Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Sklep internetowy

41 minut temu

Biznes

45 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Naczyniak jamisty

30 kwi 2014 - 10:54:34

Witam, jestem mamą 10 tygodniowej Dominisi. Od urodzenie mała ma naczyniaki pod wargą i na podniebieniu. Bardzo mnie to martwi, fragment ust jest siny. Bardzo się to rzuca w oczy, nie mogę o tym zapomnieć..Pediatra dał mi skierowanie do chirurga dzieciącego. Po wizycie byliśmy bardzo nie zadowoleni, bo Pani doktor wogóle nic nam nie powiedziała, wizyta trwała około minute! Wypisała tylko skierowanie do Kliniki Chirurgi naczyniowej w Szczecinie. Od szczecina dzieli nas 160 km, chyba się wscieknę jak pojedziemy i znowu nas gdzieś odeślą bez słowa. Bardzo się martwie, bo boje się żeby to później jej nie przeszkadzało w jedzeniu. czasem jest bardzo nerwowa przy piersi.. Czy któraś w Mam miała doczynienia z naczyniakiem u maluszka?

Naczyniak jamisty

30 kwi 2014 - 11:45:03

A czy jest konieczność wycięcia tego naczyniaka przez chirurga? Czytalam ,że mogą ustępować samoistnie w wieku 5-9 lat. A po zabiegu na pewno zostanie ślad. Moja kuzynka (dziś już dorosła dziewczyna) w dzieciństwie miała takiego naczyniaka na ręce. Zajmował jakąś 1/3 powierzchni zewnętrznej dłoni i znikł po kilku latach samoistnie.

Może poczytaj tutaj, widzę, że to całkiem duże forum:
http://www.naczyniaki.pl/index.php



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-30 11:51 przez Itallly.

Naczyniak jamisty

30 kwi 2014 - 14:37:04

No własnie nie wiemy, nikt nie potrafi określić czy za kilka miesięcy bądź pare lat nie będzie jej przeszkadzał w jedzeniu i piciu. Nikt nawet nie mówi czy trzeba to wyciąć czy poczekać, tylko odsyłają dalej. Kolor naczyniaka jest sino fioletowy, prześwituje przez zewnętrzną strone wargi górnej.

Naczyniak jamisty

30 kwi 2014 - 14:50:38

Obok mojego bloku dziewczyna urodziła synka i miał naczyniaka na twarzy. Brzydko to wyglądało, pół noska i policzko były z fioletową plamą. Ale lekarze kazali czekac i obserwować i zeszło samo po czasie. Teraz ten mały ma ok 3 lat i nie ma śladu po naczyniaku. Trudno coś doradzić...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co na zaparcia u 9miesieczniaka