Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 19:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 13:00:15

Cytat
tygrysek241
Cytat
Koko298
Spróbujemy ;)

A ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

KOKO nasz Aduś ma 20 miesięcy i tez nie chce siedzieć w wannie. Jak kąpał się w wanience małej było ok siedział...a teraz już w dużej to długo trwa zanim usiądzie sam.
Najważniejsze nie sadzaj córki na siłę w wannie jak chce stać niech stoi. Nasz Adek ma mnóstwo zabawek w wodzie a wody ma po kolana. Stoi na macie antypoślizgowej i bawi się bawi, schyla się po zabawki...kuca ale nie siada ... po jakimś czasie usiądzie ale też na chwile. Ale nie zmuszam go do siadania bo to nic nie daje. A robi się przy tym nerwowy i jest ryk i wrzask :) więc nic na siłę :)

Moją małą praktycznie od samego początku kapałam w dużej wannie bo w małej było mi i mężowi nie wygodnie...
Mała szybko się przyzwyczaiła i był spokój.
Moja nawet nie schyla się po zabawki tylko stio przy brzegu wanny i wyje ;/ jak jej coś podam do łapki to odrazu wyrzuca i jeszcze większy jest wtedy wrzask...

Z mężem stwierdziliśmy że od dzisiaj nie będziemy nalewać wody tylko umyjemy małą pod bieżącą wodą, może zatęskni za kąpielami.

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 13:58:46

Cytat
CHRUPEK
Cytat
wiktoreczek7

hihi...my mamy to samo:)))a jak korek wyciagne to sam wode odkręca:)))
Chrupek też nie jest taki głupi że jak wodę wyleję to wyjdzie :D to nie problem wsadzić go z powrotem i odkręcić wodę :D
No ja nie twierdze,że moja córka jest głupia bo wychodzi po wypuszczeniu wody,jest poprostu tak nauczona.:/

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 14:33:01

moze zachęćcie pływającymi zabawkami??
kupcie jakies drobn zabawki kórymi maluchy będą mogły bawic sie ylko w anie

albo kupcie zwykłe bąńki i puszczacie -zapomną o wodzie:)


a jak to ni pomoze sprobujcie wykompać się razm
moze wdy sie przełamią



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-17 14:34 przez rysa.

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 15:18:21

Cytat
rysa
moze zachęćcie pływającymi zabawkami??
kupcie jakies drobn zabawki kórymi maluchy będą mogły bawic sie ylko w anie

albo kupcie zwykłe bąńki i puszczacie -zapomną o wodzie:)


a jak to ni pomoze sprobujcie wykompać się razm
moze wdy sie przełamią

Mała ma pełno zabawek którymi bawi się tylko w wodzie, a bańkami puszczamy jej wtedy kiedy ma jeść obiadek.

A co kąpieli razem to ja mam coś takiego że ja muszę mieć bardzo gorącą wodę żeby się wykąpać, a dziecka do takiej wody nie wsadzę bo już w ogóle nie będzie chciała się kąpać.

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 15:19:25

U nas było to samo dokładnie w takim samym wieku, córcia uwielbiała się kąpać w wannie aż tu nagle takie cyrki zupełnie bez powodu, nie pomagało nawet wsadzenie wanienki do wanny :( tak więc znowu kąpaliśmy małą w jej pokoju w wanience tak przez 2 tygodnie i potem spróbowaliśmy z znowu z wanną, mała była znowu zachwycona i tak zostało do dzisiaj:) życzę cierpliwości i powodzenia :)

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 15:59:37

Cytat
Anika110
U nas było to samo dokładnie w takim samym wieku, córcia uwielbiała się kąpać w wannie aż tu nagle takie cyrki zupełnie bez powodu, nie pomagało nawet wsadzenie wanienki do wanny :( tak więc znowu kąpaliśmy małą w jej pokoju w wanience tak przez 2 tygodnie i potem spróbowaliśmy z znowu z wanną, mała była znowu zachwycona i tak zostało do dzisiaj:) życzę cierpliwości i powodzenia :)

Nawet mnie nie strasz że znowu będziemy musieli nosić wanienkę do pokoju ;/

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

18 gru 2009 - 15:13:49

U nas to pomogło :) też nie byłam zadowolona z tego powodu ale mała strasznie płakała aż się zanosiła nie pomogły nowe zabawki ani kąpanie na stojąco wystarczyło wsadzić ją do wanny a wyciągała rączki i była histeria, niczym jej nie wystraszyliśmy byliśmy zrozpaczeni nie wiedzieliśmy co się dzieje nie było wyjścia taka duża dziewczynka i z powrotem w wanience a potem z powrotem z wielkim strachem (naszym ) do wanny na szczęście jakby zapomniała i znowu zaczeły się przyjemne kąpiele. Mam nadzieje że u Ciebie będzie inaczej i unikniesz noszenia wanienki :) życzę powodzenia

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

18 gru 2009 - 16:50:54

Koko298 - a moze opusc 1 dzien kapieli albo sama wykap sie przy niej to moze zateskni i sama bedzie chciala wejsc? Niech widzi jak sie w wannie pluskasz:-)

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

18 gru 2009 - 18:30:53

Witam!!!
U nas też tak kiedyś było. Córeczka uwielbiała się kąpać, a kiedyś podaczas wsadzania do wanny po prostu wpadła w histerię. Temperatura na pewno była odpowiednia, wszystko tak samo...Jaka przyczyna trudno powiedzieć. Może w poprzedniej kąpieli np. woda wleciała do oczka...do tej pory nie wiem co było przyczyną. No w każdym bądź razie 3 kąpiele ze mną, zabawki i spokój pozowliły nam znów cieszyć się z wieczornych kąpieli :) Ja zdecydowanie polecam spróbować kąpieli z którymś z rodziców :) Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

18 gru 2009 - 18:43:43

tezmialamz mala taki problem mniej wiecej w tym wieku co jest teraz twoja corka i przeszlo,

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

18 gru 2009 - 19:12:11

Witam!
Każdy przechodzi moment załamania, dzieci coś lubią a następnego dnia okazuje się że nie zrobią tego za nic w świecie. Mój synek ma już co prawda 5,5 roku, ale z myciem było to samo. Do dzisiaj czasami się buntuje, ale to ja decyduję czy się umyje czy nie. Nie dajcie się terroryzować. Dziecięcy bunt to nic innego jak sprawdzanie co można nowego wywalczyć u rodziców płaczem. Głowa do góry, tylko systematyczność i konsekwencja mogą Cię uratować. To nie dziecko ma decydować o takich sprawach jak mycie, jedzenie czy spanie. To nasza działka. Mój Fifi wie że z mamą nie wygra i chociaż mam już wypracowane pewne metody (po pięciu latach też będziecie miały) polecam konsekwencję. Mój synek jest chory i wszystko co osiągnął to efekt małych kroczków. A jeśli chodzi o wypuszczanie wody z wanny to każde dziecko reaguje inaczej, Fil wyskakiwał jak z procy gdy widział jak woda ucieka i zaniechałam tego typu praktyk.
Pozdrawiam

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

18 gru 2009 - 20:08:25

Dziękuje Wam za porady, będziemy próbować wszystkiego po kolei i mam nadzieję że szybko ten stan przejdzie i będzie tak jak wcześniej :)

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

13 mar 2010 - 12:15:34

Drogie mamy!!!!!!!!
A spróbujcie się wykapać z waszą pociechą,ja z moją córeczką zaczęłam się kąpać,gdy mała miała prawie 6mies. Teraz ma prawie roczek i raz ze mną a raz sama się kąpie i jest rewelacja.Ale zaznaczę,że moja mała od początku dobrze znosiła kąpiele,choć czasem pokazała swoje:)
Mama Amelki

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

27 maj 2010 - 10:32:05

No mam podobny problem:)
nasz córcia od noworodka była kąpana w wanience w swoim pokoju, ale same wiecie że jest to trochei męczące nalewanie wylewanie wody itp Laurka skończyła 12 miesięcy i chcieliśmy zacząć ją kąpać pod prysznicem w brodziku jest dosyć głęboki więc było by OK...pięknie piankę zrobiliśmy, kupiliśmy zabawkę na ścianę, cuda niewidy itp i niestety nic nie pomogło jak tylko ją rozebraliśmy płacz w niebo głosy, więc pozostało mi ekspresowe mycie, odczekaliśmy miesiąc,kolejna próba, można powiedzie że odrobinę lepiej, ale nie chciała za nic wejść jak już weszła to z płaczem, stała chwilkę i też na chwilkę przykucnęła zajęła się zabawką jak sobie przypomniała gdzie jest to znowu płacz kolejne ekspresowe mycie...no cóż... pozostaje nam wanienka...w tym roku wybieramy się na wakacje nad morze nie wiem może to coś zmieni a jeśli nie no cóż może sama kiedyś zechce kąpać się w brodziku, bo na silę zmuszać dziecko myślę że nie warto:)

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

27 maj 2010 - 10:41:57

Cytat
Milena84
Cytat
CHRUPEK
Cytat
wiktoreczek7

hihi...my mamy to samo:)))a jak korek wyciagne to sam wode odkręca:)))
Chrupek też nie jest taki głupi że jak wodę wyleję to wyjdzie :D to nie problem wsadzić go z powrotem i odkręcić wodę :D
No ja nie twierdze,że moja córka jest głupia bo wychodzi po wypuszczeniu wody,jest poprostu tak nauczona.:/

to moje wedle opini poniektorych tez glupie bo wychodzi samo gdy wody nie ma.... ale wole takie glupie niz inne co np. odkreci sama goraca wode....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszek dla dzieci:) jak długo?