Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy któraś mama miała złe doświadczenia ze szczepionką podjęzykową ISMIGEN?
Moja córcia dostała prawdopodobnie na nią reakcji alergicznej.
Szczepionkę bierze się po 10 tabletek co 20 dni i tak 3 razy. Córcia wzięła pierwszą dawkę 10 tabletek i w sumie nic się specjalnego nie działo, miała lekki katar, który przechodził i lekkie drapanie w gardle. Minęło 20 dni i teraz córcia od poniedziałku zaczęła brać kolejne 10 tabletek, po wybraniu 4 tabletek w piątek dostała gorączki 38-39 stopni, była ciepła cały czas, więc dostawała paracetamol i ibuprofen, cały czas dawałam ISMIGEN, ma lekki katar i narzeka na lekki ból gardła, miała też lekko zaczerwienione policzki. Wczoraj w sobotę rano zaczęła mieć coś jak taka podskórna zaczerwieniona wysypka, ale to bardziej przypomina popękane naczynka i wybroczyny niż wypukłe krostki, tą lekką wypukłość zauważa się nieco pod światło, najpierw dostała za uszami i uszy są czerwone i nieco spuchły, trochę z boku na szyi i na dole policzków i przy skrzydełkach nosa, w ciągu dnia zaczęła dostawać tej wysypki na ciele, na dole przy pachwinach i okolice intymne, cały czas podwyższona temperatura, twarz też jakby nieco spuchła, szczególnie oczy wyglądają na lekko podpuchnięte i niewyspane. Od wczoraj bierze wapno, w ciągu dnia wysypka nieco zbladła, na wieczór dostała znowu tabletkę ISMIGENU i w nocy znowu ta wysypka się nasiliła, córcia nie mogła spać, bo swędziało. Teraz rano wysypka na ciele nieco zbladła, gorączka zupełnie odpuściła, ale doły policzków są jednak czerwone jakby z wybroczynami.
Czy możliwe, żeby to ISMIGEN ją uczulił, mimo, że przy pierwszej dawce nic się nie działo?
A może to jakaś choroba zakaźna typu odra itp.?
Jutro wybieramy się do pediatry, ale nie wiem czy odstawiać ten ISMIGEN i już dzisiaj nie dawać? Nie chce zaprzepaścić tej szczepionki... ale po co dziecko ma się dziś znowu mordować, jeśli to ISMIGEN :( ....

Zdjęcie z dzisiaj rana.



(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-19 08:33 przez marabi.

No faktycznie nieciekawie to wyglada, ale nie brałabym pod uwage tej szczepionki, mysle ze mała cos złapala, szczegolnie zastanowila mnie tak duza goraczka 38-39, ale daj znac co powiedzial pediatra. Moje dziecko bierze Broncho-vaxon

Pediatra nie łączył wysypki ze szczepionką, tym bardziej, że córcia brała ją już wcześniej i teraz od poniedziałku, a wysypka wystąpiła dopiero w sobotę. Prawdopodobnie była to 3-dniowa wirusówka, możliwe, że paracetamol w większych ilościach wywołał wysypkę, bo to się często zdarza. Córcia brała wapno w syropie i krople Fenistil i wysypka w ciągu kilku dni zniknęła, gorączki już nie miała, Ismigen cały czas brałyśmy, teraz w połowie maja czeka nas ostatnie 10 tabletek.
Ale jak podczas brania tej trzeciej dawki znowu córcia dostanie wysypki to byc może paciorokowiec ze szczepionki ją wywołuje :(



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-29 12:46 przez marabi.

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

i to jest NOP! do lekarza i ma to wpisać w książeczkę zdrowie.. zapraszam na priv oraz do grupy szczepiennej na fb.

oni nigdy nie łączą NOPów ze szczepieniem, to ,że brała to wcześniej i było ok -a nie było bo był katar- to nie znaczy ,że z każdą dawką nie będzie gorzej..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-29 18:08 przez chocolate78.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poprawianie uśmiechu licówkami