Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niemowle i alergia wziewna?

13 cze 2014 - 20:44:14

Witajcie. Dziś mnie olsnilo, więc pisze, by podpytac zanim po weekendzie udam się do lekarza.

Moj synek od dobrych trzech miesiecy ma katar. Zaczelo się od zabkowania - mial goraczke i dostal kataru, jak zabek wyszedl goraczka przeszla a katar zostal. I tak przez jakies 2 m-ce dostawal Nasivin, potem Euphorbium az w koncu antybiotyk Atecortin. Nic nie pomagalo, poza katarem nic się nie dzialo. Lekarka w koncu zasugerowala, by dac Zyrtec - maly dostawal go ok. tygodnia i katar zaczal przechodzic. I tak przez 3 tyg dawalam mu ten Zyrtec az katar calkiem zniknal (nareszcie!). Teraz od tygodnia go nie dostawal i dziś katar znow się pojawil a oprocz tego malemu zaczely ropiec oczka. I tu mnie olsnilo, glupia bylam, ze nie wpadlam na to - moze on po prostu ma alergie na pylki? Tak teraz skladam jedno do drugiego - katar zaczal się niedlugo po tym jak zrobilo się cieplo. Nic mu nie pomagalo, innych objawow nie było.

I teraz pytanie do Was, orientujecie się czy u takiego dziecka robi się testy alergiczne? Czy taka alergia moze byc dziedziczna? Jak się ja wykrywa i jak się ja leczy u takiego malucha? Synek ma 10 miesiecy. Z gory dziekuje za pomoc zorientowanym w temacie.

Niemowle i alergia wziewna?

14 cze 2014 - 12:39:09

Niby robi się testy od 3m życia w prywatnych klinikach ale wszyscy lekarze mi to odradzali łącznie z koleżanką która pracuje w prywatnym laboratorium. Podobno czynniki są tak mocne że u takiego malucha wyjdzie że ma uczulenie prawie na wszystko choć tak na prawde nie będzie miał. Robi się u takich maluchów testy pokarmowe z krwi ale z tego co piszesz dziecko jest uczulone na coś z zewnątrz. Podobno by testy miały jakiś sens dziecko musi mieć ukończone przynajmniej 2,5 roku. A do tego czasu alergie wykrywa się metodą obserwacji a leki dobiera się metodą prób i błędów. Nie na każdy lek organizm zareaguje... My dobieraliśmy je pół roku ale w końcu się udało:)

Niemowle i alergia wziewna?

14 cze 2014 - 13:20:10

Jak ten Zyrtec mu pomaga, to raczej nikt nie będzie mu testów robił, bo test go nie wyleczy, a na odczulanie za wcześnie (odczula się dzieci powyżej 5 lat). Poza tym objawy ma dopiero 3 miesiące i od razu trafiliście na lek, który działa.

Poza tym musisz pamiętać, że z alergią jest tak, że raz jest, a raz jej nie ma. To, że teraz ma alergię na pyłki (zakładając że to alergia na pyłki) nie oznacza, że będzie ją miał za rok.

No i jeśli myślisz o leczeniu na NFZ, z życia wzięte terminy my mieliśmy takie: od momentu wydębienia od pediatry skierowania do alergologa do wizyty u alergologa: 8 miesięcy. Od wizyty do alergologa do testów: 7 miesięcy. Dziecko nie będzie już wtedy niemowlakiem ;) Oczywiście mogliśmy iść do pierwszego lepszego lekarza, ale takie były terminy do dobrego specjalisty.

Niemowle i alergia wziewna?

14 cze 2014 - 17:16:39

Tylko teraz jeśli chodzi o ten Zyrtec, jest on chyba silniejszy niz np. Fenistil, czy takie dawanie mu tego codziennie mu nie zaszkodzi?

Niemowle i alergia wziewna?

15 cze 2014 - 14:43:24

To jest z tego co pamiętam najsłabszy z leków z cetyryzyną, więc zaszkodzić nie powinien. Zresztą jeśil to faktycznie alergia na pyłki, to objawy miną jak to coś przestanie pylić, więc już nie będzie potrzeby podawania.
Zyrtec jest stworzony, żeby podawać go długo i to bardzo dobrze, że pomaga. Leki sterydowe są silniejsze i ich dłuższe podawanie nie jest najlepszym pomysłem, ale Zyrtecu nie ma co się bać.

Niemowle i alergia wziewna?

15 cze 2014 - 17:08:48

jesli podejrzewasz alergie warto isc do pulmologa a nie do rodzinnego mozesz poprosic rodzinnego o skierowanie pod opieka pulmologa bedziesz pewniejsza jak postepowac z alergia swojego dziecka ja robiłam teraz test swojemu półrocznemu synkowi panel atopowy bo 4 rózne mi pulmolog kazał ten ze wzgledu na atopowa buziolke ale test nie wykazał alergi na zaden z 20 alergenów z tego panelu czyli to bzura ze wychodzi allergia choc jej nie ma taki test jest prywatny koszt ok 150zł za jeden panel byc moze warto zrobic to jest dziecko wiec chyba lepiej sprawdzic niz tylko sie domyslac

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzieci z MPD