Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOSMETYKI I NIE TYLKO

07 sie 2009 - 00:03:54

NO WŁAŚNIE MAM TAKIE PYTANKA BO DO TEJ PORY NIE UZYSKAŁAM KONKRETNEJ ODPOWIEDZI
KIEDY OSTATECZNIE SKONCZYC PRAC CIUSZKI MALUSZKA TYLKO W JEGO PROSZKU?
JAK DLUGO UZYWAC OLIWKI PO KAPIELI?

KOSMETYKI I NIE TYLKO

07 sie 2009 - 08:08:49

ja prałam w dziecięcych proszkach do 8 m-cy. później stopniowo przechodziłam na normalne proszki.
czyli np śpioszki, rajstopki i koszulki prałam w dziecięcym , a pozostałe rzeczy ze swoimi.

Na szczęście moja córcia nie ma problemów z żadnymi uczuleniami i szybko przeszłam na normalny proszek. takie przejście trwało ze 2 tyg.


Jeżeli chodzi o oliwkę to do roczku używałam ją do kąpieli i nacierałam dziecko a później już tylko do kąpieli.
I prawdę mówiąc stosuję ją do tej pory,a mała ma już 3 lata :)

Bardzo sie do niej przyzwyczaiłam i sama lubie ją stosować dla siebie,
prawde mówiąc żaden balsam nie jest lepszy od kilku kropel oliwki w wannie :)

KOSMETYKI I NIE TYLKO

07 sie 2009 - 08:25:03

ja wogóle nie używałam oliwki dla dziecka, po kąpieli stosowałam krem nawilżający, taki najtańszy przeznaczony dla dzieci, kupowałam w rossmanie lub kauflandzie. Teraz lekarze uważają że oliwka zatyka pory. Zresztą myślę że latem to faktycznie po oliwce dziecko się poci.
Proszek do prania używałam gdzieś do roku, albo nawet wcześniej przestawiłam na się na zwykły. Nie trwało to stopniowo-po prosu raz przypadkiem włożyłam dziecka body ze swoimi ubraniami do pralki, gdy zobaczyłam że nie jest uczulone na proszek to od razu zaczęłam prać w normalnym proszku.

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 12:31:43

A jakie proszki proponujecie?

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 12:40:14

Ja proponuje Lovela zarówno płyn jak i proszek do prania. Opłaca się kupic w Makro:).Ja prałam do 8 miesiąca ,sprawdzałam czy nic jej nie jest po wypraniu w innym. I tak do tej pory.Dziecko kapalismy w Balneum bo skora tego wymagała(1,5 roku) od czasu do czasu Nadmanganian potasu(zapobiegawczo) teraz po kapieli smaruje ja Oliwka Lub kremem Nivea do codziennej pielegnacji.Ten wyprobowałam i jestem zadowolona.

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 12:50:00

JA PRAŁAM W LOVELA A GDZIEŚ OKOŁO ROCZKU PRZESZŁAM NA ARIEL SOFT, NIC SIĘ NIE DZIAŁO, CÓRCIA NIE MA ŻADNEGO UCZULENIA TERAZ MA 2 LATKA I PIORĘ W RÓŻNYCH PROSZKACH

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 13:18:54

Nie prałam w proszkach dla dzieci w ogóle.Od niemowlaka prałam w ,,Vizir,, Nigdy nie miała uczulenia/wysypki i nie ma do tej pory.
Oliwki używałam chyba do 6m-ca póżniej koleżanka pielęgniarka podpowiedziała mi,że już oliwek się nie używa ponieważ tak jak ktoś pisał wyżej zatyka Pory.Powychodziły przerózne balsamy do ciała dla niemowląt,które również nawilżają skóre ale nie zatykają aż tak porów noi skóra sie nie świeci jak....:))
Ewentualnie oliwke można dodać do wody(w której pluska się dziecko) a nie bezpośrednio smarowac ciałko.

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 17:23:24

u nas przejście na normalny proszek nastąpilo też dosć szybko, bo jak mały miał 4 m-ce, nasz pediatra powiedział, że mozna próbować, spróbowaliśmy i tak juz zostało, do dziś piorę ciuszki małego w boldzie i wszystko jest ok. Oliwki nie używałam nigdy, mały do dziś skórę ma smarowaną po kąpieli mleczkiem nawilżającym :)

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 17:29:20

Ja znów proszek do prania zmieniłam z Lovela na Vizir sensitiv, a płyn do płukania również z lovela na Lenora, i to było mniej więcej jak synek miał 15- 16 miesięcy..;)
A co do oliwki to do kąpieli używam płynu z oliwka nivea , choć nieraz i zdarza mi się smarować nią maluszka..;)

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 17:56:10

Ja oliwki nie używałam, bo nie powinno się jej używać, ponieważ zatyka pory i częściej występują potówki. Jeżeli chodzi o proszek to powiem tak - lovela strasznie niszczy ubrania. Najlepiej jeżeli chodzi o pranie sprawdzały mi się tabletki persila w płynie, ale miałam do nich dostęp dopóki mieszkałam na stałe w Londynie, później próbowałam w Polsce wielu proszków do prania, zaczynając od loveli, poprzez jelpa, po którym bardzo często dzieci dostają uczulenia:(, później był e sensitive dobry jeżeli chodzi o skórę, natomiast słabo dopierał rzeczy, w końcu trafiłam na persil sensitive ale w płynie - jest bardzo wydajny i super pierze rzeczy poza tym można w nim prać także swoje rzeczy. Należy pamiętać tylko o jednej rzeczy upewnij się że maleństwo nie ma uczulenia na aloes,ponieważ wszystkie proszki z serii sensitive zawierają go. Proszku dla dzieci nie używałam praktycznie dłużej niż może dwa tygodnie, tak to cały czas prałam w wyżej wymienionym. A jeżeli chodzi o płyny, to do 6 miesiąca nie powinno się ich stosować, ze względu na substancje zapachowe, później serie sensitiv. do ciałka polecam serie johnsona z oliwą z oliwek (w zielonych buteleczkach), a w razie jakiegokolwiek problemu emolium. Nie mogłyśmy używać johsona z serii tip to toe uczulała i wysuszała.

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 19:46:49

Ja uzywałm płunu i proszku lovela, tak do pół roku,oliwki bambino też do pół roku, w chwili obecnej, a Jula ma 2 latka piorę w vizirze sensitive i płukam w białym lenorze dla dzieci, a kąpię w oilatum, i nie używam nic do nawilżania skóry po kąpieli, bo oilatu spełnia tę funkcję.Proszek lowela jest bezpieczny dla dzieci, ale moim zdaniem plamy wogóle po nim nie schodzą, ja używałam tetrówek aż do 10 miesiąca życia Julki, i jak nie wygotowałam ich,a wcześniej nie moczyłam w szarym mydle, to plamy dalej zostawały.

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 21:00:01

ja kilka miesięcy prałam w jelpie,
od loveli moje dziecko miało uczulenie.
terez piorę dzieciom w żelu persil, jak wypiore w czymś innym niż persil żel albo jelp zaraz ma czerwoną wysypkę, ja zresztą też:-(

KOSMETYKI I NIE TYLKO

20 maj 2010 - 22:32:26

a ja od samego początku piorę w Vizirze i płukam w Lenorze i mojej małej nic nie dolega.Nigdy nie używałam żadnego proszku dla dzieci typu Lovela, Dzidziuś czy Bobas a o Jelpie dowiedziałam się nie dawno. Nie muszę więc przechodzić na inny proszek bo wszystkie ciuszki córci piorę razem z innymi rzeczami.

Co do kosmetyków oliwkę używłam przez 2 miesiące i przez okres zimowy teraz zdecydowanie wolę mleczko lawendowe Johnsons lub zwykły krem BAMBINO bo na oliwkę to za ciepło gdyż faktycznie dziecko się więcej poci i zatykają się pory co prowadzi do wyskakiwania krostek na buzi dziecka

KOSMETYKI I NIE TYLKO

21 maj 2010 - 08:18:00

Ja prałam starszemu w loveli do roku potem jakoś tak przyszło, ze zaczełam z naszymi prać, ale było ok. Teraz małemu prałam od początku przez miesiąc w loveli i płukałam w lenorze sensitive, a potem vizir sensitive i tez lenor biały. Od jakiegoś miesiąca ( od kiedy zaczełam mieć kłopoty z dostaniem vizir sensitive bo w większości przypadków strafiałam tylko na absolute) piorę w płynie perwoll color magic lub white jeśli białe piorę i nic sie nie dzieje, ale płyn zmieniłam za namowa koleżanki na tanszego golbala niebieskiego z owieczką ( seria z lanoliną nie aloesem) ponieważ perwoll zapachowo gryzł sie z lenorem, a z globalem ma piękny swiezy zapach, niezbyt intensywny. a kolorki ubranek pozostają rewelacyjne!

Nigdy też nie uzywałam oliwki, starszego kapałam w balneum, a mlodszego w oliatum kąpie, czasem używamy mleczka nawilżającego nivea jak kąpie sie ze straszym synkiem w plynie 2w1 Nivei

KOSMETYKI I NIE TYLKO

21 maj 2010 - 09:46:30

ja prałam w Loveli do roczku, potem przeszłam na Vizir i Lenor,
a oliwki (Hipp) używamy do tej pory, oczywiście po kąpieli :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MAMY I ICH BRZUSZKI