Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

10 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

okropne problemy ze snem :(

07 sie 2014 - 11:47:47

Drogie mamy, jeżeli nie w odpowiednim miejscu umieściłam wątek to proszę o przeniesienie.
Moja córcia ma 9 miesięcy. Od ok 1,5 miesiąca nasze noce to jakiś koszmar. Malutka ma strasznie ciężkie zasypianie.Usypiamy ją na rękach i na podusi. Pierwsze ok 2 godziny śpi ładnie a później zaczyna sie kosmos. Córcia strasznie się kręci, wędruje po materacu, przekręca się co chwila, czasami siada i znów się kładzie, uderza główką o ścianę. Tak wygląda jakby chciała się do tej ściany przytulić. Myslałam, ze jej gorąco, ale śpimy przy otwartym oknie.Zmienia pozycje, czasami głowa wędruje "w nogi" i znów się przekręca. Nie mogę spac. Często też ma niespokojny sen i szybko niespokojnie oddycha, popłakuję. Głaskam ją ale ostatecznie i tak muszę wziąć na ręce bo to nic nie daje. W dzień ładnie nam śpi. Śpi dwa razy po ok godzinie. Czasami w południe nawet potrafi przespać 2 godziny i bez żadnej zmiany pozycji. Mam zamiar wybrać się do lekarza. Już byłam raz i pediatra stwierdził, że to od ząbków. Ząbki się przebiły (ma 6) a niespokojne noce pozostały. Czy są tutaj mamy, które mają podobny problem? Bardzo się martwie :(

Halo halo jest tu ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-07 12:01 przez basiawx1.

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

okropne problemy ze snem :(

07 sie 2014 - 15:00:36

Witam jeżeli to zaczęło się 2 miesiące temu to może to pasożyty. nas sytuacja wygląda dosyć podobnie z tym że mały ma tak od urodzenia. Teraz ma 19 miesięcy i wędruje po łóżku wzdłuż i w szerz. Spada, albo schodzi różnie to bywa i wędruje po pokoju, często też wpada właśnie na ścianę. Budzi się kilka - kilkanaście razy w nocy i nie można go uspokoić. Po wizytach u wielu pediatrów wreszcie dostałam próbną diagnozę zaburzenia snu, teraz czekam na wizytę u neurologa i zobaczymy co będzie

okropne problemy ze snem :(

07 sie 2014 - 16:44:32

U nas tez tak było. Odpukać narazie Michał śpi normalnie. Ma 16mcy. Przesypia całą noc od 22 do mniej więcej 4 rano. Ale bywały takie noce ze zaczynał się wiercić i płakać przez sen. Nie mogliśmy go z mężem dobudzic. Zapalalismy światło, wlaczalismy tv, mówiłam do niego ze idziemy szukać psa albo misia i albo, zasypial (po pół godzinie) albo się budził i musieliśmy się bawić. Czasami myślałam że może przeżywa dzień a czasami ze może jest głodny. I może się będziecie śmiały bo to takie zabobony ale wylewałam nad nim jajko.

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

okropne problemy ze snem :(

28 wrz 2014 - 18:46:59

Zastanawiałaś się nad tym aby wybrać się do psychologa? Bo skoro pediatra nie wie co dolega córce to może warto byłoby jednak skorzystać z pomocy psychologicznej ? Może są to problemy innego rodzaju?
Córka jest już spora, myślę,ze raczej powinna już przesypiać w tym wieku większość nocy ( przynajmniej większość dzieci właśnie tak ma ...).
Jeśli jesteś z Warszawy to w tej poradni przyjmuje aktualnie dobry psycholog dziecięcy: http://www.sensity.pl/ - uczęszczałam tam z moim dzieckiem i naprawdę ma pojęcie (chociaż akurat ja byłam z innym problemem).

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

okropne problemy ze snem :(

04 lut 2015 - 12:49:34

U nas sa podobne problemy ale z powodu refluksu. W nocy nic nie je i nie pije i cofajace sie soki zoladkowe daja sie we znaki. Ale to raczej rzadka choroba.

okropne problemy ze snem :(

29 mar 2015 - 12:45:02

Cytat
roksolana83
U nas sa podobne problemy ale z powodu refluksu. W nocy nic nie je i nie pije i cofajace sie soki zoladkowe daja sie we znaki. Ale to raczej rzadka choroba.

U nas to samo. Wydaję mi się, że narazie jest to spowodowane przytuleniem się do cyca albo Mały jest głodny. Poczekam jeszcze trochę może mu to minię.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Badanie kąta zeza