Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

51 minut temu

sprawdzony stomatolog

55 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam!Jakie szczepienia wybrać dla dziecka???
Córka skończyła pół roku i nie jest szczepiona ze względu na choroby i hospitalizacje,ostatnio byłam w poradni do spraw szczepień,wcześniej nie miałam pojęcia,że taka istnieje i pani doktor zaleciła i polecała szczepionkę skojarzoną za 140zł.,bo jedno wkłucie i różnią się dodatkowo tym zawiera acelularną komponentę krztuśca (oznaczaną "Pa";), która rzadziej wywołuje działania niepożądane. Już sama nie wiem co robić???
Jak szczepiłyście dzieciaki??Koszt 140zł.x 4 też nie mało,ale może warto???

Hej, ja swoją córcię szczepilam tymi skojarzonymi 6w1 u nas to był koszt od 170zl do nawet 210zl bo nagle podskoczyła cena. Ale muszę przyznać ze żadne efekty uboczne nie wystąpiły ani gorączka ani uczulenie wiec jestem zadowolona ale niestety nie pomogę Ci w podjęciu decyzji ponieważ każde dziecko inaczej zareaguje na szczepionkę. Dla mnie to tez był dylemat, ale koniec końców nie żałuje. :)

Ja mam dwóch synów i obaj byli szczepieni szczepionkami z NFZ czyli bezpłatnymi. Również nie było skutków ubocznych. Nie ufam szczepionkom typu 6w1 czy 5w1. Nawet nasza Pani pediatra powiedziała, że do dzisiaj nie ma dokładnych badań co do skutków ubocznych takich szczepionek.
Wybraliśmy bezpłatne z dwóch powodów: po pierwsze i ja i mąż też takie mieliśmy w dzieciństwie i obyło się bez niespodzianek. Po drugie z przyczyn finansowych, jako że tylko mąż pracuje, wydanie ok 800-1000 zł jest dla nas dużym obciążeniem.
Koleżanka brała dla córki szczepionki płatne i zdarzyło się, że po prostu nie miała 2oo zł na kolejną dawkę i szczepiła później, a myślę że kalendarz szczepień nie jest ot tak sobie.
Moim zdaniem decyzja należy do rodziców dziecka, w końcu każdy wie co dla jego pociech jest najlepsze :)

a ile lat mają wasze dzieci, że wiecie że nie wystąpiły skutki uboczne szczepionek all in 1?

Ja szczepiłam synka infarixem 5in1 i będę dzięki temu rehabilitowała go do co najmiej 21 roku życia. Ja już po szczepieniu widziałam, że jest coś nie tak, ale lekarka zaprzeczyła a wręcz nakrzyczała na mnie. Po prawie 5 latach okazało się, że moje dziecko potrzebuje rehabilitacji z powodu skoliozy. Zaczęliśmy jeździć po lekarzach i okazało się, że moje dziecko miało porażenie rtęcią której zbyt duża ilość była zawarta akurat w szczepionkach które brało moje dziecko i poprzez to ma uszkodzony cały układ nerwowy no i od tego czasu (2szczepienie) moje dziecko nie rozwija się prawidłowo. Nie polecam w ogóle szczepienia dziecka za nim nie skończy roku, a już jak Pani chce zaszczepić to niech Pani poczyta sobie o konsekwencjach szczepionek 5w1 i 6w1

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szczepienia przeciwko zoltaczce