Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->
zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

05 paź 2010 - 07:31:52

my zaczelismy jak alicja miała rok

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

05 paź 2010 - 09:46:01

ja poszłam do dentysty gdy Alaś miał niecałe dwa latka i od tamtej pory jestesmy regularnie co miesiac bo okazało sie ze mały ma pruchnice butelkowa;/ własnie przez te picie nocne;/ jedynki i dwojki ma czarne od lapisowania a reszta zabkow zaplombowanych .......polecam paste Elmexa uzywamy ja własnie od drugiego zycia.......

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lut 2011 - 14:52:08

Mamusie, poradźcie coś.
Mój syn (19msc) nie chce myc zębów.
Za żadne skarby, nie i już.
Nigdy nie chciał,więc robiliśmy to sporadycznie - wiem,mój błąd.
Nie wiem jak go teraz nauczyc.
POMÓŻCIE mi.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lut 2011 - 15:04:42

tez mam ten problem ze swojim synkiem:(kupilismy mu specjalna szczoteczke,paste,razem myjemy zabki ale to nic nie daje.on nie chce ich myc i juz:(

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lut 2011 - 15:19:37

No ja na szczescie nie mam takiego problemu- moj ma 2 lata i sam chodi do lazienki nawet w ciagu dnia ot tak i sam mowi ze chce myc.
Ale Tobiie co poradzic, moze jakas zabawa tzn chodzi mi o to zeby wlaczyc do tego jakies jego ulubione zabawki skoro widok rodzicow myjacych zeby go do tego nie przekonuje.....

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lut 2011 - 15:27:48

moja córcia ma roczek, ząbki myjemy od kiedy wyszedł pierwszy. Tak naprawdę bardziej to zabawa i pożeranie pasty niż mycie ale zawsze. Codziennie rano gdy córcia siedzi na nocniku włączamy w komputerze "Szczotka, pasta" i razem myjemy ząbki, a wieczorem w wannie ale zawsze przy tej piosence. Może spróbuj zrobić z mycia zębów zabawę.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lut 2011 - 15:34:10

Słuchajcie jestem mama 3 synków, wszyscy myją ząbki, bo uczyłam ich od samego początku, jak jeszcze nie mieli ząbków to przecierałam im wacikiem dziąsła. Czasem maja kryzysy, że nie chcę tego robić, szczególnie ostatni 2- latek, ale to mija za jakiś czas jak zoriętuą się, że to rytuał to będą lubieli.
Można ich zachęcić tym, że sami trzymają szczoteczkę jak mama nakłada pastę.....

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

24 lut 2011 - 10:12:29

Cytat
jus31
Moja córka skończyła rok,ma 8 zabków.Chciałabym zacząc je myć,szczoteczkę mam,ale mam pytanie-czy sa pasty do zebów dla takich maluszków?macie swoje sprawdzone?Polećcie coś;))

mogę polecić pastę NENEDENT-BABY jest idealna dla maluszków, które jeszcze nie potrafią jej wypluć gdyż tą pastę można połykać, nie zawiera fluoru. Można ją spokojnie stosować u dzieci od 6 miesiąca do 24 dołączona jest do niej silikonowa szczoteczka na palec a nabyć ją można w aptece.

Jeśli chodzi o samo mycie to Zuzia nie ma z tym problemów, gorzej jest nauczyć żeby to wypluła, ale nie można wymagać od rocznego dziecka takich rzeczy więc ta pasta sprawdza się idealnie. Mycie to niemal dla niej zabawa najpierw myję ja jej 8 ząbków później ona sama poprawia, ma też taką zwykłą szczoteczkę, ale na razie wykorzystujemy ją do zabawy na sucho i masowania dziasełek

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

24 lut 2011 - 11:39:27

Starszy synek (3,5roku - 20zębów) 'myje' zęby regularnie od 3 miesiąca życia i jak na razie ostatnio pojawiła nam się pierwsza mała dziurka w czwórce. Teraz pracuję nad nim aby iść na plombowanie - oczywiście plomba kolorowa ;D
Z młodszym synkiem (15mies. - 14zębów) mam mały problem - nie w szczotkowaniu, bo tak samo od początku myjemy ząbki dwa razy dziennie i bardzo to lubi. Mimo starannych 'zabiegów' ostatnio pojawiły mu się na ząbkach brązowawe plamki.
Najśmieszniejsze jest to, że nigdy nie zasypiał z butlą, do picia woli wodę mineralną i za słodyczami nie przepada no i smoka nigdy nie używał.
Jak tylko wyzdrowieje, bo teraz ma zapalenie oskrzeli, to zamierzam się szybko udać do stomatologa.
Najbardziej boję się, że może mieć taką paskudną próchnicę jak jego 4-ro letni wujek, który od 2 lat ma górne ząbki zrównane z dziąsłami o zabarwieniu czarnym (tak mu się same wykruszyły) - biedulek, a rodzice są zmuszeni upominać go, żeby się szczerze nie uśmiechał do ludzi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 11:45 przez Alcia82.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

02 kwi 2011 - 23:46:47

mój mały ma 20mscy i nie chce myc zębów :( co mam robic? gry i zabawy przy tym nie zachęcają go, nie chce też myc przy żadnym z domowników, ani sam.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

20 wrz 2011 - 08:02:43

Orientujecie się może, czy pastę Ajona można stosować w przypadku dziecka w wieku trzech lat? Sama z niej korzystałam - w tym przypadku chodzi o krwawienie dziąseł, tylko nie wiem czy w takim wieku można z niej korzystać. Ta pasta nie zawiera fluoru co jest pozytywne dla mnie, ale czy również dla dziecka?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

21 wrz 2011 - 20:46:58

Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, ale dla samej pewności powinnaś o to zapytać dentystę. Zadzwoń jak najszybciej, a wtedy będziesz miała co do tego pewność.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-21 20:48 przez Szalowo.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

21 wrz 2011 - 21:18:41

My kupujemy pastę w aptece o nazwie Bio repair, podobno bardzo dobra na szkliwo i dziąsła.. O smaku truskawkowym;-) Myjąc Tysi ząbki śpiewam jej piosenkę o myciu ząbków, ...."szczotko szczotko hej szczoteczko ..a Tysia śpiewa "ooo" hehe;-) fajnie nam to wychodzi;-)))

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

22 wrz 2011 - 07:46:48

Hmmm... nie znam. Dzięki szałowo za info. Jeszcze skonfrontuje tą informację z opinią lekarza i dam dokładnie znać.
Nie chcę decydować się na cokolwiek dla dziecka zbyt pochopnie.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

27 lut 2012 - 09:18:09

Drogie Mamy. moja 1,5 roczna corcia nie chce myc zabkow?jak ja zacgecic do tego?nie chce jej myc "na sile" bo wiem ze wtedy to juz w ogole sie zniecheci,daje jej kubeczek z 3 szczoteczkami bo jedna jej nie wystarcza ,sama jej probuje myc ale sie wyrywa,myje z nia zeby widziala i brala przyklad ale to nie pomaga;/ co mam zrobic?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włoski blond a na zdjęciach rude