Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 06:55:04

Z tego co wiem, Bebilonu Pepti 2 nie ma już w aptekach i ma nie być podobno do czerwca. NA allegro pojedyncze puszki osiągają zawrotne ceny, ponad 120 zł za puszkę. Na licytacjach jest jakaś paranoja - ile matka jest w stanie dać, by nakarmić dziecko? Czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak my - zostały nam 4 puszki, starczy to może na miesiąc... I co dalej? Co na to wasi lekarze? nasz nie potrafił polecić innego mleka, nasza prywatna ma teraz urlop... Co robić?

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 08:44:34

moja córka była bardzo długo na pepti, ale refundowane kosztowało ok 7 zł, zmieniliśmy na nutramigen i też było w porządku. Ale to było kilka lat temu więć może skład się zmeinił. Poszukaj mleka w mniejszych aptekach może mają jeszcze jakieś zapasy ( poza miastem, na obrzeżach )

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 09:07:46

O matko, a czemu nie ma? Wycofali? Poszukałam po portalach i też nigdzie nie widzę, najtańsze ok. 80 zł na polskim ebayu...
A w aptece nie zaproponowali zamiennika? Z tego co pamiętam Bebilon Pepti jest dla dzieci ze skazą białkową, tak?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 09:13:35

tak, ze skazą białkową i nietolerancją laktozy. Udało mi się przed chwilą kupić dwie puszki po 50 zł na allegro... Zanim przemyślałam sprawę i chciałam dokupić jeszcze, aukcja sie zakończyła - ktoś kupił całość, 10 sztuk, które zostały. Jest masakra. Obdzwoniłam wszystkie apteki w okolicy. Nic.

Nutramigen AA jest mocniej hydrolizowany. My długo przechodziliśmy z nutramigenu na pepti i dla nas to byłby krok do tyłu.

osoby, które się na tym wzbogacają... Boże, spraw, aby wydały zarobione pieniądze na leki. Słów brakuje.

Cytat
klaudia270
moja córka była bardzo długo na pepti, ale refundowane kosztowało ok 7 zł, zmieniliśmy na nutramigen i też było w porządku. Ale to było kilka lat temu więć może skład się zmeinił. Poszukaj mleka w mniejszych aptekach może mają jeszcze jakieś zapasy ( poza miastem, na obrzeżach )
bez refundacji normalnie kosztowało 34 zł, po refundacji płaciliśmy około 8-9 zł. Ale nie ma go w hurtowniach i ludzie dosłownie powariowali. Nie dziwię sie, sama wariuję, ale ci którzy się wzbogacają kosztem dzieci... same najgorsze słowa przychodzą na myśl. To jak wystawić na licytację kromkę chleba dla głodujących dzieci. My jeszcze nie mamy źle, mała pije mleko rano i je wieczorem na nim kaszę, jest duża, ale co ma zrobić mama małego dziecka? które jest na samym mleku? sprzedać nerkę by nakarmić dziecko?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-25 09:23 przez roksolana83.

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 16:47:42

Na gumtree jest ogłoszenie o sprzedaży tego mleka. Ktoś ma 4 puszki.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 19:11:41


Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-25 19:21 przez leniszcze.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 20:31:08

W aptekach internetowych juz nie ma a pani doktor z tego artykulu powinna wrocic na galaz Z ktorej sie urwala.

wojna o Bebilon

25 kwi 2015 - 20:54:24

Cytat
Doradca_NUTRICIA
roksolana83, majka51, pierwsza dostawa Bebilon pepti zaplanowana jest już na początek maja. W razie wątpliwości zawsze możecie skontaktować się z naszymi Ekspertami – zadzwońcie (801 16 55 55) lub napiszcie ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)). Pozdrawiamy!
Ale ja nie szukam, spamerze.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

wojna o Bebilon

26 kwi 2015 - 05:33:38

Majka51 to nie jest spamer :) to pracownik firmy produkujacej bebilon. To nie jest spam tylko wypowiedz jak najbardziej na temat.

Ciesze sie ze poczatek maja ale w kilku aptekach mnie uprzedzono ze ta dostawa zniknie w okamgnieniu. Ze pelna dostepnosc mleka bedzie dopiero w czerwcu. A moze nawet pozniej. Jedna z pan aptekarek wymienila sierpien. Moze jest to sztucznie nakrecane przez handlarzy. Widzialam wczoraj 3 puszki bebilonu sprzedane za ponad 500 zl. Jak uniknac tego by ta dostawa zostala wykupiona przez handlarzy i wyladowala na serwisach aukcyjnch?

Cytat
Doradca_NUTRICIA
czy firma zamierza cis z tym zrobic? Np dostepnosc mleka tylko na recepte w tym pierwszym okresie?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-26 08:47 przez roksolana83.

wojna o Bebilon

27 kwi 2015 - 13:10:29

u nas w aptece ma byc w sprzedazy juz za 2 tygodnie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problemy z nożkami