Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Przedszkole

1 minutę temu

Podnoszenie kwalifikacji

41 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mały uparciuch z AZS.

13 lis 2014 - 12:21:06

mój synek ma 2 i pół roku. Zawsze był bardzo uparty, charakterny ale ostatnimi czasy przechodzi samego siebie. Często choruje i muszę mu podawać leki - za nic nie chce ich łyknąć, muszę mu wlewać na siłę po godzinie płaczu, co gorsze choruje na AZS i ze smarowaniem jest tak samo, muszę to robić ukradkiem czy przez sen bo jak zauważy to się wyciera, krzyczy. Nie wiem kompletnie co z nim zrobić, możecie coś poradzić?

Mały uparciuch z AZS.

13 lis 2014 - 16:49:52

jedyna rada, smarowanie w formie zabawy, ale łatwiej mówić ciężej zrobić. Musisz przeczekać, dwa latka to ogólnie ciężki etap w życiu dziecka, później jest łatwiej. A może po prostu przekupuj małego, ja wiem że to nie pedagogiczne, ale może pomoże

A co do picia syropów to u nas pomogły zastrzyki. Po jednej serii zastrzyków mój Misiak sam stwierdził, że woli syropki i teraz pije chętnie, nawet te obrzydliwe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-13 16:51 przez alenka85.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

Mały uparciuch z AZS.

14 lis 2014 - 14:48:50

albo jakaś nagroda za dobre zachowania. Może poszukać jakiś bajek i będą one puszczane tylko w trakcie smarowania. Możliwości jest wiele

Mały uparciuch z AZS.

18 lis 2014 - 12:55:09

Mój synek jest malutki, więc jeszcze nie protestuje przy smarowaniu, ale kiedy szukałam dobrego kremu na AZS natknęłam się na informacje o aplikacji dla rodziców i dzieci z AZS - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heel&hl=pl
Możesz ustawić tam sobie alarmy przypominające o smarowaniu, robić notatki o efektach leczenia, a taki śmieszny zwierzaczek w nagrodę za smarowanie czy wzięcie leku może zabrać dziecko w podróż do różnych miejsc na świecie. Są tam zdjęcia i wierszyki. Myślę, że może to być bardzo pomocne w przypadku Twojego uparciucha.

Mały uparciuch z AZS.

18 lis 2014 - 17:06:49

Wlewanie na siłę nic nie pomoże i a może tylko zaszkodzić powodując uraz u Twojego dziecka. Świetna sprawa z tą aplikacją, na pewno okaże się bardzo przydatna. To z pewnością jest lepsza metoda w porównaniu z wlewaniem na siłę. Pozdrawiam.

zweryfikowana
Posty: 1.176
Ostrzeżenia: 1/5

Mały uparciuch z AZS.

30 lis 2014 - 15:29:43

Jestem na tak, jeśli chodzi o aplikacje. Wypróbowałam przed chwilą ta z dermaveel. Dobra jako przypominajka i kalendarz.
Mała pociecha będzie miała chociaż przez chwile zajęcie.

Mały uparciuch z AZS.

21 gru 2014 - 20:34:31

Ze smarowaniem to rób to w formie zabawy, nalej mu emulsję na rączke i niech smaruje sam brzuszek, rączki, nóżki. Powiedz, że jest już dużym i samodzielnym chłopcem, połechcz meskie ego ;) to działa od najmłodszych lat. Gorzej z piciem ale też musisz wymyślic jakis sposób na niego, może dolewaj soczku malinowego, może niech pije przez rurkę, może niech to nie będa leki i syropki ale sok z gumijagód czy magicznny pył Dżejka z piratów z Nibylandii. U mojego buntownika to działało. Przy alergii i azsie pomocny jest probiotyk Latopic i emolienty z tej serii, kuracja trochę trwa ale skutecznie wyhamowuje rozwój azs i alergii.

Mały uparciuch z AZS.

07 kwi 2015 - 00:01:06

Cześć dziewczyny.Znam ból z atopowym zapaleniem skóry,znalazłam ciekawy specyfik na tą dolegliwość,Zostawie nr. tel 888 103 347.podpowiem,opowiem,jak mi i mojemu synowi pomogłam .Pozdrawiam

Mały uparciuch z AZS.

12 kwi 2015 - 07:12:23

Mooje mlodsze dziecko ma b.ciezka postac azs, wazna tu jest dieta i zaleczenie jelita aby toksyny tedy wychodzily a nie przez skore.Zapraszam tez do grup spolecznosciowych na FB wspieramy sie tam wzajemnie. Jest juz kilka fundacji, organizuje sie tez stowarzyszenie. Sa specjalistyczne niestety jeszcze drogie ubrania dla alergikow aby masci, emoluenty dluzej przynosily oczekiwany efekt i skora byla nawilzona. Wrzuce tu link do wymienianej przez Was aplikacji, na prawde warto. Jej autorzy caly czas ja udoskonalaja aby nam rodzicom pomogla w codziennym zmaganiu, trudzie, opiece nad naszymi maluchami. Ja sama z niej korzystam dla siebie mozna w niej prowadzic zapisy odrebnie dla 3 osob.
www.dermaveel.pl



ja tez wraz z dziecmi korzystam z tej aplikacji. Mam 2 dzieci z azs. Aplikacja jest bezpłatna, sciagnelam z google play. Wspomaga leczenie AZS. Razem z kameleonem Derkiem dziecko wyrusza w podróż po całym świecie. Jest wiele pomyslow i zadan do realizacji z dzieckiem, takze motywuje je a dzieki temu lepiej reaguje na terapię, która zwykle trwa dłuższy czas. Jako rodzic zyskalam niezawodne narzędzie pozwalające monitorować i kontrolować proces leczenia i moge sporządzać notatki i generowac raporty. Starsza 10-latka sama czyta przygody zwierzaka, ma w telefonie i kiedy zadzwoni budzik przychodzi po leki i mowi o smarowaniu. Mlodsza 4-latka wola "mamo Derek dzwoni musisz mnie posmarowac". Takze polecam. Wprowadzilam wszystkie leki i ich dawkowanie a do kalendarza wizyty u lekarzy.

Teraz te. do polowy maja trwa konkurs zwiazany z Derkiem. Dzieciaki moga wygrac np zestaw 10 gier
Tu szczegóły: http://leczsiezdrowo.pl/dermaveel.html
http://leczsiezdrowo.pl/galeria.html

Konkurs jest bardzo ciekawy nagrody także



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-12 09:16 przez kika82.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzieci z SMA