Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Alergia. Jakie mleko?

12 mar 2014 - 19:02:29

Kochane szafowiczki. Mój synek ma 3,5 miesiąca. Karmiłam piersią tylko trzy tygodnie gdyż dostałam ostrego zapalenia piersi i straciłam pokarm. Najpierw podawaliśmy mleko Gerber, ale mały miał po nim straszne zaparcia więc przeszliśmy na bebiko. Po Bebiko zaparcia ustały, mały się najadał i fajnie przybierał na wadze. Po 2 miesiącach stosowania Bebiko zauważyłam, że mały ma strasznie suchą i łuszczącą się skórę (dodam, że od urodzenia nie zmieniałam proszku ani żadnych kosmetyków). Udało mi się po 3 tygodniach doprowadzić skórę "do ładu" poprzez kąpiel w krochmalu, oilatum i nawilżaniu balsamem Oilatum. Sucha skóra została mu tylko na rączkach i udzie. Po tych trzech tygodnia pediatra stwierdził, że to jednak skaza białkowa i mieliśmy przejść na Bebilon Pepti. I tu zaczął się koszmar. Mały nie chciał tego mleka pić (nie pomogły mieszanki z Bebiko, słodzenie glukozą), nie przybierał na wadze, wróciły zaparcia. Poszłam znów do pediatry to stwierdziła, że skóra jest lepsza i mam wrócić do Bebiko, bo dziecko musi coś jeść. Od piątku na nowo mamy Bebiko jak na razie prócz tych rączek i ud nie ma innych zmian skórnych. Dziś byliśmy u dermatologa i przy okazji pokazałam p. doktor tą skórę to według niej to atopowe zapalenie skóry i kazała wrócić nam do Bebilonu Pepti. Dodam, że mały od trzech tygodni ma katar na który nie pomagają żądne krople (mieliśmy już Nasivin i Mucofluid, osłuchowo jest cały czas czysty nie ma innych objawów prócz tego kataru. Czy to może być katar spowodowany alergią?
Ale co z tego jak mały nie chce pić tego mleka, płacze, kopie nóżkami. Słyszałam, że są mleka dla dzieci z podejrzeniem alergii (HA). Jak myślicie czy spróbować małemu podawać któreś mleko HA? Jeśli tak to które polecacie? I czy one w smaku też są tak ohydne jak Bebilo Pepti?

Alergia. Jakie mleko?

13 mar 2014 - 10:44:06

Moja córka przy atopowym zapaleniu miała cały czas Isomil, sojowe mleko dla niemowląt, piła chętnie. Ono jest chyba tylko na receptę i trzeba najpierw sprawdzić czy nie uczula go soja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-13 10:44 przez iaera.

Alergia. Jakie mleko?

13 mar 2014 - 10:54:08

Z mlekiem niestety nie pomogę ale na suchą skórę my stosujemy clobase. Coś koło 16zl. Nasz mały miał lojotokowe zapalenie skóry i to było jednym z leków. Do tej pory pojawiają mu się takie czerwone szorstkie plamy. A po tym giną. A alergia? Na testy za malutki. Spróbuj podać wapno takie dla dzieci. Może coś się zmieni. A z katarem my walczyliśmy woda w sprayu, kropelkami i gruszką niestety. Powodzenia i zdrówka

Alergia. Jakie mleko?

13 mar 2014 - 13:11:35

justynka 23 u mojej corci bylo dokladnie to samo :) byla na piersi co prawda w sumie rok,ale tez alergia pojawila sie dosc pozno,miala moze z pol roku albo wiecej jak zaczela chorowac:( mialam diete bezmleczna ale malo to pomagalo,trafilismy do alergologa,ktora ogladajac skorke stwierdzila alergie.ja po roku chcialam odstawic od piersi to kazala kupic wlasnie mleczko HA :) POWIEM TAK; jest ohydne tez i moja mala nie chciala go pic,no ale po ok tyg moze wiecej zaczela sie przekonywac :) jedyny minus to to ze puszka to koszt ok.40zl i nie jest na recepte :(
Na ostatniej wizycie u alergologa mala miala testy robione pokarmowe(ma rok) i testy wyszly ujemne na wszystko w sumie wiec to napewno nie alergia na mleko,teraz podaje bebiko:) no a co do chorob to odkad jezdzimy do alergologa mala dostaje Latopic :) poczytaj w necie:) dosc drogie ale pomaga:) jak narazie nie choruje,alergie wykluczylismy wiec chyba ten Latopic jest powodem:)
Na sucha skore dostalismy masci :) bez recepty,jak chcesz to ci napisze nazwy bo mamy kilka do wyboru:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Alergia na kurz i roztocza u dziecka