - 14:44:13

Witam, prosze poradzcie mi co mam zrobić, zeby moja córka zrzuciła w koncu te wstretne pieluchy .... Ona miesiac temu skończyła 2 lata, jest bardzo dobrze rozwinięta- mówi wszytsko pełnymi zdaniami, liczy, rozpoznaje kolory a mimo to nie moze załapac ze powinna sie wysikac do nocnika. Ptrafi siedzieć na nim 20 min, wstać i zesikać mi sie na rece jak ja ubieram, albo zapytam jej czy chce siusiu-powie ze nie i zesika sie w majtki..... Ratunku, juz nie moge!

Czas na nocnikowanie

09 lut 2011 - 22:13:49

niedawno pisałam, że jestem załamana, bo nie idzie. A tu nagle mały załapał, i robi!!!!Jaka uciecha!!!!
oczywiście olał dwa nocniki jakie miał i tylko i wyłącznie siada i robi na nakładkę na sedes - widocznie chce jak mama i tata. Ale udało się. Na noc zakładam mu pampersa. Niestety nie mogę wytłumaczyć mu że kupkę też robimy do wc...ale myślę że i to załapie!

Czas na nocnikowanie

09 lut 2011 - 23:47:19

Cytat
adarose
niedawno pisałam, że jestem załamana, bo nie idzie. A tu nagle mały załapał, i robi!!!!Jaka uciecha!!!!
oczywiście olał dwa nocniki jakie miał i tylko i wyłącznie siada i robi na nakładkę na sedes - widocznie chce jak mama i tata. Ale udało się. Na noc zakładam mu pampersa. Niestety nie mogę wytłumaczyć mu że kupkę też robimy do wc...ale myślę że i to załapie!
Mam podobną sytuację.Też byłam załamana a teraz syn ładnie robi siusiu do nocnika.Czasem tylko trzeba mu przypomnieć żeby zrobił siusiu bo się zapomni i narobi na wykładzinę.Gorzej jest z kupką bo robi po kątach zamiast do nocnika i nie da mu się wytłumaczyć że do nocnika też się kupkę robi ale myślę,że i do tego dojrzeje:)

Czas na nocnikowanie

10 lut 2011 - 09:07:27

A moja córeczka obecnie ma 21 miesiecy i od 3miesiecy chodzi juz bez pieluszki tyle co na noc zakładamy choodz i noce tez juz coraz cześćiej bywają sóche :)
Ja z nocniekiem zaczełam jak miała 9m zaczełam ją sadzać zawsze rano i załatwiała sie i dzięki temu gdy miała 14m sama zaczeła mi wołać ale po miesiącu jej sie troche odwidziało i trzeba było ja pilnować z sikaniem ,na 18m juz konkretnie zrzuciliśmy pampka z czego jestem bardzo dumna:):)
Kolejne postępy to 3 całe przespane nocki bez pobutki na butle :)WKOŃCU bo już myślałam ze nie przestanie jeść he he .

Czas na nocnikowanie

10 lut 2011 - 09:36:37

moja córa ma skończone 20 miesięcy,od jakiś 3 tyg regularnie siusia na nocnik,na noc tylko pampers,na początku było ciężko bo nie chciała wołać,ale coś jej się odmieniło i ładnie woła:)wczoraj przymierzała się do kupy przez pół godz nie chciała zejść z nocnika aż w końcu zrobiła kupę.
najgorzej jest gdy trzeba wyjść z domu pojechać gdzieś na dłużej wtedy towarzyszy nam nakładka.
teraz tylko odzwyczaić od piersi i będzie fajnie:)

Czas na nocnikowanie

10 kwi 2011 - 23:18:06

mój ma 20mscy i nie siada nawet na nocnik. Nie chce tego robic. Nie wiem jak mu pomóc, już tyle porad wykorzystałam...
Chyba jeszcze nie jest gotowy.

Czas na nocnikowanie

11 kwi 2011 - 06:57:17

Cytat
patusiowa_ona_19
mój ma 20mscy i nie siada nawet na nocnik. Nie chce tego robic. Nie wiem jak mu pomóc, już tyle porad wykorzystałam...
Chyba jeszcze nie jest gotowy.
Ja już tyle swoich żali zostawiłam w tym wątku na temat nocnikowania,że aż mi głupio.Mój syn miał ponad 2 latka i o nocniku nie chciał słyszeć.3 nocniki w domu i nic.Jak miał usiąść na nocnik to wpadał w histerię.W końcu przyszedł taki czas,że zrozumiał do czego służy nocnik,dojrzał do nocniczka (2,5 lat:() i teraz ładnie się załatwia.Sam siada na nocnik.Jeszcze mamy problem bo nie chce kupy do nocnika robić,zawsze chce pampersa,i chodzi po domu bez majtek bo jak mu założę coś na tyłek to wtedy zapomina,żeby usiąść na nocnik i zamoczy ubranie.Jak będzie na dworze fajnie ciepło to wtedy go będę szkolić z ubraniem.
Każde dziecko musi dojrzeć do nocnika.Na to nie ma rady.Nic na siłę,bo dziecko może się zrazić i w ogóle nie będzie chciało na nocnik usiąść.Najlepiej postawić nocniczek gdzieś na widoku,co jakiś czas pokazywać,tłumaczyć dziecku do czego służyć,może próbować posadzić dziecko na nocnik,ale jak protestuje to go puścić i spróbować za jakiś czas.
Najlepiej nie zakładać pampersa dziecku,niech się posika.Jak będzie przebierać nóżkami albo już zacznie sikać to szybko na nocnik.Będzie musiał tam siku zrobić.Potem bij brawo:) To działa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-11 07:01 przez mamapatryka.

Czas na nocnikowanie

08 wrz 2011 - 16:29:16

Czesc..Mam problem z nauczeniem synka siadania na nocniczek..dodam,ze w Pazdzierniku bedzie miał dwa latka.Nigdy go nie zmuszałam do nocnika..nic na siłę ale gdy tylko go zobaczy to tak sie "drze" jakby go ten nocnik przerażał..albo sama nie wiem.Już brak mi sił..przeciez wkoncu musi robic siku do tego upiornego nocnika:/ Nie licze na to,ze bedzie wołał bo jeszcze nie mówi..ale chociaż nie tak sie nie boi:(Mamcie jakies sposoby na oswojenie malucha z nocniczkiem????

Czas na nocnikowanie

22 paź 2011 - 14:45:19

witam dziewczyny.
potrzebuję waszej rady w temacie odpieluszania dziecka. mój syn ma już 2 lata i 2 miesiące i nijak nie moge przekonać go żeby siadał na nocnik. wiem że powiecie że muszę być cierpliwa, ja też to wiem. ale mój problem nie polega tylko na tym... poradziłabym sbie z tym gdyby nie moja wszechwiedząca i wszechobecna teściowa. ja próbuję z dzieckiem po dobroci, żeby mu wytłumaczyć to jakoś, zachęcić.. wtedy ONA wyjeżdża z groźbami wobec małego że mu wleje w tyłek, wrzeszczy na niego że jest brzydki, że taki że owaki. o ile ja nie zwracam uwagi na jej pieprzenie o tyle dziecko chłonie jak gąbka. próbowałam już kilka razy oduczać go sikania w pieluchę, ale nie mam pojęcia jak załatwić sprawę teściowej.. nie wolno jej nic powiedzieć, nie wolno zwrócić uwagi bo trzaska drzwiami, tłucze wszystkim.. jednym słowem nie uznaje sprzeciwu. czytałam kilka fachowych artykułów że nie wolno dziecka ganić, ani krzyczeć ale teściowa myśli że jest mądrzejsza. i to dlaczego- bo jej syn jak miał rok to stał pod łazienką bo chciał na nocnik! jak myślicie co ja mam zrobić żeby dała dziecku spokój.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Czas na nocnikowanie

22 paź 2011 - 15:05:19

Wiem po moim synu,że dziecko samo dojrzeje do nocniczka.Syn miał ok.2,5 roku jak siadł sam,dobrowolnie na nocnik.Wcześniej się bał.To był straszny płacz jak miał na nocnik usiąść.Porozmawiaj z teściową,że swoim zachowaniem jeszcze pogarsza sytuację.Dziecko się stresuje jak mu się każe robić coś do czego nie jest gotowe.Może się to przerodzić w awers i będziesz miała problem

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Czas na nocnikowanie

22 paź 2011 - 15:42:27

Musisz sie postawić jakoś teściowej, bo to Twoje dziecko i nie możesz dać mu zrobić krzywdy, ona, na pewno nie umyślnie, ale właśnie w pewnym sensie to robi ;/ Moja teściowa też mi radziła żeby dać małemu porządnie w tyłek jak się "skupka" (łagodnie mówiąc) bo ona tak zrobiła ze swoim synem i jak miał 2 lata to już ani razu mu się nie zdarzyło bo się bał. Tylko ja mam takie szczęście że teściową widuję od święta i nie ma żadnego wpływu na wychowanie mojego dziecka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-22 15:43 przez alenka85.

Czas na nocnikowanie

08 lis 2011 - 10:28:09

mam prawie 2,5 letniego synka, którego chciałabym oduczyć siusiania w pieluchy. Może macie jakieś praktyczne rady lu swoje doświadczenia, które by mi pomogły??

Czas na nocnikowanie

08 lis 2011 - 10:33:04

Sama chętnie sie dowiem:)
<moderacja> regulamin forum,pkt 6d



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-08 10:48 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kosmetyki na start