Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

40 minut temu

sprawdzony stomatolog

44 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

03 kwi 2012 - 07:50:12

Szczoteczka elektryczna? Nasze dziecko się jej bało ;-) Wprawdzie po tygodniu się do niej przekonało, ale wciąż to nie to samo. Zostaliśmy przy normalnej szczoteczce i tak doskonale się sprawdziła ;-)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

03 kwi 2012 - 09:30:35

Ja niestety zmuszona byłam myć zęby od urodzenia!
Moja Judka urodziła się z zębem :)
Na początku bez pasty, ale jak miała 6 mies. wprowadziliśmy pastę. Początkowo była o smaku jabłuszka, a teraz mamy miętową.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

03 kwi 2012 - 09:33:25

Mój synek był przyzwyczajony od maluszka ,najpierw stosowałam szczoteczkę która zakładał sobie na palec i myłam dziąsełka

Później była pierwsza szczoteczka z tarcza a teraz ma swoja z zygzakiem i myje zęby 3 razy dziennie bez problemów U nas sprawdzało się śpiewanie piosenki ,,myje zęby,,
Higieną jamy ustnej należy zająć się jeszcze zanim pojawi się u dziecka pierwszy ząbek. Kiedy zaś już to nastąpi pielęgnacja całej jamy ustnej staje się obowiązkowa. Przede wszystkim dlatego, że dobry stan zębów i dziąseł stanowi najlepsze przygotowanie dla zębów stałych i później nie ma problemów .
Polecam zestawy szczoteczek firmy NUK .Cena jest przystępna a w użyciu są bardzo wygodne .Nam bardzo ułatwiły pierwsze kroki w nauce mycia jamy ustnej .

Powodzenia mamy !



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 09:37 przez SZAFKA-MALUCHA.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

04 kwi 2012 - 07:30:37

Ajona ma smak typowo pastowy i naszemu dziecku pasuje ;-)
Najtrudniej tes dogodzić dziecku na początku, a później to już chętnie korzysta z tego wszystkiego co rodzice. Przynajmniej tak to właśnie wyglądało u nas ;-)

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

10 kwi 2012 - 16:27:52

A kto powiedział, że dzieci kochają wyłącznie to, co słodkie? Nasze dziecko uwielbia kwaśne cytryny, a nie nawidzi słodkich kiwi. I gdzie tutaj logika? Każde dziecko jest inne i nie ma reguły co do tego ;-)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

11 kwi 2012 - 07:43:25

No to tego to ja się kompletnie nie spodziewałam ;-)
Myślałam, że dzieci przepadają za słodkim ;-) Najważniejsze, aby tylko pasta podpasowała i tyle.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

11 kwi 2012 - 08:42:37

ja też tak miałam jak wy dziewczyny moja już 2 latnia Majka nie chciała myć zebów za chiny!!!!! zaczynałam od past zmieniłam chyba parenaście razy i nic dalej były krzyki. Szczoteczek też miałam tysiące. Wkoncu udałam się do dentysty dziecięcego po rade. Polecił zeby dac dziecku szczoteczkę do zębów dla dorosłego i niech na początek się nią poprostu bawi wkłada do buzi, gryzie, ssa i robi z nia co tylko zechce. Jak się już przyzwyczai to dać jej szczoteczkę i kubek z rumiankiem niech zamacza i próbuje myć. I po okresie jakichś 2 miesięcy maja zaczeła myć zeby normalną szczoteczką i pastą. A co do szczoteczek elektrycznych to przy moich 2 córkach nie zdały one egzaminu zbyt głosno warczały i dzieci były jeszcze bardziej zniechęcone także nie polecam tego sposobu.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

11 kwi 2012 - 09:12:27

dziewczyny ja już nie wiem co robić. Moja córka ma 3 latka i zaawansowaną próchnicę butelkową. Myje ząbki codziennie. Na górze 5 ząbków ma czarnych bo smaruje co miesiąc u stomatologa jakąś substancją. Ale zauważyłam na dolnej 3 znowu jakąś palmkę;/
Rano pije mleko z butelki i wieczorem. Kąpie się i jednocześnie myje ząbki.
Ale potem jak jest w łóżku pije mleko.
W nocy ok 4,5 budzi się i znowu pije mleko.
Co mam zrobić aby się odzwyczaiła albo zmieniła kolejność?
Bo jak jej nie dam to hałasy

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

11 kwi 2012 - 10:24:03

Cytat
jus31
Moja córka skończyła rok,ma 8 zabków.Chciałabym zacząc je myć,szczoteczkę mam,ale mam pytanie-czy sa pasty do zebów dla takich maluszków?macie swoje sprawdzone?Polećcie coś;))

tak jest pasta naywa się elmex junior jest dobra i polecam moja myje ją od 1 roku zycia:)
a ma teraz skończone 4 latka:)
bardzo ja lubi:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

05 lip 2012 - 00:36:51

Polecam pastę NENEDENT - bez fluoru, o smaku jabłuszka. Synkowi myję zęby już od dawna, wcześnie zaczął ząbkować. Teraz ma rok i 4 mies i ma 16 zębali. Wcześniej myliśy ząbki szczoteczką silikonową "na palec", teraz kupilismy mu szczoteczkę chyba 1-2 latka, taka mała, z dziurką żeby dziecku latwiej się trzymało w rączce:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

05 lip 2012 - 09:33:34

Witam mój synek ma 6 lat,jak skonczył rok próbowalismy mycia zabków delikatnie szczotka,oczywiscie zjadał paste-potem mu sie odwidziało w zaden sposób nie chciał otwierac buzi do mycia pocieszalismy sie ze nic sie nie dzieje ze ma jeszcze czas jak miał dwa lata zaczeły sie problemy zdrowotne inchalacje duzo leków-sterydy-masa antybiotyków i podawanych syropó nawet w nocy[choc syn nie lubił słodkiego o dziwo]zaczełys ie problemy zeby sie zaczeły psuc jedynke górna ukruszył udezajac buzia wszyscy mówili włacznie z pediatra niech sie pani nie przejmuje to mleczaki nie bola beda stałe...guzik prawda w wieku 3 latek nie chciał juz myc zebów wogóle odczuwał boł ale nie umiał powiedziec...po kilki mesiacach po sniadaniu prosił zebym mu umyła wziełam szczotke zrobiłam dwa ruchy i porazka rzucił sie na ziemie dostał ataku szału z bólu a ja nie byłam wstannie nawet go podniesc..po leku przeciwbólowym dalej bolało...poszlismy do dentysty w przychodni tam porazka...prywatnie...objechalismy pół miasta kazdy nam tłumaczył ze dziecko musi współpracowac otworzyc buzie zaprowadzic go do psychologa czy dac silne leki na sen...pediatra nas wysmiał ze nikt tego nie poda przy astmie mineły 3 dni nikt mu nie pomógł syn wył z bólu nie jadł nie pił...chodzilismy jak zombi przy nim...uprosiłam moja dentystke aby na siłe zajrzała mu do buzi maz trzymał syna na sobie trzymał mu głowe nogami jego nogi okazało sie ze ma 6zebów do kanałowego leczenia dwa te bolace rozwierciła mu na siłe załorzyła trutke..powiedziała zeby juz go nie meczyc nie ch sie rozsypia ....juz nie beda bolec...pomogło...niestety leki zniszczyły nastepne po paru miesiacach powtórka w miedzy czasie nie było mowy o myciu zebó ...jeden dentysta powiedział nam ze nie pomoze bo maja dewize zeby dziecko nie miało urazu nie robia na siłe ale nikt z nich nie brał pod uwage ze dziecko cierpi powiedział nam ze jak go bardzo zaboli to mamy go zawiesc na szczekownie 75 km od nas tam go przypna pasami i zrobia mu na miejscu...chore rece opadaja pomogła mu znów tak samo moja dentystka...zeby sie sypały okropnie czerniały zapach z buzi był nie mozliwy na samo słowo dentysta był horror musielismy ulice gdzie mieszka moja dentystka mijac z daleka...wkoncu teraz w maju syn juz ma 2 dolne jedynki stałe i juz 4 szóstki postanowilismy zrobic mu reszte zebów pod narkoza zeby nie czuł bólu a jak juz bedzie ok nauczymy bedziemy próbowac pokazywac mu ze wizyty u dentysty nie bola pojechalismy okazało sie ze wszystko sie rozsypało...nie do uratowania...synek wyszedł z gabinetu bez mleczaków zostało mu tylko te 6 zebów stałych...byłam przerazona dentystka powiedziała zebym sie nie martwiła ze ida juz nowe dbac samemu mu myc zeby bo nawet 6 cio latek nie zrobi tego dobrze i bedzie ok...po 2 tygodniowej diecie płynnej mały dostał kosmiczny apetyt nic go nie boli kupilismy szczoteczke elektryczna odpowiednia paste i płyn do płukania chetnie myje widac rózncie miedzy myciem szczotka zwykła a elektryczna ta ma 7600 obtotów na minute myje sie 2 minuty jest szczesliwy czasem pyta kiedy mu zeby urosna ...ciekawosta po przyjezdzie do tej pzrychodni gdzie robili zabieg[nastawilismy my go ze zrobi inchalacje zasnie a pani zrobi mu zabki bez problemu sie zgodził]myslałam ze na miejscu bedzie innaczej weszłam do toalety maz z nim czekał wychodze a dziecka nie ...powiedzieli ze wyszła pani po niego wział ja za reke i poszedł dał sobie wbic welfron bez płaczu...i tyle po był tylko zawiedziony bo myslał ze odrazu bedzie miał nowe zeby jak na plakatach...
Radze wszystkim rodzicą nie lekcewazcie higienny zabków dzieci...nikomu nie zycze zeby prezzył takie dni jak my te kiedy syn zanosił sie płaczem a my nie moglismy mu pomóc tragedia.dodam ze w ciazy jadłam mase nabiału seró,jogurtów ,mleka bo odrzucało mnie od mleka i co na za duzo to sie nie zdało....lekarz mnie ostrzegał ze nadmiar moze sie odbic skazą albo czyms innym....pozdrawiam zycze wam powodzenia w walce z próchnica i naszymymi lekarzami

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

20 wrz 2012 - 15:07:28

Cytat
sugarvstar
Polecam pastę NENEDENT - bez fluoru, o smaku jabłuszka. Synkowi myję zęby już od dawna, wcześnie zaczął ząbkować. Teraz ma rok i 4 mies i ma 16 zębali. Wcześniej myliśy ząbki szczoteczką silikonową "na palec", teraz kupilismy mu szczoteczkę chyba 1-2 latka, taka mała, z dziurką żeby dziecku latwiej się trzymało w rączce:)


a droga jest taka pasta ? i pytanie czy dostanę ją w rossmanie ?


---------------
szkolenia/operator-wozka-jezdniowego/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-04 13:20 przez beltrix.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

20 wrz 2012 - 15:17:55

Cytat
angel899
jak mzoecie piszcie czy te pasy kupiłyscie w markecie (gdzie) czy aptece...ja zapisze nazwy moze cos bedzie....i jak mam to robic? na szczoteczke dac odrobinkę pasy, umyc zabki i zostawic? czy jak

Tak małe dziecko raczej jeszcze nie umie wypluwać,więc pewnie ją po prostu połknie,dlatego tak ważne jest,żeby używać pasty do odpowiedniego przedziału wiekowego,a nie takiej dla dorosłych.
Cytat
beltrix
Cytat
sugarvstar
Polecam pastę NENEDENT - bez fluoru, o smaku jabłuszka. Synkowi myję zęby już od dawna, wcześnie zaczął ząbkować. Teraz ma rok i 4 mies i ma 16 zębali. Wcześniej myliśy ząbki szczoteczką silikonową "na palec", teraz kupilismy mu szczoteczkę chyba 1-2 latka, taka mała, z dziurką żeby dziecku latwiej się trzymało w rączce:)


a droga jest taka pasta ? i pytanie czy dostanę ją w rossmanie ?

Nenedent tylko w aptece.

-----------------
http://www.lckolor.pl/?q=rejestratory/info
Cytat
milkae
dziewczyny ja już nie wiem co robić. Moja córka ma 3 latka i zaawansowaną próchnicę butelkową. Myje ząbki codziennie. Na górze 5 ząbków ma czarnych bo smaruje co miesiąc u stomatologa jakąś substancją. Ale zauważyłam na dolnej 3 znowu jakąś palmkę;/
Rano pije mleko z butelki i wieczorem. Kąpie się i jednocześnie myje ząbki.
Ale potem jak jest w łóżku pije mleko.
W nocy ok 4,5 budzi się i znowu pije mleko.
Co mam zrobić aby się odzwyczaiła albo zmieniła kolejność?
Bo jak jej nie dam to hałasy

Moja siostrzenica miała tak samo tylko jej się od butelki zepsyły jedynki do samych dziąseł,zostały same zepsute korzenie,dentysta w wieku 4 czy 5 lat(nie pamiętam dokładnie)stwierdził,ze trzeba usunąć,bo stałe zęby nie będą miały jak urosnąć,bo te korzenie same nie wypadną.
Jak odzwyczaić?Po prostu kilka dni przeczekać,to jak z odzwyczajaniem od smoczka czy piersi,pobuczy kilka dni,a potem jej przejdzie i nic już jej nie dawać,niech zje bardziej treściwszą kolację.U mojej siostrzenicy to akurat nie mogłoby przejść,bo ja butelka mleka z grysikiem przed snem(czasem z nią zasypiała)trzymałą przy życiu,takim była niejadkiem.

Ale chyba trzylatek już nie potrzebuje pić mleka z butli na dodatek w nocy.A dosładzacie jej to mleko?Bo znam 2,5 letnie dziecko,które pije w nocy mleko(ale on też niejadek,chociaż tyle co to mleko w nocy wypije),zęby myje rzadko,a ma je w idealnym stanie.Ale to też dużo od genów zależy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-20 15:33 przez dootii.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

10 paź 2012 - 17:46:53

Dziewczyny mam pytanie...w poniedziałek nasz 4latek miał usuwany ząb-górną dwójkę-była ułamana i na dodatek drugi już raz zbierała się ropa ;/ Po konsultacji z Panią stomatolog okazało sie,ze 'najlepszym' rozwiązaniem będzie niestety usunięcie zęba.Ropa świadczyła o tym,ze nic dobrego sie tam nie dzieje.Teraz jak szalona przeglądam różne fora itp.boję się,ze to wczesne usunięcie spowoduję jakieś problemy z wychodzeniem stałego zęba.Czytałam,ze u niektórych dzieci zdarza się tak,ze nie ma w ogóle zalążków stałych zębów!;/ Miała któraś z Was podoną sytuację,lub słyszała o czymś podobnym?Jeśli tak,proszę o informację.Z góry dziękuję!

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

20 gru 2012 - 23:15:57

Ja tez kupowałam paste Nenedent jabłkowo-bananowy smak, jesli dobrze pamietam. Młodemu bardzo smakowała. Jak rozmawialam z dentystka dziecięcą to bardzo ja polecała dla dzieci do 2-go roku życia. Kupic ja mozna tylko w aptekach. Teraz stosuje elmex junior 0-6 lat. Niestety smak jest mietowy i synek jej nie lubi. Ale ma juz małą dawke fluory, który powinien byc w pasie dla dwulatków.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Odstawienia od piersi!! POMOCY!!!