Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

kaszel?

26 wrz 2014 - 12:11:33

Stary wątek został zarchiwizowany, a innego nie znalazłam. Co na kaszel dla dziecka 7-letniego polecacie? Jakie macie metody?

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

kaszel?

02 maj 2015 - 16:32:14

A próbowałaś syropu z cebuli? U nas zazwyczaj działa w lżejszym kaszlu. Ostatnio nawet syrop z cebuli nie pomagał i kupiłam świetny syrop na kaszel i on pomógł. Nie pamiętam nazwy, muszę poszukać opakowanie i napiszę jaki to był.

Znalazłam. Nazywa się DicoTuss. Stosowałam go w suchym i w mokrym kaszlu i jest bardzo dobry.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-14 23:21 przez Salse.

kaszel?

16 sie 2015 - 21:09:41

Syrop z cebuli, leko z miodem zawsze u nas gości. Ale jak nie pomogą to warto poszukać jakiegos leku o naturalnym składzie z wyciągów ziół itp. Bo faszerowanie juz od małego dziecko chemią w antybiotykach to też nie jest rozwiązanie. Tutaj pare mam wraz z panią Pediatrą wypowiada się własnie na ten temat http://www.polskieradio.pl/18/4388/Artykul/1475443,Naturalne-metody-leczenia-Dziecka

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 2/5

kaszel?

10 lis 2015 - 15:12:30

Podstawa, to, żeby zwykły kaszel nie przerodził się w zapalenie oskrzeli. Chorobę trzeba zatrzymać, a pomocny w tym jest syrop pelavo oskrzela.

kaszel?

01 sty 2016 - 21:09:54

wszystko zależy jaki to jest kaszel i czego jest objawem, nie ma jednej złotej metody na kaszel. Masz tu więcej informacji jak rozróżniać rodzaje kaszlu u dziecka i co robić: <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-17 09:01 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

kaszel?

03 lut 2016 - 23:02:18

A jaki to rodzaj kaszlu? U nas przede wszystkim męczy ten nocny, suchy i duszący. Spróbuj podać syrop PlantagoPharm Plus (jest naturalny bo na bazie babki lancetowatej i prawoślazu, a dodatkowo ma w składzie melisę). Na pewno nawilży gardło dziecko, uspokoi sam kaszel, ale wyciszy też dziecko, któremu będzie łatwiej zasnąć, a syrop jest smaczny - malinowy. W dzień możesz podawać np. flavamed, u nas się to sprawdza. I zdrówka życzę :)

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

kaszel?

11 kwi 2016 - 08:06:15

Wszystko zależy od tego jaki to kaszel, u nas przy suchym to się syrop pyramidonek sprawdza, fajny ma skład i synek nie marudzi, ż emusi go pić. Próbowaliśmy syropu z cebuli ale za nic nie chciał go pić, też inhalacje trochę łagodzą, słyszałam, że na suchy kaszel też pomaga picie melisy.

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

kaszel?

17 maj 2016 - 20:42:46

Ja podaje jeden i ten sam syrop na kazdy rodzaj kaszlu. Dziecko ciężko czasem przekonać do leków więc jak już udało się i polubił jeden to zawsze go stosuje i pomaga za każdym razem. Dicotuss jest na bazie prawoślazu i miodu. Nie działa typowo wykrztuśnie więc na spokojnie można podawać nawet w nocy.

kaszel?

18 maj 2016 - 21:06:31

Syrop islandzki najlepszy jaki do tej pory stosowalam u 4 latka.

Syrop islandzki najlepszy jaki do tej pory stosowalam u 4 latka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-18 21:06 przez paulka87.

kaszel?

19 maj 2016 - 16:25:00

syrop z lipy - dexapico lub pini ( sosnowy ). pierwszy ogranicza suchy kaszel a 2 ładnie odrywa :)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

kaszel?

06 paź 2016 - 21:39:28

Cytat
Migotkaa88
Ja podaje jeden i ten sam syrop na kazdy rodzaj kaszlu. Dziecko ciężko czasem przekonać do leków więc jak już udało się i polubił jeden to zawsze go stosuje i pomaga za każdym razem. Dicotuss jest na bazie prawoślazu i miodu. Nie działa typowo wykrztuśnie więc na spokojnie można podawać nawet w nocy.

Tez używam Dicotussu u dzieciaków ;) Przekonał mnie do siebie głównie składem i tym, że można podać przed snem.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

kaszel?

23 paź 2016 - 13:45:00

Dokładnie dicotuss np można też podawać w nocy, i do tego ma delikatny miodowy smak

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

kaszel?

17 lut 2017 - 13:46:39

Polecam porządną dawkę witaminy C albo wywar z imbiru... szkoda truć brzdąca tabletkami z powodu drobnego przeziębienia.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

kaszel?

04 mar 2017 - 16:32:34

Na kaszel najlepszy jest syrop z cebuli: tniemy cebulę w plastry, wrzucamy ją do słoiczka, zasypujemy cukrem i zostawiamy na oknie na noc. Podajemy taki syropek 3-4 razy dziennie. Jakby brzdąca gardło bolało po kaszlu, to można mu podać pastylki <moderacja>, dzięki którym poczuje ulgę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-17 09:02 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

kaszel?

21 gru 2017 - 16:28:42

kaszel może mieć wiele przyczyn, trzeba mieć szczęście żeby jeszcze lekarz potrafił to dobrze zdiagnozować, u młodego twierdzono astmę a wyglądąło to na taki niewinny kaszel, ma 2 razy dziennie inhalacje z budixonu neb, ie bł zachwycony tym ale jak zobaczył że kaszel mniej meczy to już nie marudzi na to

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Napinanie nóg u dwulatka