Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:43:14

Ja Synkowi też nie przebiłabym uszka, w ogóle to nie podobają mi się kolczyki u mężczyzn, ale to już kwestia gustu, nie wiem czy córeczce chciałabym przebić, pomyślę jak będę miała:) ale tak jak któraś Mama napisała, dzieciaczki są same w sobie takie śliczne i słodkie, że upiększanie ich kolczykami to tylko fanaberie rodziców:)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:46:03

moja corcia od 4 miesiaca do 9 co 3 tygodnie jak w kalendarzu miała zapalenie ucha srodkowego, na zmiane lewe prawe.... i lekarka mi powiedziała zeby przebic uszka tzn sprobowac bo te kolczyki są lecznicze.... i zdziałały cuda.... od kiedy są kolczyki ani razu uszko nie bolalo.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:48:58

ja mam kolczyka w nosie , i jak byłam w ciazy slyszalam ciagle od starszych kobiet jaki ja przyklad bede dawac dziecku itp.. na waszym miejscu nie przejmowalabym sie , twoje dziecko, twoje zycie i twoja sprawa

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:55:23

Dalusiu!
W podstawówce nasz wychowawca zabraniał nosić kolczyki chłopcom. Zrobił jeden wyjątek. Nasz kolega jako kontrargumentu użył fakt noszenia spodni przez dziewczynki, dziewczęta czy kobiety co jeszcze niespełna 100 lat temu było nie do pomyślenia. Fakt, że nasze społeczeństwo jest lata świetlne za murzynami, ale to nie znaczy, że nie masz przebijać uszka synkowi. Naucz go tylko bronić się przed głupotą innych. Ponadto im wcześniej, tym lepiej,póki chrząstki w uszku jeszcze nie stwardniały, będzie go mniej bolało.
Trzymam kciuki!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-15 18:57 przez Kaurijka.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:56:21

tatulaz mu jeszcze zrob bo te sa fajne...bzdura

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:57:03

Cytat
Kasia09
Jestem za poczekaniem na decyzje dziecka. Osobiscie balabym sie, ze sobie krzywde zrobi kolczykami.
ja myślę dokladnie tak samo.ale teraz nikt nie myśli tak jak my.....

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:58:39

Cytat
AnetkaS
ja mam kolczyka w nosie , i jak byłam w ciazy slyszalam ciagle od starszych kobiet jaki ja przyklad bede dawac dziecku itp.. na waszym miejscu nie przejmowalabym sie , twoje dziecko, twoje zycie i twoja sprawa
BRAWO!

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 19:04:21

witam ,ja mam 13 letniego syna, który spytała czy mógłby zrobić kolczyk w uchu. Pozwoliłam i nie uważam aby było to coś niestosownego , wiadomo są osoby którym sie podoba a którym nie. Nigdy nie sugeruje sie co powiedzą inni, mam swoje zdanie

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 19:25:25

milena a ja mam takie pytanie...a niby skad rodzice tak doskonale czuja co dla jego dziecka jest najlepsze a co nie? intuicja? jak kobieta ma pierwsze dziecko...nie ma pojecia w ogole o wielu sprawach..uczy sie go kazdego dnia...i chcesz mi powiedziec, ze intuicja jest 100% pewnoscia ze robi dobrze? jak slucham czegos takiego to mi sie slabo robi....bo jesli chodzi o kolczyki to jest to tylko i wylacznie widzimisie rodzicow...no chyba, ze dziecko zlapalo sie za ucho a rodzic uznal ze to znak od niego ze chce kolczyki...zgroza.

anetka...ja mam po kilka dziurek w uszach, kolczyk w jezyku..tatuaz na krzyzu i co z tego? to, ze mi sie to podoba i mam wcale nie oznacza, ze swoim dzieciom mam robic to samo...bo czuje, ze tak bedzie dla nich najlepiej...ze tez bedzie im sie to podobalo....kazdy czlowiek jest inny..i mysle, ze w kwestii zdobienia ciala kazdy powinien miec wlasny wybor...a nie miec narzucony przez rodzicow - bo oni czuli, ze to bedzie fajne dla mnie...a pozniej sie okazuje, ze wcale nie....

kinnkaa ty troche w innej sytuacji bylas...jakby mi dziecko tak w kolko chorowalo to tez bym sprobowala tym sposobem....ale jesli chodzi o przekluwanie dziecku uszu, bo JA tak chce to w zyciu....chocby z tego wzgledu, ze czulabym, iz odbieram dziecku wielka frajde jaka jest mozliwosc samodzielnego podejmowania takiej powaznej decyzji...odnosnie wlasnego ciala. Dla kilkuletnich dziewczynek decyzja o przekluciu uszu jest naprawde czyms waznym...czuja sie doroslej, chodza pozniej dumne z siebie...dlaczego mam to jej odbierac?

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 19:43:15

moj syn ma 7 lat i ma kokczyk w uchu i jak narazie nie mamy z tego powodu rzadnych problemow chociasz chodzi do poerwszej klasy
jak ci sie to podoba to jak najbadzie pozdrawiam

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 20:13:32

Cytat
KingaMZ
milena a ja mam takie pytanie...a niby skad rodzice tak doskonale czuja co dla jego dziecka jest najlepsze a co nie? intuicja? jak kobieta ma pierwsze dziecko...nie ma pojecia w ogole o wielu sprawach..uczy sie go kazdego dnia...i chcesz mi powiedziec, ze intuicja jest 100% pewnoscia ze robi dobrze? jak slucham czegos takiego to mi sie slabo robi....bo jesli chodzi o kolczyki to jest to tylko i wylacznie widzimisie rodzicow...no chyba, ze dziecko zlapalo sie za ucho a rodzic uznal ze to znak od niego ze chce kolczyki...zgroza.

anetka...ja mam po kilka dziurek w uszach, kolczyk w jezyku..tatuaz na krzyzu i co z tego? to, ze mi sie to podoba i mam wcale nie oznacza, ze swoim dzieciom mam robic to samo...bo czuje, ze tak bedzie dla nich najlepiej...ze tez bedzie im sie to podobalo....kazdy czlowiek jest inny..i mysle, ze w kwestii zdobienia ciala kazdy powinien miec wlasny wybor...a nie miec narzucony przez rodzicow - bo oni czuli, ze to bedzie fajne dla mnie...a pozniej sie okazuje, ze wcale nie....

kinnkaa ty troche w innej sytuacji bylas...jakby mi dziecko tak w kolko chorowalo to tez bym sprobowala tym sposobem....ale jesli chodzi o przekluwanie dziecku uszu, bo JA tak chce to w zyciu....chocby z tego wzgledu, ze czulabym, iz odbieram dziecku wielka frajde jaka jest mozliwosc samodzielnego podejmowania takiej powaznej decyzji...odnosnie wlasnego ciala. Dla kilkuletnich dziewczynek decyzja o przekluciu uszu jest naprawde czyms waznym...czuja sie doroslej, chodza pozniej dumne z siebie...dlaczego mam to jej odbierac?

zgadzam sie w pelni z ta wypowiedzia. z doswiadczenia wiem ze w takich watkach czesto powstaja klotnie :) wiec nie bede sie dokladnie opisywac swojego zdania bo zaraz ktos poczuje sie urazony itp itd i powstanie bezsensowne wyklocanie sie kto ma racje a kto nie ma, choc pewnie i tak powstanie. napisze tylko ze moja corcia slicznie wyglada bez kolczykow a uszka przebijemy jak sama tego zechce i podejmie ta decyzje samodzielnie. ja mialam kolczyk w jezyku, i ogolnie kolczyki mi sie podobaja ale to nie znaczy ze przekluje dziecku cokolwiek bo to mi sie wydaje fajne, bedzie kiedys chcialo to czemu nie sama zaprowadze i z pewnoscia bedzie to udany dzien :)

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 23:48:20

dzieki za dodanie otuchy wogóle nie wiem w czym tkwi problem zero tolerancji w tym naszym dzisiejszym społeczeństwie
a tak wogóle gdybym wiedziała ze zadaje wielki ból mojemu dziecku to napewno bym sie nie zdecydowała i pewnie zadna mama
a wiadomo ze to nie boli a im dziecko mniej swiadome tym lepiej
mój mąż też ma kolczyka w brwi zrobił sobie rok temu a ja sama go do tego namawiałam

kolczyk u chłopaka

16 paź 2009 - 00:07:56

A ja swojej Julce przebiłam uszka kiedy miała 5 miesięcy nic nie pamiętała nie miała twardych uszków więc poszło szybko i bezboleśnie.
Co do kolczyka u chłopczyka to dla mnie dziwne co innego u dorosłego ale nie u maleństwa.Zresztą zawsze patrzą na matkę bo dziecko jest dzieckiem a ploty idą na matkę :D
Ale chyba nie ma większej głupoty jak zakładanie chłopczykowi złotych branzoletek,łańcuszków widziałam kiedyś w sklepie mamusia ustawiona wielka pani a mały z branzoletką tatuś też.
Chyba matki nie myślą że w ten sposób pokazują co mają na co ich stać,a potem płacz bo złodziej ukradł a to dziecko porwali ech

kolczyk u chłopaka

16 paź 2009 - 00:17:48

Tak Was czytam moja Jula w styczniu skończy 4 latka i ani razu nic sobie nie zrobiła nie naderwała ucha,nie ciągała się a wręcz przeciwnie stale się oglądała i zachwycała i kiedy byśmy nie szły koło sklepów zaraz mówiła że chce nowe kolczyki.

I fakt kosmetyczki boją się maleństwom przekuwać sama szukała pół miasta i znalazłam.Przekułam bo chciałam miała piękne kolczyki do chrztu dostała je od mej mamy.Nie żałuję i gdyby mały był dziewczynką zrobiłabym to samo już teraz a może i wcześniej.

Tak na marginesie słyszałam,że w Czechach jak rodzą się dziewczynki to przekuwają od razu jak matka zechce.

kolczyk u chłopaka

16 paź 2009 - 00:21:28

Cytat
dalusia
dzieki za dodanie otuchy wogóle nie wiem w czym tkwi problem zero tolerancji w tym naszym dzisiejszym społeczeństwie


Ale wiesz co.......Byłam u siostry kiedyś w UK i płynęła promem grupa uczniów może 5-6 klasa i zdębiałam te dzieciaki miały pasemka na głowach różne kolory włosów pełno kolczyków gdzie popadnie styl ubierania pozostawię bez komentarza a język to wogóle rynsztok i wiesz nie chciałabym by moje dziecko tak wyglądało i czasem dziękuje że Polacy są tak krytyczni

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy