Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

AUTYZM

06 sty 2014 - 22:19:07

Są może na szafce mamy których dzieci maja zdiagnozowany autyzm??
mój syn ma 5 lat,autyzm ma zdiagnozowany w sumie od miesiąca,ale juz wcześniej były poderzenia tylko ze rok musieliśmy czekać do poradni na diagnoze.
Patryk jest pod opieka logopedy i psychologa w PPP oraz chodzi do przedszkola integracynego gdzie również jest objęty opieka specjalistów.jest dzieckiem pogodnym i w sumie rozumie wszystko co do niego mówię,problemem jest to ze nie odpowiada na pytania nawet te najprostrze,typu jak masz na imię,na wszystkie trudniejsze pytania odpowiada NIE,lub na zasadzie echolali,chcesz misia??-chcesz misia
chetnie porozmawiam z mamami które maja podobne problemy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 22:20 przez madziorek840529.

AUTYZM

06 sty 2014 - 22:40:44

jestem z synem na etapie diagnostyki z tym że syn ma 2 lata
Marcel nie mówi nie gryzie rozumie co się mówi wykonuje proste polecenia
niestety wśród obcych zachowuję sie jak by był głęboko upośledzony ...
pociesza mnie fakt że marcelek to wcześniak z "bogatą " przeszłością
i postawienie diagnozy nie jest proste
przez to co przeszedł może nie gryźć i nie mówić więc psycholog powiedziała że autyzm w jego przypadku może nie być taki oczywisty
chodzę do poradni pół roku i pierwsze przełomy mamy za sobą ... ostatnio śmiał się do lgopedki do tej pory nie wydał dzwieku ...
w nastepnym tygodniu mamy zajęcia z pieskiem
moja przyjaciółka i rodzina oznak autyzmu nie widzą
dodam tylko że marcel nie bawił się zabawkami nic dla niego mogło nie istnieć to dość niepokojące ale i tu pojawił się przełom na tę porę bawi się klockami i autkami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 22:43 przez incognito82.

AUTYZM

07 sty 2014 - 20:19:53

Mój raczej normalnie bawi sie zabawkami,czasem ustawia klocki kolorami,dopiero w przedszkolu za zaczął jeść wszystko bo tak to tylko kasza na mleku,serki danio waniliowe no i czasem parówki,jajka i kotlety.

AUTYZM

07 sty 2014 - 21:32:09

Trzymam kciuki za Wasze Maluchy i za Was drogie Mamusie !!!! wszystko będzie OK !!!!

AUTYZM

08 sty 2014 - 09:22:42

witajcie:)

Cytat
madziorek840529
Są może na szafce mamy których dzieci maja zdiagnozowany autyzm??
mój syn ma 5 lat,autyzm ma zdiagnozowany w sumie od miesiąca,ale juz wcześniej były poderzenia tylko ze rok musieliśmy czekać do poradni na diagnoze.
Patryk jest pod opieka logopedy i psychologa w PPP oraz chodzi do przedszkola integracynego gdzie również jest objęty opieka specjalistów.jest dzieckiem pogodnym i w sumie rozumie wszystko co do niego mówię,problemem jest to ze nie odpowiada na pytania nawet te najprostrze,typu jak masz na imię,na wszystkie trudniejsze pytania odpowiada NIE,lub na zasadzie echolali,chcesz misia??-chcesz misia
chetnie porozmawiam z mamami które maja podobne problemy


witaj
w poprzednim poscie za wczesnie mi sie wyslalo.
ja tez mam dziecko z autyzmem. mozesz mi powiedziec gdzie diagnozowaliscie autyzm? w jakiejs renomowanej placowce? bo wierz mi, to ze jest poradnia autyst, wcale nie oznacza ze tam sie znaja:(.
no ale pomijajac diagnoze-jezeli masz taka mozliwosc, sprobuj zalatwic sobie do domu terapeutke w ramach SUO. przychodzi pani z mOPS codzinnie i rehabilituje w domu.po wielu moich doswiadczeniach z roznymi terapeutami, m.in: z przedszkoli, szkoly, PPP, zewnetrznych poradni, wiem ze najlepszym wyjsciem jest terapia z osoba specjalizujaca sie terapii autyzmu.
echololia jest typowa dla autyzmu-mojemu dziecko minela ok 5-6 r.z. mysle ze powinnas tez zrobic badanie ABR (bo rozumiem ze dziecko nie mowi wiecej niz klka prostych slow?). konieczna jest tez wizyta u neurologa. ja pojechalam tez go genetyka i metabolika. moge ci podpowiedziec ze genetykiem od autystow (bada ich przypadki pod katem genow)jest dr. kugaudo (badz kaguado-nigdy niepamietam)z CZD. no i postaraj sie o WWR. i jak nie macie to o terapie SI. postaraj sie tez o dofinansowanie z PFRON i wyjedzcie na turnus.
a powiedz jeszcze jak okreslili syna w diagnozie? ze jak funkcjonuje? czy ma UU?
wierz mi, ze dobra rehabilitacja dziala cuda:). wiem to z wlasnego doswiadczenia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-08 09:42 przez monisia1900.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

AUTYZM

08 sty 2014 - 09:35:47

Dziewczyny a kto wam zwrócił uwagę, że dziecko może mieć autyzm, i na podstawie jakich objawów?

Bo tak się zastanawiam nad córką mojej koleżanki i teraz nie wiem czy to jakaś choroba czy zwykłe zaniedbanie dziecka, ale mała jak na moje oko to jest trochę opóźniona w rozwoju.

AUTYZM

08 sty 2014 - 09:40:18

a co rozumiesz pod pojeciem zaniedbanie? bo pewne rzeczy dziecko nawet zaniedbane wykazuje: np kontakt wzrokowy, odpowiada usmiechem na us=miech, reaguje na imie, bawi sie tematycznie. duzo by tu wymieniac.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

AUTYZM

08 sty 2014 - 10:35:30

jak dla mnie to dziewczynka jest mało komunikatywna, ma przeszło 2 lata nie mówi,coś tam czas wypowie jakieś słowo nie czy mama (ale ona na wszystko mówi nie) a samo słowo mama nie jest tak konkretnie mówione - nie wiem jak to opisać, ale to tak jakby nie zwracała się do konkretnej osoby tylko mówiła to słowo, czasem jak coś się do niej mówi to uśmiecha się, ale mimo jej słodkiego uśmiechu mam wrażenie, że nie odbiera tego co się mówi, nie pokaże prawidłowo zwierzątek w książce i to podstawowych (pies kot) nie mówiąc już, że nie powie jak robią

AUTYZM

08 sty 2014 - 10:53:08

ja bym dziecko skonsultowala u psychologa dzieciecego. bo rozumiem ze mowi ze zrozumienia slowa? uzywa slowa nie wiedzac co ono okresla? moje dziecko na wszystko i wszystkich mowilo tata. napewno jest niepokojace to co opisalas, ale czy to autyzm to napewno nikt nie powie przez internet.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

AUTYZM

08 sty 2014 - 11:08:56

to wiadomo, że nikt nie zdjagnozuje przez internet, tylko kwestia czy jest się czym martwić, czy ja się czepiam , czy koleżanka po prostu nie uczy dziecka i dziecko nie potrafi, mała chodzi do żłobka jest najmłodsza więc powinna moim zdaniem być bardziej komunikatywna, mam świadomość że dzieci różnie się rozwijają, ale zanim coś koleżance wspomnę to wole mieć pewność, żeby wroga nie zrobić sobie

AUTYZM

08 sty 2014 - 15:59:21

syna diagnozowałam w fundacji alpha w lublinie,SI ma tylko w przedszkolu,do neurologa dopiero sie zapisaliśmy,nie mówi zdaniami ale wypowiada bardzo duzo słów,powie co mam mu podać,zna kolory,kształty,alfabet i liczy do 20.
a powiedz mi co to jest PFRON?? mam na niego tylko zasiłek pielęgnacyjny bo jak stawałam z nim na komisje nie miał konkretne diagnozy tylko ze ma uposledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym,i tak sie zastanawiam czy moge jeszcze raz stanąć z nim na komisje skoro mam juz diagnoze??

AUTYZM

08 sty 2014 - 17:35:43

szczerze mowiac nigdy nie slyszalam o tym osrodku-ja bym chyba dla pewnosci zrobila diagnoze jeszcze gdzies indziej. w lublinie przyjmuje dr kandzierska. bardzo mila i rzeczowa, a takze fachowa osoba. ja chodze do niej z moim synem.
to kontkt do niej:http://www.psychiatra-dzieciecy.pl/. moze sprobuj u niej ponwnie zdiagnozowac? wtedy bedziesz miec pewnosc. ja chodze na NFZ.

co do orzeczenia. zmien jak najszybciej orzeczenie. masz do tego prawo. bedziesz miala swiadczenie pielegn.(o ile nie pracujesz)+obecnie pobierany zasilek. zgodnie z ustawa na autyzm nalezy sie swiadczenie-w orzeczeniu musisz miec na "tak" pkt 7 i 8.

PFRON to panstwowy fundusz rehab osob niepelnospr. pobierasz druk do lekarza (u nas pobiera sie z MOPS), lekarz wypelnia (ten co dal diagnoze) i to skladasz tam, gdzie pobieralas druk. ja 2 lata temu dostalam na mnie i syna bodajze 1600 zl. doplacilam drugie tyle i pojechalismy. bo to dofinansowanie jest na opiekuna i na dziecko. turnus wybierasz sobie sama. sa tansze od ok 1600 zl, do nawet i 5000 zl. zalezy od miejscowosci, osrodka, oferty i pory roku. poszukaj to moze cos znajdziesz.
ja teraz jade na turnus do glazow. nie bylm tam nigdy, ale ludzie bardzo wychwalali ten osrodek.

AUTYZM

08 sty 2014 - 19:35:17

Najpierw diagnozował go SANUS ale oni potwierdzili tylko upośledzenie umysłowe,a co do orzeczenia to jutro zbiera sie komisja bo muszę do przedszkola orzeczenie zmienic,z uposledzenia na autyzm i z tym pójde dowiedziec sie czy moge jeszcze raz na komisje stanac
dzieki za wszystko

AUTYZM

09 sty 2014 - 08:07:53

jezeli cos jeszcze moge doradzic, to nie zamieniaj diagnozy UU na autyzm. niech wpisza obie niepelnosprawnosci. to da dziecku niepelnosprawnosc sprzezona, a tym samym wieksze mozliwosci co do wyboru przedszkola/szkoly, no i pozniej zalapiesz sie na wyprawke do szkoly z powodu sprzezenia.
powodzenia:)

AUTYZM

09 sty 2014 - 14:11:03

Cytat
monisia1900
jezeli cos jeszcze moge doradzic, to nie zamieniaj diagnozy UU na autyzm. niech wpisza obie niepelnosprawnosci. to da dziecku niepelnosprawnosc sprzezona, a tym samym wieksze mozliwosci co do wyboru przedszkola/szkoly, no i pozniej zalapiesz sie na wyprawke do szkoly z powodu sprzezenia.
powodzenia:)
na to już chyba za późno bo dzisiaj była komisa w tej sprawie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prośba o pomoc