Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niemowlę nie chce jeść

16 sty 2015 - 22:31:39

Witam.
Mam problem z żywieniem mojej 6-miesięcznej córeczki. Nie chce jeść niczego z butelki, a innych pokarmów je niewiele.
Córka od urodzenia do dnia dzisiejszego (7 stycznia skończyła pół roku) jest karmiona piersią. Od 4-5 miesiąca powoli dawałam jej do spróbowania różne inne pokarmy np. pierwsza marchewka, banan itp. Nie naciskałam na to ile zje, zależało mi na tym, aby poznawała powoli różne smaki. Od 6 miesiąca je obowiązkowo jeden posiłek stały. Z reguły są to owoce, bo najlepiej jej smakują, a chcę, żeby choć jeden posiłek dodatkowo zjadała. Podaję jej więc na śniadanie najczęściej owoce ze słoiczków, czasem mieszam je np. z ryżem czy ciasteczkiem. Rano zjada więc taką porcję 50-90 g., potem popija cycem (nie da się tego uniknąć, bo jest jeszcze głodna) i jej wystarcza.
Mała ma skazę białkową. Nie jem żadnych produktów mlecznych, dlatego odpada wprowadzenie mleka następnego czy kaszek mlecznych. Na pokarm mleczny np. kaszkę, bardzo kiepsko reaguje, ma okropne bóle brzuszka. Niestety nie chce ani Bebilonu Pepti ani kaszek dla dzieci ze skazą. Już wielokrotnie próbowałam jej je podawać, testowałam różne smaki, mieszałam z owocami, z sokiem owocowym, podawałam z różnych butelek, z różnymi smoczkami, z różnych kubków. Nic. Nie wiem dokładnie czy to chodzi o sposób podania czy o to, że jej pokarm nie smakuje, bo próbowałam nawet z różnych butelek jej podawać zwykłe mleko modyfikowane i też nie chciała nic wypić. Lubi jeść mannę na wywarze warzywnym, ale zjada tego tylko odrobinę, nie tyle, żeby się najeść na cały posiłek. Mannę je tylko łyżeczką, nie chce jej wypić np. z butelki czy z tzw. pierwszego kubeczka. Lubi także świeże owoce podawane w gryzaczku do pokarmów lub po prostu do ręki, "ciumka" świeże warzywa, ale wszystko tylko jest dodatkiem, nie może zastąpić jej karmienia piersią chociaż na jeden posiłek.
Początkowo butelka jej nie przerażała. Z powodu skazy miała kolki od 2 tyg. życia, więc podawaliśmy jej także herbatkę koperkową. Piła ją mniej więcej przez 2 pierwsze miesiące, czasem wypijała 10 ml, czasem 100 ml, ale zawsze coś, potem już nic nie chciała. Kilka razy zdarzyło mi się również podać jej odciągnięty pokarm. Też chętnie go wypijała. Obecnie nie jestem w stanie ściągnąć pokarmu laktatorem. Przez cały czas próbowałam ją przekonać do butelki. Podawałam różne soczki, herbatki, ale jak coś wypije to jest święto. Najczęściej pobawi się smoczkiem, pogryzie go przez chwilę i wypluwa. Jak próbujemy dalej to się denerwuje, krzyczy, płacze.
Dodatkowo odkąd wprowadziłam na stałe ten jeden posiłek ma problemy z robieniem kupki. Kupę robi co 2-3 dni, ale z reguły ten drugi i trzeci dzień jest bardzo niespokojna, boli ją brzuch, kiepsko śpi. Przy samym oddawaniu stolca też trzeba jej pomagać. Kupka ma konsystencję pasty do zębów, robi ją na kilka razy. Muszę wówczas ją rozebrać z pieluszki, masować jej brzuszek i nóżkami uciskać brzuch, bo inaczej nie chce się załatwić. Bardzo się przy tym męczy.
Obecnie nie ma mowy o tym, żebym wyszła z domu na dłużej niż 2 godziny, bo mniej więcej co 2-3 godziny robi się głodna. Niedługo będę wracać do pracy i trochę się tego wszystkiego obawiam. Nikt do tej pory nie umiał mi pomóc, ani znajome mamy, ani pediatrzy itd.
Może któraś z was miała podobny problem i wie jak sobie w takiej sytuacji poradzić albo wie gdzie najlepiej się zgłosić po pomoc.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Niemowlę nie chce jeść

04 lut 2015 - 11:50:06

Witaj. Moje corja ma 15 miesiecy i tez skaze bialkowa i problemy z kupkami. Na kupki lekarz nam zalecil podawanie debridatu 4 razy dziennie. Naprawde bardzo pomoglo. Dodatkowo do kaszki- mamny, jaglanej, gryczanej, dodaje jej suszona sliwke lub figi. Malej bardzo smakuje. Probowalismy dawac jej sinlac dla alergikow, ale reaguje na niego odruchem wymiotnym. Dlatego dostaje zwykle kaszE.
Przy zaparciach unikaj bananow i marchewki, no i ryzu tez- jest masa innych kasz. Co ci jeszcze moge doradzic? Hmmm stosowalismy probiotyk laximed, troche pomagal, ale efekt widac po 30 dniavh stosowania. Dziwne ze kupa jest jak pasta do zebow ale jestproblem z jej robieniem. To niby normalna ko systencja... nasza jak ma zaparcie to robi kozie bobki. Zapytaj lekarza o debridat, jak na mnie powinien pomoc, on jest na perystatyke jelit

Sorki za bledy, pisze z telefonu poki mala spi

I pytanie- czy owoce dajesz tylko ze sloika? Nie wie czy lekarz wam mowil, ale wiekszosc owocow po termicznej obrobce dziala zapierajaco- jablka, jagody, gruszki. W surowej postaci te same owoce rozluzniaja kupke. Zamiast wydawac na sloiki, zetrzyj jej jabluszko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-04 12:05 przez roksolana83.

Niemowlę nie chce jeść

04 lut 2015 - 12:53:43

A ja ci napisze ze mala je normalnie jak na ten wiek .A jezeli nie wierzysz to zapraszam na to forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html?podpowiedzi


Dzieci karmione piersia nie musza jesc wielkich porcji ich naj wieksza potrzebe glodu zaspakaja piers ,oczywiscie sa tez glodomorki ale twoje widoczne nalezy do tych ktore wola cycusia .
Dla pocieszenia moja ma 19m pije bardzo duzo mleczka z piersi plus do tego jakas zupa tyle ile sama zje ,jakis jogurcik,kes 2 kanapki,jada to co my i to na co ma ochote .jesc ciut wiecej zaczela dopiero od wrzesnia chociaz i tak piers jest w 70% jej dziennej diety .Jest drobna zaledwie 10kg na 81cm ale zdrowa ,bystra .Zaufaj troche swojej malej puki wyniki sa ok to niech pije ile chce mleczka na zdrowie jej to wyjdzie :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-04 12:56 przez niunka221.

Niemowlę nie chce jeść

03 kwi 2015 - 19:22:08

Dziecko samo wie ile potrzebuję:) Widocznie tyle potrzebuję.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ALERGOLOG CZĘSTOCHOWA PEDIATRA