Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, mam problem z moim 19 miesiecznym synkiem. Od jakiegos czasu zauwazylam plamki na rekach i nogach u dziecka. Na rękach, nie od dołu tylko na gorze raczek. Na nogach tylko tez z przodu, na udach i piszczelach. To są takie plamy szorstkie chropowate, ale nie sa czerwone. Ewentualnie lekko zarozowione. Powiekszaja sie i jest ich wiecej. Raczej chyba nie swedza. Jeszcze jest jedna mala plamka na pleckach malo widoczna tyle co wyczuwalna. Bo reszta to spore placki. Załaczam zdjecie moze to przyblizy moj opis :) Wiem wiem, do lekarza. Oczywiscie jutro pojde ale chcialam wiedziec czy moze ktos sie z tym juz spotkal. Jesli chodzi o jedzenie to syn nie jadl zadnych nowosci zeby mogl miec cos od jedzenia, no nie wiem;/ kosmetyki tez nie zmieniane..



Oczywiście najlepiej żeby zobaczył to lekarz. Moja sąsiadka też miała takie suche plamy na rękach i pomógł balsam Oillan. Możesz w aptece poprosić o próbkę i najpierw spróbować czy coś pomoże. Mojemu synkowi pojawiły się pod żebrami na brzuchu takie krostki jakby wysypka i lekarz powiedział, że to może być łojotokowe zapalenie skóry i odesłał nas do dermatologa. A terminy u nas na lipiec!!! I jak tu leczyć dziecko? Miał ktoś może do czynienia z tym łojotokowym zapaleniem skóry?

może to być również atopowe zapalenie skóry , jest to choroba skórna charakteryzująca się suchością skóry ale też występują przy tym takie zaczerwienione plamy , moja córka 5-cioletnia ma to od kiedy skończyła 3 miesiące życia , nie jest to takie straszne ,z wiekiem ( przynajmniej w moim przypadku ) objawy łagodnieją a nawet ustępują , głównie chodzi w tej chorobie o odpowiednia pielęgnację trzeba stosować odpowiednie kosmetyki natłuszczające , ale najlepiej jak najszybciej nalezy sie skontaktować z dermatologiem

Pierwsza myśl to AZS. To nic nie znaczy, że dotąd nie miał, mojej mamie ujawniło się po pięćdziesiątce ;)
A może byliście na basenie? Może zmienił się skład wody w kranie? Na pewno lepiej zrezygnować z drogeryjnych kosmetyków i przerzucić się na Balneum, Oilatum albo coś podobnego z ph neutralnym.

MOJA CORKA MA 4 LATKA I ROWNIEZ MA TAKIE PLAMKI...WYDAJE MI SIE ZE MOZE TO BYC UCZULENIE ALBO SUCHA SKORKA...

Uważam, że AZS, obie z córką na to cierpimy, wiadomo, każdy widzi swoje. Na pewno spróbuj smarować całe ciało balsamem emolientowym np Emolium, Atoperalblub Ziaja Med kilka razy dziennie, do kąpieli dodawaj po troszkę Oilatum, lub Emolium czy innego emolientu i obserwuj zachowanie skry. Po kilku dniach powinno zniknąć, ale natłuszczać trzeba będzie zawsze.

niezweryfikowana
Posty: 67
Ostrzeżenia: 7/5

a może nietolerancja pokarmowa? Ona objawia się podobnie jak alergia, czy inne choroby a jest dość poważną chorobą, która dotyka ponad 45% ludzi na świecie. Zresztą w artykule http://prozdrowotni.pl/nietolerancja-pokarmowa-to-powazny-problem poczytasz na ten temat, widziałam też podobny o różnicach między alergią, nie mogę znaleźć w tej chwili

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

u nas takie plamy to objaw AZS właśnie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-16 11:09 przez Jollcia21.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-05 15:50 przez bristolek.

Zgadza, się z mama wyżej
moja córka ma od 6 m-ca życia ma teraz 3.5 latka ma dietę nie może nabiału i cutrusów
jest to choroba uciążliwa i swędząca trzeba cały czas natłuszczać i do kąpieli dodawać płyn odpowieni na AZS
powodzenia i wytrwałaści

A ja bym radziła odrobaczywiC córkE. Moja córka od 5 miesiaca męczyłA się z suchą czerwonA swedząca skóra za uchem na szyji, na klAtce piersiowej. Żaden lekarz nie wiedział co to i od czego. Dostałam namiary na pania która leczy niekonwencjonalnie stwierdziła ze córkA jest mocno zagrzagrzybiona. kazała odstawić mleko i lenka brała tabletki (Spirulina) na oCzyszczenie organizm. Po 3 miesiacach skóra super ale zostały resztki jeszcze jakieś. UslaszalM o biorezonansIe i teZ spróbowałA. Diagnoza ta sama grzyby (3 tylko zostaly)bakteria helikobakter i rTec. 2 zabiegi i ma byc skora super. Jestem już po dwóch ale muszę odczekać parę dni ale już prawie nic nie ma.dieta bezcukrowa ponieważ grzyby tym się żywią. Pizniej minimalnie można coś dawAć dziecku ale z umiarem!!! Częste przeziębienie, zgrzytanie zębami,problemy skórne itp za wszystko odpowiadajA grzyby i robaki które w organizmie żyją!!! Mało pediatrow o tyM wie. Nie umieją pomOc.I lenki objawy typowo alergiczne!obecnie córka ma 10 i Popol miesiąca. osoby posiadające azs -to też jeśr przyczyną grzYbow. Da się to wyleczyć. Polecam maść lub balsam LipIkar



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-10 23:05 przez aneczka18.

Cytat
aneczka18
A ja bym radziła odrobaczywiC córkE. Moja córka od 5 miesiaca męczyłA się z suchą czerwonA swedząca skóra za uchem na szyji, na klAtce piersiowej. Żaden lekarz nie wiedział co to i od czego. Dostałam namiary na pania która leczy niekonwencjonalnie stwierdziła ze córkA jest mocno zagrzagrzybiona. kazała odstawić mleko i lenka brała tabletki (Spirulina) na oCzyszczenie organizm. Po 3 miesiacach skóra super ale zostały resztki jeszcze jakieś. UslaszalM o biorezonansIe i teZ spróbowałA. Diagnoza ta sama grzyby (3 tylko zostaly)bakteria helikobakter i rTec. 2 zabiegi i ma byc skora super. Jestem już po dwóch ale muszę odczekać parę dni ale już prawie nic nie ma.dieta bezcukrowa ponieważ grzyby tym się żywią. Pizniej minimalnie można coś dawAć dziecku ale z umiarem!!! Częste przeziębienie, zgrzytanie zębami,problemy skórne itp za wszystko odpowiadajA grzyby i robaki które w organizmie żyją!!! Mało pediatrow o tyM wie. Nie umieją pomOc.I lenki objawy typowo alergiczne!obecnie córka ma 10 i Popol miesiąca. osoby posiadające azs -to też jeśr przyczyną grzYbow. Da się to wyleczyć. Polecam maść lub balsam LipIkar


Robaki u takiego małego dziecka? Dla mnie to jakaś głupota

u nas pomaga ziaja med. na azs. Nie jest drogi i u nas bardziej się sprawdza niż te wszystkie oilatum emolium itp

Mój syn ma identyczne i alergolog i dermatolog powiedział że to tzw gęsia skórka czyli rogowacenie przymieszkowe.Trzeba mocno nawilżać.

zweryfikowana
Posty: 579
Ostrzeżenia: 1/5

U nas na suchą skórę sprawdziły się kosmetyki emolium ;) Spróbuj, moze akurat pomoga. Tak od siebie lepiej kupic na allll bo w aptekach duzo droższe ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie piersia a soki i napoje.