Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Dobry psycholog

20 minut temu

Druk ścienny

28 minut temu

Nowy samochód

47 minut temu

Montaż Klimatyzacji

53 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 15:59:20

Drogie mamusie

kolejne moje pytanie ...

czy u którejs z Was pociecha dostała jednoczesnie dawke antybiotyku, pulmicortu i syropu wykrztusnego??


W week, trafiłam z mała na pogotowie i dostała od Pani dr,. która potraktowała nas z "buta" własnie

2x 4ml ZINNAC
2 x 1 ml pulmicort
3x 2,5 ml ambrosol.

Poczatkowo stwierdzila ze to przeziebienie, po czym uznała ze poczatek zapalenia oskrzeli...


dodam ze córka raz na jakis czas kaszlnie, ale słychac jej furczenie przy tym, katar ma.... ale nie duzy...temperatury brak....

zaznacze, że na zleceniu ktore mi dała, nie napisała pulmicortu, czyli tj by miala tylko brac ambrosol i zinnac...

podsumowujac


jak dziala na wasze maluchy pulmicort???

czy u ktorejs z Was była taka "wystrzałowa mieszanka leków" moim zdaniem silnych jak na 3,5 letnie dziecko

chciałam isc do lekarza to skontrolowac- brak miejsc
na pogotowie- nie przyjma bo to nie jest nagły przypadek
córki lekarz- na urlopie, brak kontaktu


efekt- siedze i sie martwie


wiem, że nie jestescie lekarzami, ale moze któras ze chce sie wypowiedziec, albo moze miala taka sytuacje

bede wdzieczna
A.

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 16:36:40

witam ja moge powiedziec tylko tyle ze corka miala wlasnie zaalnei oskrzeli i brala pulmikort plus syrop wykrztusny pectodril plus syrop wspomagajacy leczenie zapalenie oskrzeli fosidal i syrop na katar rupafin... tez mi sie wydaje ze duzo tego bylo ale pomoglo!

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 17:00:58

moim zdaniem to jest normalne,nie powinnas sie martwic leki szybciej zadziałają

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 17:25:31

Ja bym odwiedziła innego lekarza
Jestem matką,nie lekarzem,ale ostrzegam,gdzie mogę,ile moja córka pochłonęła leków w swoim krótkim życiu,to pewnie mogłabym pół szafkowych dzieci obdarować
Na alergię,na astmę,sterydy,wziewy,antybiotyków nie zliczę-w efekcie dostała grzybicy przewodu pokarmowego,a co za tym poszło-zaniku kosmków jelitowych
Zgoogluj sobie-candida albicans,mega dziadostwo
Mnie się poszczęściło,mam super pediatrów,2 z nich to gastroenterolożki,nigdy nie zaczynają leczenia od antybiotyku,i chyba takiego koktajlu też by nie przepisały

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 19:13:35

Cytat
kasiazarembska
Ja bym odwiedziła innego lekarza
Jestem matką,nie lekarzem,ale ostrzegam,gdzie mogę,ile moja córka pochłonęła leków w swoim krótkim życiu,to pewnie mogłabym pół szafkowych dzieci obdarować
Na alergię,na astmę,sterydy,wziewy,antybiotyków nie zliczę-w efekcie dostała grzybicy przewodu pokarmowego,a co za tym poszło-zaniku kosmków jelitowych
Zgoogluj sobie-candida albicans,mega dziadostwo
Mnie się poszczęściło,mam super pediatrów,2 z nich to gastroenterolożki,nigdy nie zaczynają leczenia od antybiotyku,i chyba takiego koktajlu też by nie przepisały

a czym leczyłaś grzybicę????bo moja córka ma czarny język i to chyba grzybica,trochę zeszło po 2 opakowaniach nystatyny ale znowu powróciło

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 19:37:59

Cytat
kasiazarembska
Ja bym odwiedziła innego lekarza
Jestem matką,nie lekarzem,ale ostrzegam,gdzie mogę,ile moja córka pochłonęła leków w swoim krótkim życiu,to pewnie mogłabym pół szafkowych dzieci obdarować
Na alergię,na astmę,sterydy,wziewy,antybiotyków nie zliczę-w efekcie dostała grzybicy przewodu pokarmowego,a co za tym poszło-zaniku kosmków jelitowych
Zgoogluj sobie-candida albicans,mega dziadostwo
Mnie się poszczęściło,mam super pediatrów,2 z nich to gastroenterolożki,nigdy nie zaczynają leczenia od antybiotyku,i chyba takiego koktajlu też by nie przepisały

Jeśli dziecko nie ma stwierdzonej astmy lub alergii i przyjmuje takie leki to trzeba się z tym liczyć że nabawi się grzybicy przelyku moje dziecko jest astmatykiem(5,5 lat)i od 3 miesiąca życia przyjmuje takie leki i nawet więcej i nigdy nie miało takich problemów.A co do mieszanki leków przyjmuje bardzo dużo antybiotyków też gdyż jego częstą chorobą jest zapalenie płuc lub oskrzeli

pulmicort Zinnac plus ambrosol

20 sty 2014 - 19:44:43

Powiem tak lecze mojego 7 latka od 3 lat pulmicortem czasem z dodatkiem berodualu i czasem symbicort odstawiamy gdy jest lepiej nie ma kaszlu wracamy jak jest gorzej czesto wpada w infekcje zapalenia oskrzeli i ogólnie inf.górnych dróg oddechowych wiec załapuje czesto rózne antybiotyki z cała gama do tego priobotyków,antygrzybicznych i syropów -zawsze lekarz nasz podkresla ze niewolno przestac podawac leków na astme alergje przez to ze jest zapisany antybiotyk bo organizm doznaje braku wszczasu i zle reaguje.oczywiscie przy tylu specyfikac trzeba dobrze głufkowac zeby podac te leki dziecku i zeby go nie zmuliło...ambrosol działa wykrztusnie jak flegamina itp mówia ze podawac do 17g-ale mi lekarkka powiedziała ze jak w nocy go meczy a ma problem z odkrzuszeniem flegmy podac dawke tak robie przynajmniej spi spokojnie.Pani doktor wierze bo zjezdzaja do niej ludzie z daleka i ona mi dopiero doprowadziła dziecko do stanu normalnego.Wiec smiem twierdzic ze nic mu nie bedzie-aczkolwiek temat pogotowia jest odrebny staram sie unikac jak ognia siedza tam ludzie którzy dorabiaja do emerytur i gadaja bzdury z łaska ze nas przyjma wypisujac najdrozsze leki.Ostatnio byłam w sobote 18.50g z dzieckiem i na dzien dobry dostałam bure co robie na pogotowiu z dzieckiem bo o tej porze dzieci powinny juz spac....wiec samo mówi za siebie,byłam tez ze złamanym stawem u reki gdzie po rentgenie lekarz stwierdził ze mam trzymac pod woda jak mnie boli nastepnego dnia w poradni nastawiali i włozyli w gips na 6 tyg.

pulmicort Zinnac plus ambrosol

21 sty 2014 - 00:17:37

Madziaa-trzeba zrobic wymaz gardła,moja miała odwrotnie,nalot był bialy

Kami2326-no wlasnie my mialysmy zle postawiona diagnozę i dlatego leki szkodzily zamiast leczyc

Nika79,no niewesoło jest na pogotowiu :-)

pulmicort Zinnac plus ambrosol

21 sty 2014 - 09:43:54

dzięki za wpisy.

Ogólnie dodzwoniłam sie do córki lekarza i stwierdził, że taka mieszanka ma ja szybciej doprowadzic do zdrowiaz tym ze pulmicort w naszym przypadku maks 3 dni stosowac

co do odkrzsztuszania flegmy to u mojej corki kaszel pojawia sie tylko rano (3 razy to maks jak za kaszle) i wieczorem, w ciagu dnia wczoraj zero kaszlu, ale za to katar straszny jej schodzi...


mamy wizyte na oddziale immunologicznym 27.01 i lekarce na pogotowiu top powiedzialam, moze tym sie sugerowała...


choc tak jak nika stwierdziła na pogotowie lepiej nie chodzic, dorabiaja do emeryturki sobie i nic wiecej, zwłaszcza ze my ostatnio trafiamy na samych starych lekarzy.... ;/

cvhoc

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chore zatoki w ciąży...