Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

Książka

dzisiaj o 11:49

auto skup

dzisiaj o 11:00

Gdzie kupić materac ?

dzisiaj o 10:58

Nowe mieszkanie

dzisiaj o 8:23

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cena badania TSH i innych pomocy!!!!

13 lis 2013 - 20:16:47

Dziewczyny jestem w 9tc w ktora zaszlam niemal od razu po poronieniu.Dzis lekarz dal mi skierowania na podtawowe badania krwi i moczu a dodatkowo kazal zrobic sobie prywatnie badanie TSH i jakiejs TORO cos tam bo nie moge bazgrolow doczytac lekarza.Czy ktoras wie co to za badania i ile kosztuja?

13 lis 2013 - 20:47:48

Witaj, TSH to badanie tarczycy. Lekarz chce sprawdzić pewnie czy nie masz nadczynności lub niedoczynności tarczycy. Nie martw się, ja miałam całą ciążę nadczynność, brałam hormony euthyrox i dziecko urodziło mi się zdrowe. U mnie pod Warszawą cena takiego badania to 20 zł. Te drugie badanie TORO to chyba źle odczytałaś, ja nie słyszałam o takim badaniu.
Może to nie jest TORO tylko przeciwciała, anty-TPO?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 20:48 przez gwiazdka86.

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

13 lis 2013 - 21:48:45

może torch (toksoplazmoze i wirusy)

Cytat
AnnaSt-d
może torch (toksoplazmoze i wirusy)

u mnie koszt tarczycy 17 zł a toksoplazmoza 26 i 35

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 21:54 przez AnnaSt-d.

zweryfikowana
Moderator

13 lis 2013 - 22:19:35

Cytat
gwiazdka86
Witaj, TSH to badanie tarczycy. Lekarz chce sprawdzić pewnie czy nie masz nadczynności lub niedoczynności tarczycy. Nie martw się, ja miałam całą ciążę nadczynność, brałam hormony euthyrox i dziecko urodziło mi się zdrowe. U mnie pod Warszawą cena takiego badania to 20 zł. Te drugie badanie TORO to chyba źle odczytałaś, ja nie słyszałam o takim badaniu.
Może to nie jest TORO tylko przeciwciała, anty-TPO?

Euthyrox bierze się na niedoczynnośc. Jesteś pewna, że miałaś nadczynność? W tym wypadku po E. wysadziłoby Ci serce w kosmos :)

TSH to na sprawdzenie funkcji tarczycy. Powinien Ci jeszcze lekarz dać na ft3 i ft4 bo samo TSH niejednokrotnie to za mało.
Może to czego nie umiesz odczytać to TRAB? To również badanie związane z tarczycą.
AntyTPO jak koleżanka wyżej pisze też można byłoby zbadać gdyż to badanie mówi czy nie rozwija się autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.
Często tsh i wolne hormony są w normie, a badanie antyTPO oraz obraz USG
wykazuje postępujące zapalnie tarczycy

a koszt u mnie to tsh, ft3, ft4 - każde po 17zł
antyTPO - 35 zł
a TRAB nie pamiętam :)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 22:19 przez martischa.

14 lis 2013 - 10:26:40

Tak dokładnie niedoczynność, a napisałam nadczynność? Sorry, miałam niedoczynność, nie zauważyłam błędu. Ja miałam robione jeszcze ft3, ft 4 i anty TPO

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy