Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie Mamusie,

jak waszym dzieciom wypadały mleczaki i wyrzynały się zęby stałe?
Moja córcia ma 5 lat i za dolnymi mlecznymi jedynkami wyrzynają jej się już stałe jedynki, jedna mleczna jedynka jej się trochę rusza, druga nie :(
Będziemy umawiać się do dentysty, bo może trzeba wyrwać mleczaki, żeby zrobić miejsce dla tych stałych, żeby nie rosły krzywo?
Raczej chyba nie będziemy czekać aż same wypadną, bo teraz córcia ma już prawie dwa rzędy jedynek :(
Jedna jedynka stała wyszła praktycznie do połowy, druga zaczyna wychodzić z dziąsła.
Jak było u Was z wymianą zębów, są powody do niepokoju?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-03 09:37 przez marabi.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

strasznie szybko jej te stale urosły..no niestety czeka was usuwanie ,przykro mi ...

moj w grudniu mial 5 urodziny, niedlugo po ty wypadla mu dolna jedynka a na jej miejsce wyrasta juz staly zab.

Jak najpierw wypadają, a potem rosną stałe to lepiej. Właśnie gorzej jak już idą stałe, a mleczaki się trzymają.

A czy ktoś robił dziecku rentgen, żeby ocenić jak będą iść stałe zęby?
Warto zrobić? Nie chcę bez potrzeby naświetlać córci promieniami RTG.

Telefonicznie rozmawiał z dentystką z osiedla i powiedziała, że pewnie trzeba będzie rwać, no i że warto też zrobić RTG.
Ale może to tylko niepotrzebne wyciąganie kasy...?

No i trzeba było wyrwać mleczne jedynki :(
Ta co się ruszała nie miała prawie korzenia i niedługo sama by wypadła, ale ta druga, która się mocno trzymała miała korzeń gigant! dwa razy taki jak sam ząb, sama by nigdy nie wypadła i jedynka za nią rosła by krzywo i by jej nie wypchnęła.
Także warto zawsze skonsultować się z dentystą.
Nas konsultacja i usuwanie dwóch jedynek ze znieczuleniem kosztowało 100 zł.(w Warszawie)
Lenka była bardzo dzielna, nawet nie jęknęła, ale ona zawsze jest dzielna :) no i zarobiła dwa pieniążki od Zębuszki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-03 12:31 przez marabi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szczepić nie szczepić