Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 2/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

13 mar 2014 - 13:36:15

Mój mały Adaś posiada alergię na kurz i roztocza ;/ Jest to szczególnie widoczne podczas sprzątania, odkurzania i czy zabawa. Kicha i prycha... czy ktoś z was ma podobny problem? Jak sobie z tym radzicie?

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

13 mar 2014 - 16:52:14

A słyszałaś może o takim urządzeniu jak nawilżacza i oczyszczacz powietrza ? Jest ono tak sprytne, że sprawi iż z pomieszczenia zniknie kurz i roztocza. Naprawdę ! :)
Sama na początku nie byłam przekonana do zakupu ale poleciła mi to rozwiązanie bardzo dobra pani doktor alergolog i postanowiłam zaryzykować. Od czasu kiedy posiadam je w domu zauważyłam, ze stan córki, która od urodzenia jest alergiczką znacznie się poprawił.
Nie wiem czy można je dostać w sklepach stacjonarnych ale ja kupowałam je w sklepi klimamarket.pl - porównałam ceny w innych sklepach i tam właśnie ceny były niższe niż u producenta.
MOim zdaniem warto jest zainwestować. Pozdrawiam.

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

03 kwi 2014 - 13:37:15

Ogranicz ilość rzeczy, które łapią kurz, jeśli możesz to zrezygnuj z dywanów, z zabawek pluszowych, zostaw tylko te najbardziej ukochane. W oknach zamontuj rolety zamiast zasłon i firanek. Staraj się nie odkurzać kiedy dziecko jest w domu.
Resztę materiałowych rzeczy wypryskaj Allergoffem, do kupienia w aptece. To spraj, który neutralizuje alergeny. Poczytaj sobie opinie w necie o nim. Bardzo skuteczny i wydajny.
No i koniecznie odwiedź alergologa.

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

23 cze 2014 - 23:42:04

Moje dziecko tez ma alergie na roztocza kurzu. U nas to jest 1 i 3 klasa wiec nie jest najgorzej. Alergolog kazała wszystko często prać, wietrzyć, używamy Allergoffa, on zabija roztocza i potem wysysasz je w czasie odkurzania. Zabieg powtarza sie co pół roku. Poza tym lepiej nie odkurzać przy dziecku albo otworzyc balkon, by sie wietrzyło na bieżąco. No i mały cały czas zażywa leki - Singular 4, bez tego ani rusz.

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

10 lip 2014 - 17:51:30

jedyna opcja to eliminacja kurzu i roztoczy z powietrza, służą do tego urządzenia - tak zwane ozonatory - http://zdrowiemojapasja.pl/jonizatory_ozonatory_powietrza to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo oprócz usuwania kurzu i roztoczy zabijają również bakterie, grzyby, pleść i wirusy.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

22 lip 2014 - 14:01:16

Ja słyszałam że na kurz dobre jest też ozonowanie. Może poszukaj w swoim mieście firmy która si tym zajmuje i się do nich zgłoś? Ja jak na razie znalazłam taką firmę w Warszawie na http://alergia-ozonowanie.pl/ i chcę się do nich zgłosić po remoncie mieszkania by zlikwidowali kurz.

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

22 wrz 2014 - 12:51:48

Mieliśmy podobny problem, szczególnie trudne były noce, mały kaszlał i charczał, u nas pomogło wyrzucenie z łóżeczka pluszaków i wymiana pościeli na lnianą, kupiliśmy taką http://papillon-shop.pl/posciel-lniana-chmurki.html, bardzo fajna i porządna. Lekarka nam doradziła wymianę pościeli bo len nie trzyma w sobie roztoczy, a np. bawełna je zbiera, warto o tym wiedzieć.

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

23 wrz 2014 - 07:27:48

Sama miałam (można nawet jeszcze mam, tylko, że trochę mniejszą) alergię m.in. na kurz i roztocza.
Wietrzyć pomieszczenia, dobrze by było gdyby poduszka i materac były antyalergiczne / hipoalergiczne, ale jeśli nie to, tak czy inaczej często zmieniać poszewki na kołdrę / poduszkę.
Wiadomo, że jak się sprząta to ten kurz się unosi i dziecko jest bardziej narażone. Ogólnie np. gdy się ściera kurze to wiadomo, nigdy nie suchą szmatką bo tylko się roztocza roznosi, bo dopiero mokra szmatka je 'zbiera'

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

08 paź 2014 - 09:24:51

Przede wszystkim-dobry materac antyalergiczny i pościel bo 1/3 życia spędzamy w łóżku. NA e-materace.pl znajdziesz bardzo dobre, certyfikowane i antyalergiczne materace dla dzieci.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

08 paź 2014 - 16:35:33

no sorry kazdy kicha jak mu się kurz do nosa dostanie,to nie musi byc alergia

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

03 lis 2014 - 22:42:07

Ja nie mam problemu z alergią na kurz i roztocza , ale to jest choroba 21 wieku i coraz częściej ludzie na nią zapadają. Moi znajomi, a raczej ich dziecko jest uczulone na kurz i roztocza . Z tego co wiem nie jest prosto zapanować nad tym problemem, a w późniejszym czasie może przerodzić się w astmę. Mam pytanie jak można gazem , czyli ozonem usunąć kurz , a z tego co wiem ozon dla astmatyków jest szkodliwy . Moi znajomi w zieli firmę , która zajmuje się usuwaniem alergenów z mieszkań i jak na razie są zadowoleni. Mogę Ci podać link do reklamy tej firmy. Firma jest z Trójmiasta http://ogloszenia.trojmiasto.pl/kosmetyka/stop-alergii-ogl9025585.html
Pozdrawiam.

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

12 kwi 2015 - 13:19:47

Ja i moje dzieci mamy alergie na roztocza i kurz. Wazne by na materace ibposciel miec pokrowce antyroztoczowe. Jest tak jak wyzej dziewczyny pisza ozonator takie male urzadzenie i wlacza sie je w pokoju podczas nieobecnosci dziecka ponoc zabija roztocze. Dziecko nie powinno uczestniczyc w odkurzaniu szczegolnie odkurzaczem a sam odkurzacz warto miec z filtrem hepa badz wodny, no i zero firan zaslon, dywanow ograniczyc pluszaki.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

08 maj 2015 - 14:01:28

Taka alergia jest chyba jedną z najczęściej spotykanych.Mamy takich dzieci musza bardzo dbać o to by kurzu było jak najmniej. Warto poczytać sobie takie artykuły jak ten http://www.mojealergie.pl/zabezpieczanie-sypialni-malego-alergika/ na temat tego jak zabezpieczyć sypialnie. Z pewnością nie jednej mamie się przyda.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

29 maj 2015 - 11:51:52

Wymiana dywanów, zasłon, puchowych kołder i poduszek to niestety nie wszystko. Pomieszczenie musi być stale wietrzone, bez tego ani rusz. Ja bardzo długo męczyłam się z okropną alergią i zdecydowaliśmy z mężem, że czas najwyższy użyć broni większego kalibru. Tą bronią okazała się wentylacja, dobrej firmy wentylatory kanałowe ma np. http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-kanalowe,30.html Do pomieszczenia jest stale dostarczane świeże powietrze, wreszcie mam czym oddychać. Warto poczytać więcej na ten temat, wentylatory wcale nie są takie kosztowne, a potrafią naprawdę ułatwić życie alergikowi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-29 12:45 przez Ka1ska.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 5/5

Alergia na kurz i roztocza u dziecka

29 maj 2015 - 15:41:23

Moja córcia też miała alergie i tylko na roztocza ale na szczęście wszystko jest ok bo bardzo mi pomógł artykuł gdzie znalazłam praktyczne rady na tą alergię:)
[Moderacja- nieopłacona reklama]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-01 11:59 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pediatra łódź prosze o pomoc