Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 10:38:44

u mnie trwa to juz 2,5 misiaca- w domu wszedze wlosy;) wiecej moich ni psa:)
bylam nawet u lekarza bo garsciami wyjmowalam... wszystko w normie i wypadanie tez. jednak ja nie siedzialam i nie czekalam az samo przejdzie-kupilam w aptece vichy na wypadanie wlosow kuracje koszt 150 zl.. rewelacja prawie juz nie wypadaja i wiecej ich rosnie polecam

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 11:00:50

Trzeba przekaczać, dobrze sie odżywiać, brać witaminy dla mam karmiących. Wszystko się samo unormuje. Przy karmieniu raczej nie można wspomagać się preparatami wzmacniającymi włosy. Ja też myślałam, że nic mi na głowie nie zostanie bo przy każym myciu i czesaniu ( niestety codziennym) byłam przerażona. Ale jak córeczka skończyła 11 miesięcy to sytuacja się poprawiła i coraz mniej mi wypada. Wciąż ją karmię, bo "breast is the best"
Pozdrawiam i jak najszybszej poprawy życzę :)

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 11:36:02

3-4 mce po pierwszym porodzie wlosy mi tak wypadaly ze ile razy przejechalam reka po nich to za kazdym razem jakies 10 wlosow wypadlo. grzywke to sobie prawie cala wyciagnelam. ale przeszlo.
teraz jestem 4mce po drugim porodzie i jest tak samo. ale przejdzie. to chyba hormony wracaja do "normy"

szkoda pieniedzy na jakies tabletki, maseczki itp bo to normalne. i tak samo przejdzie - i tym ktore wydaja po 200zl i tym ktore wydaja 3zl na zwykly szampon z biedronki ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-26 11:38 przez mc85.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 11:43:41

Cytat
Ajjc
u mnie trwa to juz 2,5 misiaca- w domu wszedze wlosy;) wiecej moich ni psa:)
bylam nawet u lekarza bo garsciami wyjmowalam... wszystko w normie i wypadanie tez. jednak ja nie siedzialam i nie czekalam az samo przejdzie-kupilam w aptece vichy na wypadanie wlosow kuracje koszt 150 zl.. rewelacja prawie juz nie wypadaja i wiecej ich rosnie polecam

A jaką masz pewność ze to dzieki temu preparatowi???A moze po prostu twoje hormony już wróciły do siebie?

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 11:51:01

Mnie również wypadają a od porodu minęło prawie 1,5 roku. Fryzjerka mi poleciła BELISSę łykać ale jakos nie jestem przekonana do tych specyfików, więc czekam cierpliwie aż przestaną wypadać.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 11:54:51

u mnie trwa to juz 2,5 misiaca- w domu wszedze wlosy;) wiecej moich ni psazłyquote][/quote]

mam identycznie wszedzie moje klaki,czasami w przyplywie zlosci mam ochote zlapac za maszynke i sie zgolic hi hi

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

26 paź 2010 - 12:08:46

U mnie niestety też włosów pełno wszędzie, zaczęło się jak mała miała 6 miesięcy.Po zrobieniu badań okazało się,że mam gigantyczną niedoczynność tarczycy. Teraz biorę hormony i mam nadzieję,że nie zostanę łysa :)

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 22:31:40

Witam:)
Może pomożecie :( od kiedy miałam cesarke to będzie juz 5 miesięcy strasznie wypadają mi włosy !!! Normalnie coraz gorzej ,jak przejade po nich ręką to mam ich całą garśc!! włosy mam dłuższe za ramiona i tak cały czas noszę je spięte ale są wszędzie normalnie jak plaga jakaś ,moja córcia tez wszędzie ma moje włosy nie mogę tego już ogarnąc tak mnie to wkurza,może znacie jakies sposoby żeby przestały tak wypadac?
Będę wdzięczna za każdą porade:)

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 22:46:09

To niestety jest efekt uboczny całej ciąży (która robi w naszym organiżmie duże spustoszenie) i podejrzewam, że w dalszym ciągu karmisz też córcię piersią.
Ja też tak miałam po pierwszej i drugiej ciąży. Za pierwszym razem nawet zapytałam lekarza czy to możliwe że wyłysieję na co p.doktor odpowiedziała że raczej nie i kazała brac mi jakieś witaminy dla matek karmiących piersią.
Długośc włosów miałam podobną do ciebie. Ja oprucz witamin zdecydowałam się na obcięcie włosów zarówno wtedy jak i teraz. Pomogło! Tylko nie wiem co bardziej: witaminy czy skrócenie włosów.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 22:56:04

Ja też brałam witaminy -starałam się przez cały okres karmienia, choć przy drugim dziecku wychodziło mi to już średnio-tzn nie zawsze pamiętałam. W każdym razie chyba dzięki temu włosy wypadały mi bardzo krótko po porodzie i nie w takich ilościach jak piszesz. Brałam Elevit.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 23:03:00

Mi wypadło sporo, przestały same, nie używałam nic szczególnego. Witamin nie brałam po porodzie.
Tutaj chyba najładniej o tym napisali:


Czy po ciąży włosy muszą wypadać?

Ciąża to dla każdej mamy okres, kiedy wszystko skupia się wokół rosnącego w jej łonie dziecka. Nie ważne stają się wówczas różne zaburzenia ze strony organizmu typu mdłości, senność, zawsze tylko pada jedno pytanie: Czy to nie zaszkodzi dziecku?



Dziecko jest w centrum zainteresowania i mamy i najbliższych jej osób. Czasami nawet kobieta nie zauważa, jak pojawiają się kłopoty z cerą – część ciężarnych ma tendencję do brązowych plam na twarzy zwanych ostudami, ani tego, że w drugim trymestrze włosy zaczynają być wyjątkowo gęste, lśniące i nie sprawiają kłopotów. To estrogeny, których zrobiło się nagle o wiele set razy więcej wpływają na kondycję włosów – jest to ich działanie uboczne, bo cała uwaga organizmu jest również skupiona na rozwijającym się dzieciątku.

Prawda o włosach w ciąży jest taka, że estrogeny hamują produkcję prolaktyny, która jest odpowiedzialna za wypadanie włosów, produkcja tego hormonu jest tak ograniczona, że u większości mam ustaje nawet fizjologiczne wypadanie włosów. I tak każdego dnia wyrastają nowe włosy, a stare nie wypadają. I z włosami jest cudownie. Przez 6 miesięcy tylko włosów przybywa. Potem rodzi się dziecko i przez kilka tygodni, a właściwie miesięcy z włosami nic się nie dzieje., za to w organizmie trwa burza hormonów. Jej skutki są zależne od tego, jak karmisz dziecko – mamy karmiące piersią muszą się liczyć z tym, że mają w organizmie duże stężenie prolaktyny, ale również te mamy , które dziecko karmią butelką, przeżywają depresję poporodową mają zbyt dużo prolaktyny w organizmie (do produkcji jej bowiem przyczynia się stres) – a duża ilość prolaktyny oznacza wypadanie włosów i to nasilone.

Włosy po porodzie wypadają po 3-4 miesiącach od narodzin dziecka – zachowany jest tu bowiem cykl życia włosa, tylko mniej więcej u połowy młodych mam w etap telogenowy wchodzi nagle bardzo dużo włosów, można mieć odczucie, że niemal wszystkie te, które nie wypadły w ciąży. Bardzo często w tym okresie włosy wypadają całymi garściami i nie ma w tym nic przesady. Dermatolodzy jednak pocieszają, że nawet utrata około 30 tysięcy włosów w tym okresie nie powinna budzić niepokoju – jest to sporo przy 150 tysiącach włosów, jakie rosną przeciętnie na głowie, ale nie stwarza powodu do alarmu. Wiele młodych mam ma jednak uczucie, że jeszcze moment, a staną się łyse.

Czy można zatem w jakiś sposób zapobiec wypadaniu włosów po urodzeniu dziecka?
Dużo zależy od naszego organizmu, czasami po prostu trzeba spokojnie ale nie biernie przeczekać, aż gospodarka hormonalna się ureguluje. Jeśli dziecko karmione jest piersią można postarać się odżywiać dobrze zbilansowaną dietą. Ryby, drób, jaja a nawet owoce morze służą i młodej mamie i jej dziecku,, podobnie jak kasze, ciemny ryż, czy pieczywo z pełnego przemiału, które są źródłem witamin z grupy B.

Oczywiście może karmiąca mama używać ziołowych odżywek do włosów, stosować systematycznie lekki masaż głowy, który pobudzi krążenie w naczynkach wokół mieszka włosowego – taki masaż warto stosować podczas mycia włosów i po nałożeniu odżywki.

Wiele mam poleca sobie Ha-pantoten w tabletkach, ale przy karmieniu dziecka piersią trzeba o to, czy brać preparat, zapytać lekarza.

Dla mam, które nie karmią dziecka piersią jest o wiele więcej możliwości ratowania włosów – mogą one stosować różne preparaty doustne z witaminami, minerałami, skrzypem polnym czy wyciągiem z drożdży. Dla tych pań bardzo przydatna jest, w sytuacji naprawdę poważnych problemów z włosami, mezoterapia – o składzie koktajlu, którymi zostanie ostrzyknięta głowa zadecyduje lekarz, który oceni jakie są problemy z włosami.
W domu można zastosować ampułki, które są intensywną regeneracją włosów -wiele mam chwali sobie ampułki zawierające w swoim składzie placentę, Preparaty do wcierania zawierające w swoim składzie nieco estrogenów, one odżywią właściwie mieszki włosowe. U niekarmiących mam czasami lekarze wprowadzają tabletki antykoncepcyjne, które zawierają odpowiednią, do problemu z włosami, ilość estrogenów.

To, że o włosy po ciąży warto zadbać to prawda oczywista. wiadomo, że mama niemowlaka czasami nie ma na nic chęci i siły to też prawda, ale to, że włosom wystarczy poświęcić 5, a czasami 10-15 minut dziennie, by były w dobrej kondycji, to kolejna niepodważalna prawda. .

Ale najważniejsza sprawa to nie denerwować się włosami, bo przypomnieć tu trzeba, że stres to produkcja dużej ilości prolaktyny, a to może oznaczać jedno- wypadanie włosów.

Obecnie jest tyle rewelacyjnych środków, które wspomagają włosy, że nawet trudno powiedzieć, który jest najlepszy – najbardziej skuteczne i bezpieczne dla zdrowia jest rozsądne odżywianie się i przyjęcie przez jakiś określony czas wybranego suplementu diety – nie zaszkodzi jeśli w składzie będzie skrzyp i pokrzywa.

A dla bardziej cierpliwych jest bardzo pocieszająca informacja - nawet bez tych cudownych tabletek włosy po pewnym czasie wrócą do normy – u jednych mam będzie to po 8-10 miesiącach, a w pojedynczych przypadkach włosy stają się normalne po roku lub nawet dwóch . Popytaj panie w swojej rodzinie, jakie one miały problemy z włosami po urodzeniu dziecka. Bo tak jak wszystko, tak i problemy z włosami lub ich brak to zazwyczaj sprawa dziedziczna. I o jednym bardzo ważnym fakcie trzeba pamiętać: Nie należy przerywać karmienia dziecka z powodu wypadających włosów.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 23:09:09

Nie karmię piersią już ,krótko karmiłam ale wcześniej właśnie mi mniej wypadały a teraz chwilami myślę że wyłysieje bo jak wezmę je w ręke to ogromna ilośc wychodzi,dzieki kobietki za odpowiedz:)
majka51 piekny obszerny artykuł ale madrze powiedziane:)

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 23:30:22

kup sobie PLACENTĘ (maska do włosów)
mi włosy leciały garściami i byłam załamana, ale po tej kuracji wszystko wróciło do normy.
Nadal mam gęste i zdrowe włosy, jakbym nigdy nie była w ciąży.
Dodam tylko że mam naprawdę długie włosy ( ok 1 m) :)

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

20 lis 2010 - 23:48:03

Mi jakoś ok 4 mc po ciąży zaczęły wypadać włosy wyciągałam je garściami ale po jakimś czasie to ustało ....

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

21 lis 2010 - 07:54:31

u mnie było dokładnie tak samo...włosy wypadały przez jakiś czas aż w końcu przestały i wszystko wróciło do normy i w ogóle się tym nie przejmowałam, bo doskonale wiedziałam jak to z nimi jest podczas ciąży i po...Witaminy oczywiście nigdy nie zaszkodzą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE