Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 15:40:46

co myślicie o przekłuciu uszka u chłopczyka zawsze to dziwczynką przebijało sie uszka i zakładało kolczyki a ja widziałam ostatnio u małego smyka takiego kolczyka i fajnie to wyglądało
jakie macie zdanie na ten temat?

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 15:48:16

mi się też podobało jak kiedyś widziałam u trzylatka ale nie wiem czy to dobry pomysł.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 15:50:05

dlaczego zły?ja sie właśnie zastanawiam nad takim kolczykiem u synka

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 16:20:38

nie mówie że zły, tylko nasze społeczeństwo źle na takie rzeczy reaguje, ja jestem w ciąży i mam mieć syna, córeczce przebijałam na roczek uszy, może synowi też przebije, ale właśnie ludzie będą dziwnie patrzeć. Sama jestem okolczykowana i wiem jak to jest a mieszkam na wsi

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 16:50:55

Dla mnie to w ogóle bzdura takie przekłuwanie uszu u dzieci. Robicie to dlatego że wam się tak podoba a przecież takiemu małemu dziecku nie warto zadawać bólu. Bo niby do czego mu taki kolczyk? Jak podrośnie to samo zdecyduje czy chce mieć kolczyki czy nie bez względu na to czy to chłopiec czy dziewczynka. Ja mam córeczkę i na pewno nie zafunduję jej takiej "przyjemności". Zastanówcie się najpierw nad tym po co to robić a nie czy w ogóle to robić

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 16:54:19

;-)Mój maż ma 30 lat i nosi kolczyk w uchu....ja nie widzę w tym nic złego...a ludzie...ludzie zawsze będą krzywo patrzeć.Sama miałam (13 lat temu) kolczyk w nosie...nie powiem nieraz się spotkałam z niemiłymi epitetami...ale wg mnie to indywidualna sprawa ...tylko nie wiem czy syn nie jest za mały...wiesz ,jak jest z dziećmi....żeby nie chcący dziecko nie pociągło go za kolczyk ...

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 17:24:46

moja córka miała 9 miesiecy jak przebiłam jej uszka... i wcale zadnych problemów nie miałysmy z nimi i ludzie tz krzywo sie nie patrza.. tez jestem zdania ze przebijanie uszków u dzieci to indywidualna sprawa kazdej z osoby i nikomu nic do tego... sama lubie kolczyki mam w uszach i w jezyku a przed ciaza miałam i w pępku....

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 17:27:41

Ja dwa dni temu przebiłam uszy mojej 4-miesięcznej córeczce. Poradziłam się lekarza i kosmetyczki i dowiedziałam się, że najlepiej przebijać dzieciątku uszka pomiędzy 3-6 misiącem życia, ponieważ jest wtedy jeszcze bardzo nieświadome, występuje również wtedy najmniejsze prawdopodobieństwo, że uszka nie będą ropieć (tylko nie wiem dlaczego). Kajka nawet się nie zająknęła, kosmetyczki się śmiały, że miały więcej problemu z zaznaczeniem dziurek mazakiem (moja mała należy do aktywniejszej grupy dzieci) i z odkładanie do wózka, bo wtedy pojawił się płacz. Uważam, że jest to idywidualna sprawa każdej mamy. Ja jestem bardzo zadowolona. MONTANA 711 faktycznie takim małym dziecią uszka się przebija na wymysł rodziców ale również dlatego też się je stroi i upiększa pokoiki- nad tym też możnaby było się zasatnowić i poczekać aż dziecko podrośnie i samo zadecyduje czy chciało założyć taką a nie inna sukienkę czy dres i czy chce pokoik z kubusiem puchatkiem czy z arielką.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 17:32:55

Jestem za poczekaniem na decyzje dziecka. Osobiscie balabym sie, ze sobie krzywde zrobi kolczykami.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 17:44:33

Cytat
doki80
;-)Mój maż ma 30 lat i nosi kolczyk w uchu....ja nie widzę w tym nic złego...a ludzie...ludzie zawsze będą krzywo patrzeć.Sama miałam (13 lat temu) kolczyk w nosie...nie powiem nieraz się spotkałam z niemiłymi epitetami...ale wg mnie to indywidualna sprawa ...tylko nie wiem czy syn nie jest za mały...wiesz ,jak jest z dziećmi....żeby nie chcący dziecko nie pociągło go za kolczyk ...

Mój mąż ma 32 lata i również ma kolczyk w uchu ;-)
Po za tym w kwestii tematu wątku zgadzam się w 100 % Montaną711. Nic dodać nic ująć. Ja swojemu synkowi z pewnością nie przebiję uszek.
Natomiast co do wypowiedzi Kamilak86 to porównywanie przekłuwania uszu u malutkich dzieci z dekorowaniem pokoju czy ubieraniem jest delikatnie mówiąc-nie trafione :-(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-15 17:50 przez madziaR78.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 17:45:19

kamilak86 to mnie zaskoczylas bo nie znam ani jednej kosmetyczki ktora podjelaby sie przekluciu uszu niemowlakom (wrecz odwrotnie - odmawiaja)...nie mowiac juz o lekarzu ktory mowi ze tak najlepiej.....

..dla mnie rowniez przekluwanie niemowlakom uszu to chory pomysl...bo po co? takie maluchy sa tak sliczne z samego wzgledu ze sa takie male wiec po co jeszcze je obwieszac jak choinke? ja wiem, ze to tylko dlatego bo mama chce miec ladna laleczke w domu....ale mimo wszystko uwazam ze to czy ktos w ogole (i gdzie) zrobi sobie kolczyki powinno byc jego decyzja...wlasna decyzja...a porownywanie kolczykowania do ubran czy pokoju to pozostawiam bez komentarza. Rozumiem, ze jak znalazlaby sie mama, ktora ma tatuaze i je uwielbia..i chcialaby zrobic swojemu dziecku, zeby ladnie wygladalo (w jej mniemaniu) to uwazalybyscie, ze to jej sprawa i moze? w koncu tatuaz zawsze mozna usunac....gdyby dziecko sie rozmyslilo.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 17:48:19

Ja mam dwoch synów i chyba nie zdecydowałabym sie im przebić ucho, może jak bedą połnoletni i sami będą chcieli

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:28:24

To juz przesada moim zdaniem, 4 m-cznemu dziecku? jestem ciekawa co zrobisz jak dziecko Ci pociągnie za uszko albo przez przypadek przy ubieraniu ty ją pociągniesz. A teraz idzie zima i nie trudno o to zeby dziecku nieświadomie zrobić krzywdę przy ubieraniu sweterka czy czapki. Tylko rodzic ma z tego powodu frajdę a dziecko i tak nie zdaje sobie sprawy ze ma ładne kolczyki w uszkach, niesttey przez fanaberie rodziców dzieci mogą mieć ból :(( A to ze lekarz doradził w ten sposób to sie dziwie! Chyba nie miał dobrze w głowie. Ja swojej córeczce dam przebić jak bedzie miała 3 latka.

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:37:50

Cytat
carla11
To juz przesada moim zdaniem, 4 m-cznemu dziecku? jestem ciekawa co zrobisz jak dziecko Ci pociągnie za uszko albo przez przypadek przy ubieraniu ty ją pociągniesz. A teraz idzie zima i nie trudno o to zeby dziecku nieświadomie zrobić krzywdę przy ubieraniu sweterka czy czapki. Tylko rodzic ma z tego powodu frajdę a dziecko i tak nie zdaje sobie sprawy ze ma ładne kolczyki w uszkach, niesttey przez fanaberie rodziców dzieci mogą mieć ból :(( A to ze lekarz doradził w ten sposób to sie dziwie! Chyba nie miał dobrze w głowie. Ja swojej córeczce dam przebić jak bedzie miała 3 latka.
a mi się wydaje,że każda mama czuje co jest odpowiednie dla swojego dziecka i n ie ustawiajmy,obrażajmy tu innych mam....3 letne dziecko również może zahaczyć przy zakładaniu czapeczki itp...

kolczyk u chłopaka

15 paź 2009 - 18:39:09

Ja nie przebiłabym chłopczykowi ucha,mojej córeczce przebiłam jak miała 1,5 roku i tez grubo się zastanawiałam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy