Obecnie rozmawiamy o:

Dom czy mieszkanie

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nadruchliwosc u dziecka

02 gru 2015 - 19:14:34

Może sa tu mamy które maja podobny problem do mojego.
Mój syn ma 5 lat chodzi do przedszkola,od zawsze był dzieckiem ruchliwym,ma problemy z koncentracja w grupie jesli chodzi o jakies zadania,rozprasza sie nie słucha polecen które trzeba mu kilka razy powtarzac,czesto zdaza mu sie w złosci kogos udezyc wtedy wie ze zle zrobił siada na "smutnym krzesełku" a potem przeprasza ale tak jest codziennie.moze macie jakies sposoby jak dotrzec do takiego dziecka bo kary działaja ale na krótko .

nadruchliwosc u dziecka

02 gru 2015 - 21:12:18

mam podobny problem. syn ma 5 lat i ma w sobie mnóstwo energii. w przedszkolu nie słucha, przeszkadza w zajęciach. w domu jest jeszcze gorzej. tylko że u nas syn od dziecka był ewidentnie rozpieszczany przez dziadków. również nie działają kary i rozmowy. jak się pytamy dlaczego zrobił to i tamto to mówi że nie wie :( ciągle chce skupiać na siebie uwagę. POTRAFI zająć się sam ale woli aby ktoś z nim ciągle siedział.
Jedna pani psycholog poradziła nam, aby kłaść mu podnóżek pod nogi gdy siedzi przy jedzeniu lub przy książce, ale mimo to się kręci. Rozmowy z dziadkami też nie pomagają (mieszkamy z nimi). Wcześniej wiecznie byłam zdenerwowania jego zachowaniem a przede wszystkim skrępowana jego zachowaniem przy ludziach, a teraz to tylko pocieszam się że może po prostu z tego wyrośnie :(

nadruchliwosc u dziecka

21 gru 2015 - 14:42:52

Nas to (podobno) dopiero czeka.
Jedna z pań neurolog stwierdziła, że nasza Córeczka jest nadpobudliwa psycho-ruchowo i niby ma to związek z tym, że ma obniżone napięcie mięśniowe. Córcia niebawem skończy 11. miesiąc życia. Rehabilitujemy ją i pomagamy jej spożytkować nadmiar energii.

nadruchliwosc u dziecka

22 gru 2015 - 10:07:08

Witam, mój syn w tej chwili ma 7 lat i również jest nadpobudliwy..Okres przedszkola wspominam jako koszmar . Codzienne skargi od nauczycielki, aluzje rodziców grzecznych dzieci. Zdecydowaliśmy sie na konsultacje psychologiczną . Wykluczone ADHD , okazało się,żę zaburzona integracja sensoryczna. Terapia integracji 1.5 roku potem terapia bioofeebek . Syn poszedł do 1 klasy w wieku 6 lat (moje obawy były ogromne), jast w grupie o rok od siebie starszej. Uczniem jest szostkowym pomimo problemów z koncentracją. Z zachowaniem bywa różnie. Kary stosuję za poważne przewinienia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nietrzymanie moczu.