Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 13:12

Dieta pudełkowa czy warto?

dzisiaj o 10:58

usługi stomatologiczne

dzisiaj o 9:25

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ulewanie

18 mar 2014 - 17:36:18

Witam :) moja corcia ma 7 tygodni i bardzo duzo ulewa :( pytalam lekarza i mowil ze to normalne tylko dla mnie to nie jest normalne :( moze ktoras z mam ma podobnie??

ulewanie

18 mar 2014 - 19:47:20

Moja mała takze ulewała od samego poczatku i teraz ma 7,5 miesiaca i przestała. Czasem jest to objaw alergii a czasem po prostu ulewa bo ma niedojrzały układ pokarmowy. Mysle ze poczekaj pare miesiecy i zobaczysz..

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie

18 mar 2014 - 21:44:41

moze je za dużo albo za szybko ? moze dziurke w butelce zmniejszyc ?do pewnego momentu to niby normalne ale jak zwraca polowe lub wiecej pokarmu to jzu problem

ulewanie

19 mar 2014 - 09:43:14

Malutka je lapczywie :( a zwraca wiecej niz pol pokarmu :( a karmie ja piersia, ehh juz sama nie wiem co myslec :(

ulewanie

19 mar 2014 - 10:55:13

Jezeli przybiera na wadze prawidłowo to niemasz sie czym martwic, moja tez zwracała wiecej niz połowe i była łapczywa..na wadze przybierała dobrze wiec lekarz powiedział mi ze niema obaw bo to minie chyba ze nie to wtedy bedziemy myslec-ale przestała wiec wszystko jest ok. Poczekaj pare miesiecy i zobaczysz-jak po paru miesiacach bedzie dalej tak duzo ulewała to trzeba to sprawdzic ..

ulewanie

27 mar 2014 - 18:43:06

Lekarz powiedziala ze jest wszytko ok ze ladnie przybiera na wadze i tak jak piszecie ze przejdzie tylko dzis jakos te mleczko brzydko pachnie takim kawsem :(

ulewanie

28 mar 2014 - 10:02:14

karolcia1001 Nic się nie martw. Moja Julka też bardzo dużo ulewała. Nieraz miałam wrażenie, że ulała cały pokarm, który właśnie wypiła. Ciągle miała pieluchę tetrową podłożoną pod szyję a i tak trzeba było ją przebierać po kilka razy dziennie.
Strasznie się tym stresowałam, nie obyło się bez łez :P Lekarz też mi mówił, że to normalne i jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze to jest ok.
Teraz Julka ma skończone 5 miesięcy i odkąd zaczęłam rozszerzać jej dietę to ulewanie zmniejszyło się o jakieś 90%. Za to teraz strasznie się ślini ;)
A to, że mleko pachnie kwasem to może to już jest to przetrawione mleko?
Moim zdaniem nie masz czym się przejmować :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie

05 lut 2015 - 19:59:29

jeśli dziecko ulewa bardzo dużo, lub "strzela' mlekiem, to jest to refluks. Niestety też słuchałąm lekarza, ze to "norma". Nie norma i refluks trzeba leczyć. Zagęszczać pokarm. U nas doszło do poparzenia przełyku sokami trawiennymi, przez refluks były spore problemy ze snem, bo dziecku przeszkadzała zgaga towarzysząca tej chorobie. JAk była mała, to kilka razy się zachłystywała.
Zagęścić można kleikiem lub nutritionem, albo mąką chleba świętojańskiego. NA obniżenie kwasowości dostaliśmy polprazol, na perystatykę debridat, dla całkiem małego dziecka gastrotuss baby. Dopiero teraz z tego wychodzimy, mimo, ze mała od 7 miesiąca już nie ulewa i ma tych miesięcy 15. Dobrze że nie mieliśmy poważniejszych problemów, typu nardżerka przełyku. watek stary, ale może bedzie mama z podobnym problemem, to zapraszam na priv



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-06 07:44 przez roksolana83.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie

05 lut 2015 - 21:47:03

może ściągaj pokarm i podawaj z butelki z mała dziurka..

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie

06 lut 2015 - 07:30:11

Cytat
leniszcze
może ściągaj pokarm i podawaj z butelki z mała dziurka..
i jak to miałoby pomóc na niedziałający mięsień? albo alergię? może zanim się zacznie radzić, warto sie dowiedzieć, jakie mogą być przyczyny ulewania. Musiałam przebrnąć przez dziesiątki takich bzdur typu widzimisie i jedna baba drugiej babie, zanim ustaliłam powód i zaczęłam leczyć jak należy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-06 07:38 przez roksolana83.

ulewanie

06 lut 2015 - 15:15:40

z dnia na dzień będzie dobrze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-21 10:47 przez JASKOWADOLINA.

ulewanie

13 mar 2015 - 09:02:09

Cytat
roksolana83
jeśli dziecko ulewa bardzo dużo, lub "strzela' mlekiem, to jest to refluks. Niestety też słuchałąm lekarza, ze to "norma". Nie norma i refluks trzeba leczyć. Zagęszczać pokarm. U nas doszło do poparzenia przełyku sokami trawiennymi, przez refluks były spore problemy ze snem, bo dziecku przeszkadzała zgaga towarzysząca tej chorobie. JAk była mała, to kilka razy się zachłystywała.
Zagęścić można kleikiem lub nutritionem, albo mąką chleba świętojańskiego. NA obniżenie kwasowości dostaliśmy polprazol, na perystatykę debridat, dla całkiem małego dziecka gastrotuss baby. Dopiero teraz z tego wychodzimy, mimo, ze mała od 7 miesiąca już nie ulewa i ma tych miesięcy 15. Dobrze że nie mieliśmy poważniejszych problemów, typu nardżerka przełyku. watek stary, ale może bedzie mama z podobnym problemem, to zapraszam na priv

Mam to samo:( Mam nadzieję, że jednak to nie jest refluks. Skąd lekarz wie, że to jest refluks?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie

13 mar 2015 - 09:07:28

Cytat
loczek3210
Cytat
roksolana83
jeśli dziecko ulewa bardzo dużo, lub "strzela' mlekiem, to jest to refluks. Niestety też słuchałąm lekarza, ze to "norma". Nie norma i refluks trzeba leczyć. Zagęszczać pokarm. U nas doszło do poparzenia przełyku sokami trawiennymi, przez refluks były spore problemy ze snem, bo dziecku przeszkadzała zgaga towarzysząca tej chorobie. JAk była mała, to kilka razy się zachłystywała.
Zagęścić można kleikiem lub nutritionem, albo mąką chleba świętojańskiego. NA obniżenie kwasowości dostaliśmy polprazol, na perystatykę debridat, dla całkiem małego dziecka gastrotuss baby. Dopiero teraz z tego wychodzimy, mimo, ze mała od 7 miesiąca już nie ulewa i ma tych miesięcy 15. Dobrze że nie mieliśmy poważniejszych problemów, typu nardżerka przełyku. watek stary, ale może bedzie mama z podobnym problemem, to zapraszam na priv

Mam to samo:( Mam nadzieję, że jednak to nie jest refluks. Skąd lekarz wie, że to jest refluks?
masz nadzieję, że to nie refluks? to niefajnie, bo jeśli nie refluks, to jest sporo mniej fajnych chorób. Więc lepiej miej nadzieję, że to refluks. Z refluksu dziecko zazwyczaj wyrasta. Ile twoje dziecko teraz ma?

ulewanie

13 mar 2015 - 09:17:24

Cytat
roksolana83
Cytat
loczek3210
Cytat
roksolana83
jeśli dziecko ulewa bardzo dużo, lub "strzela' mlekiem, to jest to refluks. Niestety też słuchałąm lekarza, ze to "norma". Nie norma i refluks trzeba leczyć. Zagęszczać pokarm. U nas doszło do poparzenia przełyku sokami trawiennymi, przez refluks były spore problemy ze snem, bo dziecku przeszkadzała zgaga towarzysząca tej chorobie. JAk była mała, to kilka razy się zachłystywała.
Zagęścić można kleikiem lub nutritionem, albo mąką chleba świętojańskiego. NA obniżenie kwasowości dostaliśmy polprazol, na perystatykę debridat, dla całkiem małego dziecka gastrotuss baby. Dopiero teraz z tego wychodzimy, mimo, ze mała od 7 miesiąca już nie ulewa i ma tych miesięcy 15. Dobrze że nie mieliśmy poważniejszych problemów, typu nardżerka przełyku. watek stary, ale może bedzie mama z podobnym problemem, to zapraszam na priv

Mam to samo:( Mam nadzieję, że jednak to nie jest refluks. Skąd lekarz wie, że to jest refluks?
masz nadzieję, że to nie refluks? to niefajnie, bo jeśli nie refluks, to jest sporo mniej fajnych chorób. Więc lepiej miej nadzieję, że to refluks. Z refluksu dziecko zazwyczaj wyrasta. Ile twoje dziecko teraz ma?

21 skończy 3 miesiąc. Myślałam, że za dużo się najada i dlatego. Przeważnie ulewa mu się jak za szybko i zachłannie ciągnie pierś. Nie ulewa ciągle. Wystraszyłam się trochę:(

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie

13 mar 2015 - 09:30:27

Cytat
loczek3210


21 skończy 3 miesiąc. Myślałam, że za dużo się najada i dlatego. Przeważnie ulewa mu się jak za szybko i zachłannie ciągnie pierś. Nie ulewa ciągle. Wystraszyłam się trochę:(

To jeszcze bardzo malutkie. Wytłumaczę ci.
Są 2 rodzaje refluksu:
refluks fizjologiczny
refluks patologiczny.
Refluks fizjologiczny to normalne ulewanie. Pokarm wypływa powoli z buzi dziecka niedługo po jedzeniu. Refluks fizjologiczny mija między 3 a 6 miesiącem życia dziecka.

My mieliśmy refluks patologiczny - dziecko ulewa długo po jedzeniu - 2-3 godziny po. Mleko często nie wypływa, tylko dziecko nim "strzela". Wygląda to jak wymioty chluśtające. Ulewanie jest obfite. Większość wysiłków, np ciśnięcie kupy, kończy się ulewaniem. Dziecko ulewa nawet po spionizowaniu - czyli nawet jak trzymasz na pionowo na rękach.

Jak zdiagnozować refluks? Jeśli objawy są wyraźne, tak jak u nas, to diagnozuje się na ich podstawie, bezinwazyjne.

Jeśli jest podejrzenie refluksu patologicznego (lekarz podejrzewa, ze pokarm się cofa kilkadziesiat razy dziennie, ale nie wypływa z buzi), lekarz może zlecić przeprowadzenie phmetrii przełyku w szpitalu. Jest to badanie inwazyjne, to wsadza sie rurkę prze nos dziecka do przełyku. Dziecko ma tak pozostać przez 24 godziny. Mierzona jest kwasowość w przełyku na odcinkach - czyli kiedy pokarm sie cofa, można to zobaczyć nawet jeśli nie wypływa, można sprawdzić kwasowość i policzyć, ile razy na dobę takie cofanie ma miejsce. (przy refluksie patologicznym od kilkudziesięciu do nawet kilkuset. Stąd oparzenia przełyku.)

Ale jeśli twojemu dziecku tylko delikatnie wypływa mleko chwilkę po karmeniu i ma to miejsce 1-2 razy po każdym karmieniu, to bym nie zawracał sobie tym głowy. moja chlustała mlekiem tak często, że bałam sie, że sie odwodni. I faktycznie się odwadniała. Nie będę wszystkiego opisywać... to była masakra. Zapytaj lekarza o refluks, ale jak tylko czasem ulewa, to nie ma sensu panikować. A niespokojnie śpi bo pewnie ma kolki. Espumisan i debridat pomagają na kolki. no i lekkostrawna dieta dla mamy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Leczenie prywatne