Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

11 minut temu

sprawdzony stomatolog

15 minut temu

sklep detailingowy

39 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pytam bo nie mam pojęcia.Mam synka 8miesięcznego.
Co wy wiecie na ten temat i jak postępujecie ze swoimi synkami?

Ja mam synka 16i pół miesiąca a w ogóle nie wiedziałam że trzeba to robić bo na KM są różne wypowiedzi na ten temat ja osobiście nie naciągałam synkowi i tam dziewczyny pisały że do 3 lat się tego nie robi inne pisały że trzeba to robić już od któregoś miesiąca ale nie pamiętam więc już sama nie wiem pozdrawiam:)

hej, różne są szkoly na ten temat, moim zdaniem powinnaś przy każdym kąpaniu delekatnie naciągać, mam czterolatka, któremu trochę naciągałam ale nie- niestety gdy miał roczek okazało się, że musial mieć zabieg pod narkozą, żeby mu naciąć stulejkę bo była już przyrośnięta- do dnia dzisiejszego ( teraz już sam to robi ) naciągamy podczas kąpania, a co pediatra na to?????????????

ja słyszalam że od samego początku należy to robić

lekarze nie tłumaczą konkretnie co robić a później zabiegi, ja już znam czworo dzieci które miały zabiegi.....

Ja też mam 8miesięcznego synka i mi pediatra od pocżatku kazał naciągać i przemywać wodą, przy ostatniej wizycie bardzo mocno mu naciągnął i skórka z jednej strony się odkleiła od żołędzia. Mały płakał tego dnia przy siusianiu bo musiało go piec ale teraz za to jak mu naciągam to już ładnie widać żołądź i nic go nie boli. Ja myślę że warto to robić niż narażać synka potem na jakieś zabiegi bo wiem że jednym się same odklejają a inni muszą miec zabiegi, najlepiej spytać pediatrę choć uważam że już dawno powinien Ci pokazac jak to masz robić.

no właśnie,mi powiedziała o tym polożna i koleżanki,które już mialy chlopcow.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

O jak fajnie że Tuska19 zalożyła ten watek :) Bo sama się zastanawialam od kiedy to robić. Ja naciągam, ale od czasu do czasu :/ teraz chyba zaczne codziennie. Chociaż moja przyjaciółka naciągała synkowi a mimo to musiał miec zabieg w wieku 18 miesięcy :/

ja też nie chcę cię straszyć ale boję się, że to już bardzo późno......

Kiedyś na początku pediatra powiedział "żebym nic nie ruszała" ale teraz ostatnio powiem szczerze nie spytałam go,zapomniałam właśnie kurcze. boje się trochę bo jedni mówią żeby tego nie robic bo można zrobić krzywdę inni aby robić od początku.. już sama nie wiem.jeszcze mu tego nigdy nie robiłam.boje się by go nie bolało i bym mu uszkodziła ale z drugiej strony jak pomyślę o zabiegu...

Przerażają mnie wasze wypowiedzi bo ja nie miałam zielonego pojęcia aż jutro pobiegnę do lekarza i się wypytam o każdy najmniejszy szczegół :(

Cytat
kaasiuniaa27
Przerażają mnie wasze wypowiedzi bo ja nie miałam zielonego pojęcia aż jutro pobiegnę do lekarza i się wypytam o każdy najmniejszy szczegół :(
Nie no myślę że nie ma co panikować ale jeśli coś sie dowiesz to proszę odwiedź ten wątek i daj znać:)

No i bądź tu mądry, każdy lekarz mówi co innego. Ja słucham mojego, ale czy dobrze mówi to nie wiem... Mam taką nadzieję!

Dokładnie i bądź tu mądry człowieku...ahh Ci lekarze...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Właśnie - ja tez sie spotkałam ze sprzecznymi opiniami - jedni mówią zeby "nie ruszac" a inni "zeby naciagac". Dobrze ze to jedyny taki trudny temat jesli chodzi o chlopców. Z drugiej strony kurcze jaki wazny ! Żeby nie zrobić czegoś nie tak, co miałoby zawazyć na jego przyszłości :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciemieniucha