Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

szczepić nie szczepić

26 lut 2015 - 10:47:49

nagonka na "bezmózgich" rodziców nieszczepiących dzieci zaczęła się na całego, codziennie czytam na Facebooku o tym jak to przez brak szczepień zmarło dziecko w Niemczech, no i nawet dzisiaj w DTVN Hołownia się wypowiadał na ten temat. Jak mówię znajomym o tym, że nie będę szczepić synka to większość reaguje tak jakbym mówiła, że zamierzam zjeść łożysko( nie zamierzam). Totalne przerażenie i oburzenie.

szczepić nie szczepić

14 mar 2015 - 15:11:58

no nie wiem, ja sama w klasie w liceum mialam dwie kolezanki chore na zoltaczke! a tak naprawde dowiedzielismy sie o tym po 2 latach gdy sie skaleczyla i powiedziala by jej nie pomagac, a sa jednak rozne sytuacje i uwazam ze jesli w takich przypadkach szczepienie moze pomoc to jednak wole zaszczepic, tak mi sie wydaje

szczepić nie szczepić

14 mar 2015 - 17:53:03

móliwi ostatnio w telewizji, że ze względu na wracające choroby z dawnych lat na które są szczepionki i się nie szczepi nie będą przyjmować do przedszkoli takich dzieci

szczepić nie szczepić

15 mar 2015 - 23:03:36

czyli wychodzi jednak ze warto szczepic!

szczepić nie szczepić

15 mar 2015 - 23:08:15

Ja szczepiłam normalnymi starymi szczepionkami -żadnych skojarzonych nie wyobrażam sobie nie szczepić na pewno trochę o tym myślałam i miałam wątpliwośći ale chyba miałabym większe gdybym nie zaszczepiła-zawsze gdzieś znajdą się przypadki powikłań ale czy to są jedynie skutki szczepionek czy do tego dochodzą jakieś czynniki genetyczne warto było by się dowiedzieć bo zagadką jest to że rodzice szczępiąc jedno dziecko nie mają problemu a kolejne np. ma powikłania więc czy to tylko wina szczepionek co prawda większości dzieci nic nie jest -my też byliśmy szczepieni i to nie wiadomo czym ja osobiście jestem za szczepieniem -warto też szczególnie zwrócić uwagę na to czy dziecko na pewno jest zdrowe lub nie jest po przebytej infekcji lub coś się nie zaczyna -ja podczas szczepienia córki spotkałm kobietę która szczepiła swoje dziecko z katarem pytałam się czy aby na pewno tak można -bez wachania to zrobiła a pomyślałm sobie że może jej dziecko zaczyna jakąś infekcję czy aby lekarka na pewno podczas badania to wykryje-wiadomo jacy są lekarze jeden z powołania inny konował .
Każda normalna matka ma obawy i nie chciałby na pewno doświadczyć nic złego -ale uważam tą panikę na szczepienia trochę naciąganą -jak widać Odra już powraca dużo było nie zaszczepionych dzieci a teraz np. u mnie w przychodni koleki do szczepień na odre zwłaszcza .

szczepić nie szczepić

16 mar 2015 - 16:40:44

Ja mam trójkę wspaniałych zdrowych dzieci. Wszystkie szczepiłam bezpłatnym programem szczepień. Nie zaszkodził żadnemu dziecku. Obeszło się bez większych komplikacji. Delikatne zaczerwienia się czasem pojawiły , ale rzadko. Drażliwość , ból w miejscu szczepienia.. sprawa normalna. Dorosłego człowieka też boli miejsce po zastrzyku.Góra jeden dzień i po krzyku. Kiedyś tak nas wszystkich szczepiono i każdy to przetrwał . Jestem jak najbardziej za bezpłatnym programem szczepień . Jest dość wydatków przy małym dziecku, żeby doszukiwać się dodatkowych kosztów.
Pozdrawiam ;)

szczepić nie szczepić

16 mar 2015 - 19:43:50

https://vaccgenocide.wordpress.com/2015/02/27/czy-merck-musi-wycofac-szczepionke-mmr/

http://wolnemedia.net/zdrowie/pytania-na-ktore-pediatrzy-nie-udzielaja-odpowiedzi/

broń Boże nie chcę siać propagandy, ale znalazłam takie dwa ciekawe artykuły a propos szczepień. Polecam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-16 19:45 przez alenka85.

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

szczepić nie szczepić

17 mar 2015 - 18:44:27

Cytat
paulabuu
Ja mam trójkę wspaniałych zdrowych dzieci. Wszystkie szczepiłam bezpłatnym programem szczepień. Nie zaszkodził żadnemu dziecku. Obeszło się bez większych komplikacji. Delikatne zaczerwienia się czasem pojawiły , ale rzadko. Drażliwość , ból w miejscu szczepienia.. sprawa normalna. Dorosłego człowieka też boli miejsce po zastrzyku.Góra jeden dzień i po krzyku. Kiedyś tak nas wszystkich szczepiono i każdy to przetrwał . Jestem jak najbardziej za bezpłatnym programem szczepień . Jest dość wydatków przy małym dziecku, żeby doszukiwać się dodatkowych kosztów.
Pozdrawiam ;)

my szczepieni byliśmy całkiem innym systemem, obecnie szczepień jest dużo więcej a i skład jest zmieniony, szczepionki sa na szpikowane rtęcią , ołowiem.. itd. tyle w temacie, mówiąc "doszukując się dodatkowych kosztów" -powiem tak, niech się Pani cieszy i złoży ręce do Boga,że dzieci nie zostały okaleczone po szczepieniach, taniej wychodzi wojna z sanepidem niż leczenie dziecka po nopach. żadne szczepienie nie gwarantuje,że dziecko nie zachoruje na odrę,krztusiec itd.

szczepić nie szczepić

21 mar 2015 - 19:38:14

chocolate78 - niestety kompletnie się nie zgadzam z tą wypowiedzią. Zdecydowanie większość matek szczepi dzieci, a zachorowań jest stosunkowo niewiele co do liczby szczepień. Wyjątki zdarzają się w każdej dziedzinie życia. Uważam , że szczepienia były zawsze i są potrzebne. Poza tym szczepienie nie gwarantuje , że nie zachorujemy na daną chorobę tylko zapewnia łagodny jej przebieg. Szczepionka to nie gwarancja zdrowia!

szczepić nie szczepić

24 mar 2015 - 12:39:12

Ja zamierzam szczepić dziecko. Zdecydowałam się go również zaszczepić płatnymi nie zalecanymi szczepionkami. Odpukać jak narazie wszystko ok po szczepieniach.

szczepić nie szczepić

24 mar 2015 - 12:50:32

szczepionka nigdzie nie gwarantuje łagodniejszego przebiegu - to wymysł tak jak wiele innych ( jak mantra powtarzany każdej młodej matce a następnie wałkowana przez nie dalej )

Jakimś dziwnym trafem dorośli się nie doszczepiają a powinni jeśli wierzą w szczepienia bo "działanie" szczepionek nie trwa wiecznie.

Odra nigdzie nie powraca - była, jest i będzie ( zachorowalność jest kaskadowa - w jednym roku mniej, w drugim więcej - wystarczy poprzeglądać statystyki )



( a co do niemieckiego dziecka - nadzwyczajne, że zmarło tuż po szczepieniu 1 dawką na tą że chorobę - szkoda, że jakoś się o tym już nie informuje a sprawa nagle ucichła... )

alenka85 - my jesteśmy w prywatnym zakładzie opieki ( LuxMed ) i ani razu nikt nie zwrócił nam uwagi odnośnie szczepień.
Za to przy wizycie na urazówce ( młodsza miała zabieg ) lekarka spytała czy dziecko jest szczepione. Po wyjaśnieniu dlaczego odmówiliśmy, przyjęła do wiadomości i na tym się zakończyło - nic więcej w tym temacie nie nastąpiło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-24 12:58 przez Trojeczka.

szczepić nie szczepić

24 mar 2015 - 13:43:02

szczepic ale ....madrze! i nie ulegac modom ani namowom lekarza na "mniejszy bol". dowiedziec sie wiecej na temat samej szczepionki - bardzo czesto jest tak ze lekarz sam nie wie, jak szczepionka sie nazywa....spawdzajcie na necie itd

szczepić nie szczepić

28 mar 2015 - 20:30:15

wiadomo przeciez ze nie chodzi o to by szczepic wszystkimi mozliwymi dostepnymi szczepionkami na rynku.. bo to nie o to chodzi.. my ze swoim maluchem chodzimy prywatnie do lux medu i tam lekarz tez nam mowil ze trzeba uwazac, ale sa takie szczepionki po prostu ktore trzeba uzyc, ale tak jak piszec madrze i z glowa...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mokry kaszel u 3latki - co podać?