Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 17:00:37

W 2 tygodniu życia mojej córki dopadła ją kolka, prze 2 tyg była w miarę słaba ale teraz bardzo przybrała na sile. Masaże, układanie na brzuchu, ciepły okład na brzuszek nie pomagają. Podobnie jak espumisan. Kąpiel pomaga ale tylko na czas jej trwania. Bobotik pomagał do czasu nasilenia się kolki. Zamówiłam sab simplex ale minie trochę czasu zanim on dojdzie. Pediatra mówi że możliwe że nic nie pomoże, że trzeba będzie przeczekać. Mała teraz ma 5 tygodni więc do 3 msc życia jeszcze sporo czasu.

Czy Waszym dzieciom kolki skończyły się wcześniej niż ten 3 miesiąc

Dzięki za rady :) kolka już dawno się skończyła, pomógł Sab Simplex a po skończonych 3 miesiącach stopniowo odstawialiśmy. Teraz Alicja ma prawie pół roku więc za chwilę pewnie zacznie się ząbkowanie. Mam nadzieję że skoro kolka ją wymęczyła to zęby wyjdą bez bólu



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-19 22:30 przez coma_come.

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 17:20:52

Moja to miała nawet dłużej tą kolkę niż "regulamin" przewiduje :D męczyłyśmy się potwornie i nic nie pomagało, ani te drogie antykolkowe butelki ani leki, masaże no kompletnie nic.

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 17:25:12

Ja miałam problem z gazami, małego strasznie bolał brzuszek i nie mógł pierdnąć. Espumisan, masaże i kładzenie na brzuszku nie pomagało, Jaś strasznie się prężył, aż znalazłam kateter rektalny Windi czy jakoś tak i to rzeczywiście dało efekty. Dużo osób mówiło mi że nie mogło by go używać ale jak widzę na twarzy dziecka ulge to wiem że robię dobrze. Na ulotce pisze że jest też na kolke:) może spróbuj

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 17:41:25

moja córeczka miała kolke od 3 doby zycia az do 4,5 miesiąca:( jednym słowem byla masakra:/ to nie to że miala określone pory płaczu, ona płakała dzień i noc z małymi przerwami, często zdarzało się że budziła sie z płaczem i przez 4 godziny darła się w niebogłosy, nie pomagalo nic:( miałyśmy apteczke zapelniona po brzegi specjałami z apteki, wszytsko na nic:( dopiero jeden lek robiony w aptece na receptę (bez nazwy) on pomógł troszeczkę i bylo lepiej nie duzo ale zawsze coś, bo tego płaczu to już nie mogłam znieść:/ była markra, dobrze ze to już za nami :)

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 18:12:27

Cytat
Hathor90
Ja miałam problem z gazami, małego strasznie bolał brzuszek i nie mógł pierdnąć. Espumisan, masaże i kładzenie na brzuszku nie pomagało, Jaś strasznie się prężył, aż znalazłam kateter rektalny Windi czy jakoś tak i to rzeczywiście dało efekty. Dużo osób mówiło mi że nie mogło by go używać ale jak widzę na twarzy dziecka ulge to wiem że robię dobrze. Na ulotce pisze że jest też na kolke:) może spróbuj

Wczoraj tego użyliśmy i na 3 godziny był spokój a potem od nowa. Boję się tego częściej używać bo może się mała rozleniwi i wtedy dopiero się zacznie. Jak często używałaś tych rurek? Później nie było problemu z wypróżnianiem?

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 18:22:24

Na początku jakies 3-4 razy dziennie a potem co raz rzadziej bo mały mniej sie prężył. Używam tego w ostateczności jak widze ze bardzo sie meczy. Teraz po 3 tygodniach uzywam raz na 2-3 dni. Wypróżnia sie normalnie i popierduje tez

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 18:41:28

Właśnie nie wiem jak to jest z tym kateterem pewnie zależy od organizmu, położna mówiła żeby tego zbyt często nie stosować- wiadomo.
U nas tak jak u dotax1 były hardkorowe nocne pobudki z piskiem :/ cieszę się, że to za nami bo było ciężko.

Kolka niemowlęca

12 lis 2013 - 18:59:50

no właśnie, człowiek zamiast się cieszyć pierwszymi chwilami z dzieckiem to wychodzi z siebie bo nie może pomóc dziecku
od 3 dni podaję dodatkowo biogaię, na razie efektów brak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-18 23:09 przez coma_come.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Kolka niemowlęca

13 lut 2014 - 21:50:01

Ja stosowałam bardzo często, bo moja córka miała kolki nieziemskie, nie raz i z 15 razy w ciągu doby do tego podawałam krople espumisanu, potem sam espumisan. To nie prawda, że potem kupki nie będzie mogło zrobić samo, wszystko jest teraz Ok. Kolki przeszły bo to małej bardzo pomagało, a ja mogłam ją spokojnie nakarmić i dziecko się wysypiało.

Kolka niemowlęca

05 mar 2014 - 18:29:30

Espumisan jest jak najbardziej na miejscu i można go podawać po okresie noworodkowym, czyli po 28 dniu życia dziecka. Żaden inny lek nie może być podawany tak wcześnie, najczęściej jest to wiek ok 3 m-cy dziecka.

Wcześniej zwykle kolki nie występują ale zdarzają się wyjątki.

Kolka niemowlęca

05 mar 2014 - 21:24:51

U nas już dawno po kolce :), espumisan sie nie sprawdził.

Krople Sab simplex pomogły i karter. Karteru używaliśmy przez 3 tygodnie, na poczatku ok 3 razy dziennie, potem coraz rzadziej aż w końcu nie było potrzeby. Potem stosowaliśmy same krople SS. Zużyliśmy 3 buteleczki a jak się skończyły to przeszliśmy na bobotic forte którego nie zużyliśmy do końca bo kolka przeszła. Bałam się że przez karter rozleniwię małą ale jednak z wypróżnianiem nie ma problemów :) Przy następnym dziecku jak jeszcze w ciąży będę to zamówię butelkę ss niech stoi w pogotowiu

Kolka niemowlęca

10 mar 2014 - 22:49:43

Ale kropli sab simplex nie ma w PL, jak je zamawiasz? Tego leku nie ma zarejestrowanego w PL...

Kolka niemowlęca

10 mar 2014 - 23:25:10

A u mojego chrześniaka właśnie espumisan się sprawdził. No a poza tym masaż antykolkowy, o taki http://www.espumisan.pl/pytania-i-odpowiedzi/jak-wyglada-masaz-antykolkowy/ - kuzynka właśnie stąd go znalazła i faktycznie pomaga małemu, a że ją wspieram w opiece, to i ja się nauczyłam. :) Moja córka nie miała tego problemu kolkowego dzięki Bogu...

Kolka niemowlęca

11 mar 2014 - 14:28:33

Nam w niemieckiej aptece kupili znajomi mojej mamy i przysłali pocztą. Ale inni moi znajomi kupowali w internecie. Wpisz w google sab simplex i zobaczysz ile stron sprzedajacych sie wyświetli.

Tylko Ci co sprzedają tłumacząc ulotkę pomijają jedną bardzo istotną kwestię. Piszą żeby podawać 15 kropli ss przed każdym posiłkiem ale pomijają że nie częściej niż co 4 godziny. Jeśli się często karmi to wtedy co drugie karmienie.

Kolka niemowlęca

11 mar 2014 - 15:22:45

Moj synek miał kolki do 5 miesiąca:/ a właściwie tak straszniej to dopiero się zaczęło w 4 miesiącu, więc nie ma reguły że do 3 miesiąca i koniec. U nas pomogły tylko i wyłącznie kropelki które przywiozła mi ciocia z Niemiec - Sab Simplex. Jak ręką odjął normalnie...Zużyliśmy jedno opakowanie a jeszcze trzy mi zostały, więc jakby któraś z Was potrzebowała to mogę odsprzedać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cena badania TSH i innych pomocy!!!!