Obecnie rozmawiamy o:

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Aktywne użytkowniczki

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 09:20:04

Witam
Pierwszy raz piszę na tym forum bo jakoś nigdy wcześniej nie miałam z moją małą takiego problemu.

Moja Córeczka od samego początku uwielbiała się kąpać z myciem włosków też nie było żadnego problemu.
Jednak od jakiś 4 dni moja Córa nie chce usiąść w wannie. Kiedy próbuję ją posadzić robi się cała czerwona i wrzeszczy tak bardzo że nawet mnie by gardło bolało. Po wyjściu z kąpieli nie dam rady jej uspokoić przez następne 15 minut.
Woda na pewno nie jest za gorąca bo używamy z mężem termometru i zawsze lejemy wodę o tej samej temperaturze.

Proszę Was o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić, nawet piana która zawsze pomagała nie pomaga...

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 09:23:54

JA TEŻ MIAŁAM TAKI PROBLEM ALE KIEDYŚ STARSZA PANI MI POWIEDZIAŁA WŁAŚCIWIE DORADZIŁA ABYM NAJPIERW OWINEŁA DZIECKO PIELUSZKĄ A PÓŹNIEJ WSADZIŁA DO WANIENKI EFEKT BYŁ REWELACYJNY ALE TO BYŁ NOWORODEK A TUTAJ NIE PISZESZ ILE TWOJE DZIECKO MA MIESIECY:)POZDRAWIAM

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 09:28:34

Moja córka ma 13 miesięcy...
Zawsze lubiła się kąpać, miała dużo zabawek w wodzie (co jakiś czas zmieniamy zabawki żeby się nie znudziły za szybko).

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 09:34:02

TO MOŻE WSADZCIE JA DO WANIENKI JAK KIEDYŚ PRZYPOMNĄ SIĘ JEJ DOBRE CHWILE I NP ZRÓBCIE TO W POKOJU A NIE W ŁAZIENCE może się uda powodzenia:)

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 09:36:56

Spróbujemy ;)

A ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 09:54:22

ile dzidzia ma latek(miesiecy)?

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 10:01:51

U mnie tez wystąpił okres buntu kąpielowego:o)
Właśnie mała miała ok 14/15mcy.Uwielbiała się kąpać,aż tu z dnia na dzień -woda wróg nr jeden.O 19,00 godz moją córeczkę słyszał cały pion w bloku:o)
JUż nawet wchodziłam w stroju kąp. z nią do wody!Nic nie pomagało...Poprostu samo przeszło
Teraz znowu uwielbia kąpiele.

No a co by tu poradzic..dużo cierpliwości,przejdzie na 100%.Spróbuj jeszcze baniek mydlanych w wannie,małą to w tym ciężkim okresie zajmowało na kilka chwil.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 88

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 10:13:54

Cytat
Koko298
Spróbujemy ;)

A ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

KOKO nasz Aduś ma 20 miesięcy i tez nie chce siedzieć w wannie. Jak kąpał się w wanience małej było ok siedział...a teraz już w dużej to długo trwa zanim usiądzie sam.
Najważniejsze nie sadzaj córki na siłę w wannie jak chce stać niech stoi. Nasz Adek ma mnóstwo zabawek w wodzie a wody ma po kolana. Stoi na macie antypoślizgowej i bawi się bawi, schyla się po zabawki...kuca ale nie siada ... po jakimś czasie usiądzie ale też na chwile. Ale nie zmuszam go do siadania bo to nic nie daje. A robi się przy tym nerwowy i jest ryk i wrzask :) więc nic na siłę :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 10:49:46

u mnie jest na odwrót sam włazi do wanny nawet jak jest pusta i woła myj myj. Problem zaczyna się w momencie kiedy trzeba z wanny wyjść:/ łapie się wszystkiego co jest pod ręką żebym tylko go nie wyjęła :/

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 11:17:37

Moim sposobem na wyjście z wanny/konczeniem kąpieli jest; pokryjomu wyciągam korek z wanny.Kiedy woda zleci mała
myśli,że tak już jest-koniec kąpieli.Noi wychodzi:))
OSTATNIO najpierw wychodzi lalka ,która muszę też obwinąć w ręcznik,a póżniej Nadia:0))

zweryfikowana
Posty: 926
Ostrzeżenia: 1/5

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 11:52:12

Też przez to "przechodziłam". Aleee....wymyśliłam,że położę wanienkę w łóżeczku i nakręcę karuzele. Maleństwo jest zapatrzone w karuzele...no i jest cisza :)

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 12:06:07

Cytat
CHRUPEK
u mnie jest na odwrót sam włazi do wanny nawet jak jest pusta i woła myj myj. Problem zaczyna się w momencie kiedy trzeba z wanny wyjść:/ łapie się wszystkiego co jest pod ręką żebym tylko go nie wyjęła :/
hihi...my mamy to samo:)))a jak korek wyciagne to sam wode odkręca:)))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 12:13:50

Cytat
wiktoreczek7

hihi...my mamy to samo:)))a jak korek wyciagne to sam wode odkręca:)))
Chrupek też nie jest taki głupi że jak wodę wyleję to wyjdzie :D to nie problem wsadzić go z powrotem i odkręcić wodę :D

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 12:15:53

ja mam ten sam problem od kilku dni, moja ma 11mc i tez zawsze lubiła sie kapac ale od kilku dni jak tylko probuje ja wlozyc do wanny to jest krzyk i kurczowo mnie sie trzyma-ja znalazlam taki sposob; przynioslam rozne przedmioty ktorych nigdy nie miala przy kapieli np. jakie lyzki drewniane , miseczke ,tłuczek itp pokazuje jej ze kazdy wchodzi pokolei do wanny na koniec daje jej cos do raczki i zabawiam i wtedy ona wedruje do wanny jak sie spostrzeze ze jest w wodzie to zaczyna znowu wtedy szybko odwracam jej uwage pokazujac cos nowego - przez odtatnie 2 dni skutkowalo zobaczymy jak dzisiaj bedzie, ale kazdy mosi znalesc swoj sposob:) pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!

17 gru 2009 - 12:24:59

Ja mialam znow problem z kompaniem jak maluszek byl jeszcze nowordkiem nie nawidzil kapieli i kapiel byla ekspresowa, teraz sam leci pod prysznic i tak smamo krzyczy myj myj. Wiec nie wiem co tak naprawde mozna poradzis by dziecko zachecic, moze sprobuj nie nalewac wody tylko postawic maluszka i lekko gabke moczyc i myc tak a pozniej z czasem okres butu do wody minie i sama zachce sie myc. A co do przyczyny tego anty mycia to moze pianka do oczka wleciala i dzidzia dlatego boi sie mycia?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszek dla dzieci:) jak długo?