Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

mamy alergików, łączmy się

09 mar 2015 - 09:29:11

Witam, mam mała z problemami z trawieniem - oprócz refluksu ma alergię na białko mleka krowiego. Niedawno przeszliśmy z nutramigenu AA na bebilon pepti. Póki była w domu, to jakoś dawałam radę z jej karmieniem, teraz ma prawie 1,5 roku i chodzi do żłobka (o ile nie choruje). I tu jest problem, bo słoików bez mleka, masła i wołowiny/cielęciny jest mało... dodatkowo są rzeczy, których mała nie może jeść z powodu refluksu... Dlatego nie możemy korzystać z kateringu w żłobku. Lekarz prowadzący przejrzał jadłospis i powiedział, że 70% nie może jeść :( macie jakieś sprawdzone obiadki?


niedługo będziemy wprowadzać produkty mleczne - test prowokacji... trochę sie tego boję. Mamy, które przez to przeszły - jak to wyglądało u was? Kiedy alergia minęła? czy minęła? Czy są tu mamy "refluksowe"? Jak sobie radzicie?

mamy alergików, łączmy się

12 kwi 2015 - 08:32:10

Moje mlodsze dziecko ma b.ciezka postac azs, wazna tu jest dieta i zaleczenie jelita aby toksyny wydalac a nie przez skore.Zapraszam tez do grup spolecznosciowych na FB wspieramy sie tam wzajemnie. Jest juz kilka fundacji, organizuje sie tez stowarzyszenie. Sa specjalistyczne niestety jeszcze drogie ubrania dla alergikow aby masci, emolienty dluzej przynosily oczekiwany efekt i skora byla nawilzona. Jak mi sie uda wrzuce tu link do aplikacji z ktorej korzystam to dermaveel.
www.dermaveel.pl



Na prawde warto. Jej autorzy caly czas ja udoskonalaja aby nam rodzicom pomogla w codziennym zmaganiu, trudzie, opiece nad naszymi maluchami. Ja sama dla siebie z niej korzystam, mozna w niej prowadzic zapisy odrebnie dla 3 osob, czyli dla mnie wraz z dziecmi. Mam 2 dzieci z azs. Aplikacja jest bezpłatna, sciagnelam z google play. Wspomaga leczenie AZS. Razem z kameleonem Derkiem dziecko wyrusza w podróż po całym świecie. Jest wiele pomyslow i zadan do realizacji z dzieckiem, takze motywuje je a dzieki temu lepiej reaguje na terapię, która zwykle trwa dłuższy czas. Jako rodzic zyskalam niezawodne narzędzie pozwalające monitorować i kontrolować proces leczenia i moge sporządzać notatki i generowac raporty. Starsza 10-latka sama czyta przygody zwierzaka, ma w telefonie i kiedy zadzwoni budzik przychodzi po leki i mowi o smarowaniu. Mlodsza 4-latka wola "mamo Derek dzwoni musisz mnie posmarowac". Takze polecam. Wprowadzilam wszystkie leki i ich dawkowanie a do kalendarza wizyty u lekarzy.

Teraz do polowy maja trwa konkurs zwiazany z Derkiem. Dzieciaki moga wygrac np zestaw 10 gier
Tu szczegóły: http://leczsiezdrowo.pl/dermaveel.html
http://leczsiezdrowo.pl/galeria.html

Konkurs jest bardzo ciekawy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-12 09:22 przez kika82.

mamy alergików, łączmy się

12 kwi 2015 - 15:12:41

refluks i alergia szczególnie na kurz i roztocza, czy pleśnie - beznadziejna sprawa na lata leczenia - potrzebny rozsądny lekarz - którego ze świeczką można szukać ... zapalenia krtani itp. ... jeśli jeszcze do tego powiększony 3 migdał to wszystkie objawy nasilone ... masakra .... ja już nadzieję tracę jak to wytrzymać ... nie da się poprostu normalnie...

ale powodzenia i cierpliwości życzę bo wszystko jeszcze przed Tobą:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-12 15:15 przez sabi29.

mamy alergików, łączmy się

12 kwi 2015 - 17:01:08

Moje 4 letnie dziecko ma alergie na kurz i roztocze, plesnie, kota, konia, bylice, mleko, jajko, pylki brzozy olchy leszczyny debu, orzechy, sezam i chia bo to to samo bialko, do tego krzyzowe i nie moze jesc jablka, marchwi i ziemniaka. W wieku 3 lat usuniety 3 migdal i boczne przyciete. Takze mleko bylo nutramigen potem neocate a od 3 roku mleka roslinne owsiane, ryziwe, jaglane. Juz nawet je sama robie. Polecam blog MAG mama alergika gotuje, smakoterapia i wiele innych oraz grupy wsparcia na FB. Poradzisz sobie. Znajdziesz zamienniki np jajko to mielone siemie czy dynia. Jestes tym co jesz czyli jak najmniej chemi, barwnikow i konserwantow. Unikaj nadkazen, kapiel w nadmanganianie potasu, kislu z siemienia. Powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-12 17:02 przez kika82.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

mamy alergików, łączmy się

13 kwi 2015 - 17:04:10

o jeju, jak to czytam, to się załamuję... mam nadzieję, że nam minie i żadne nowe alergie nie dojdą. Mamy krzyżową na jabłko i pylenie brzozy - znowu ma wysypkę. Kika, w jakim wieku robiłaś testy? mi powiedziano że do 3 roku i tak nic nie wykażą

mamy alergików, łączmy się

13 kwi 2015 - 23:39:18

Jak dziecie mialo roczek nic nie wyszlo. Jak 2 lata z krwi w szpitalu, pelna lista i zalamka, potem powtarzane kilka razy i ciagle cos nowego. Zawsze z krwi wiec jesli ewidentnie sypie to wyjdzie. Przyjrzyj sie diecie. Polecam ksiazki Bozeny Kropki czy Danuty Mylek

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

mamy alergików, łączmy się

14 kwi 2015 - 14:19:46

Dziekuje, zajrze, poczytam

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

mamy alergików, łączmy się

08 maj 2015 - 13:58:30

Według mnie gdy ma się w domu małego alergika warto pamiętać też o tym by ciągle być na bieżąco w temacie alergii. Mi udało znaleźć się tutaj http://www.mojealergie.pl/moj-maly-alergik-ataki-alergii/ bardzo fajny artykuł na temat małego alergika. Widziałam że mają tam wiele bardzo ciekawych artykułów. Informacje na pewno sie przydają.

mamy alergików, łączmy się

25 sie 2015 - 22:38:56

Moim zdaniem to za wcześnie na wprowadzanie pokarmów mlecznych, mój synek tez ma skaze białkowa i dopiero po 3 urodzinach udało sie wprowadzac pokarmy wczesniej alergizujące go. Ja jeszcze podawałam mu probiotyk Latopic, który wspomaga niedojrzały układ trawienny, uszczelnia barierę jelitową małego alergika i wspomaga trawienie laktozy. W praktyce po 3 miesiącach kuracji mielismy ok 70% mniej zmian skórnych, mniejsza wrażliwość na alergeny. Teraz dziecko ma 4.5 roku i nie mamy problemu z zapaleniem oskrzeli czy płuc, na krtań chorował tylko raz, choc lekarka ostrzegała, że bedziemy mieli z tym problem. A z emolientów przeszlismy na linie tez latopic, tak żeby ju wszystko było z jednej serii i sie uzupełniało.

mamy alergików, łączmy się

26 sie 2015 - 18:50:28

Moj synek byl na nutramigenie aa a wczesniej na a,erykanskim mleku elecare dlugo bo do 3 roku zycia ...mial alergie na bialko soje gluten laktoze do tego jest wczesniakiem
Bylismy pod opieka kliniki gasytoenterologii we wroclawiu
Diagnoza pozna to i mielismy anoreksje niemowleca
Dlugo by opowiadac,..
W kazdym razie syn tez mial refluks nie mogl ani jablka ani kwasu jablkowego ani winogronowego a to jest niemal w kazdym gotowym posilku
Gotowalam sama i do tej pory to robie dieta na bazie warzyw miesa krolika i jaj przepiorczych ryzu szpinaku itp
Owocow malo je nie lubi smaku nie zna i poznac nie chce
Ostatnia prowokacja bialkiem skonczyla sie lrwistymi kupkami
Nie pociesze cie moj syn ma 4 lata i wciaz jes niebialkowy ale my jestesmy skrajnym przypadkiem
Na szczescie i najwazniejsze synus zyje bo przez dwa lata zycia 6 razy wracalismy z zagrozeniem zycia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-26 18:57 przez incognito82.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Badania - glukoza!