Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

4 minuty temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolka niemowlęca

11 mar 2014 - 17:24:42

moja mała w ogóle nie miała kolek :)

Kolka niemowlęca

11 mar 2014 - 17:46:27

JA STOSUJE ESPUMISAN SPRAWDZA SIE ALE TYLKO PRZY REGULARNYM STOSOWANIU 10 KROPLI RANO I 10 WIECZOREM, JESLI MIMO TO DOPADNĄ MAŁĄ BULE TO STOSUJE RURKI ANTYKOLKOWE WINDI DOSTĘPNE W APTECE, FAJNIE SIE WTEDY DZIECKO ODPOWIETRZY
BÓLE :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-11 17:47 przez nadija1.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Kolka niemowlęca

13 mar 2014 - 20:03:06

Ja stosowałam dużo częściej, ale może faktycznie moje dziecko miało masakryczne kolki.

Kolka niemowlęca

13 mar 2014 - 21:26:55

dokładnie sab simplex to niemieckie i austriackie kropleki nie zawodne na kolke u maluszka polecam

Kolka niemowlęca

14 mar 2014 - 07:38:21

A czym ja karmisz ?
kup mleko bebilon comfort dla dzieci z tendencja do kolek i zaparć (tak mniej więcej pisze na tej puszce ) nie jest tanie ale skuteczne ,mojemu synowi pomoglo i po kolce jak reka odjoł było, ja spokojna i dziecko :)
zleciła mi je pediatra (gdy widział ze inne srodki nie pomagają ) jest bez recepty w każdym skepie można kupic :)
wcześniej był na piersi i hipp (podobno na bazie mleka matki a po nim miał kolki już od 3 doby zycia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-14 07:42 przez 1milagros.

Kolka niemowlęca

14 mar 2014 - 20:43:11

Cytat
1milagros
A czym ja karmisz ?
kup mleko bebilon comfort dla dzieci z tendencja do kolek i zaparć (tak mniej więcej pisze na tej puszce ) nie jest tanie ale skuteczne ,mojemu synowi pomoglo i po kolce jak reka odjoł było, ja spokojna i dziecko :)
zleciła mi je pediatra (gdy widział ze inne srodki nie pomagają ) jest bez recepty w każdym skepie można kupic :)
wcześniej był na piersi i hipp (podobno na bazie mleka matki a po nim miał kolki już od 3 doby zycia

karmię piersią i dietę trzymałam ale tak jak wcześniej pisałam kolkę mamy już za sobą. Alicja niedługo skończy pół roku. Teraz jem prawie wszystko, nie jadłam jeszcze kapusty i grochu ale jakoś mnie nie ciągnie nawet. Mała je poza mleczkiem przeciery warzywne i brzuszek nie boli.

Kolka niemowlęca

14 mar 2014 - 21:17:59

Mój synek dostał kolkę w 3tygodniu życia i niestety trwała jakieś 2,5miesiąca, był okropny płacz, raz nawet znaleźliśmy się na pogotowiu, bo nic nie pomagało, do czasu kiedy kupiliśmy w Niemczech SAB SIMPLEX 15 kropel i po prostu jak ręką odjął. Nam baaaardzo ale to baaardzo te krople pomogły i życzę Wam żeby małej szybko przeszło. Powodzenia!

Kolka niemowlęca

26 mar 2014 - 13:52:49

To samo co sab simpleks, to samo stężenie mają krople Espumisanu 100mg prawda?

Kolka niemowlęca

26 mar 2014 - 14:16:43

Cytat
Malgoha
To samo co sab simpleks, to samo stężenie mają krople Espumisanu 100mg prawda?

nie,
69,19 mg/ml ma sab simplex
135 mg/ml ma bobotic forte
66,66 mg/ml ma bobotic
40 mg/ml ma espumisan

espumisan jest najsłabszy z tych co przetestowałam i nie zdał egzaminu.

Kolka niemowlęca

27 mar 2014 - 19:14:39

Coma come - bzdury piszesz… jest espumisan w kroplach 100 mg/ml, zatem w tym preparacie jest najwięcej substancji aktywnej. Dodam, że sab simlex nie dostaniesz w Polsce, musisz go sprowadzać z zagranicy… co jest zupełnie bez sensu!

Kolka niemowlęca

27 mar 2014 - 19:28:46

Ja stosowałam sab simlpex i efekt był 100%. Jeśli ktoś potrzebuje oddam 3/4 butelki za darmo gdyż już nie potrzebuję. Wiadomość proszę na prv :-) pozdrawiam

Kolka niemowlęca

27 mar 2014 - 19:52:20

Cytat
Lalunka
Coma come - bzdury piszesz… jest espumisan w kroplach 100 mg/ml, zatem w tym preparacie jest najwięcej substancji aktywnej. Dodam, że sab simlex nie dostaniesz w Polsce, musisz go sprowadzać z zagranicy… co jest zupełnie bez sensu!

espumisan który ja miałam i się zupełnie nie sprawdził miał 40 ml wiec nie pisz że bzdury piszę, może Ty inny jakiś espumisan miałaś o którym ja nie wiem, ale nawet jeśli ten Twój espumisan miał 100 to bobotic forte ma 135 więc jeszcze więcej.

A to że sab simplex nie jest dostępny w Polsce to wiem od dawna, pisałam już o tym w tym samym wątku parę postów wcześniej. Pozatym jak też już pisałam wcześniej po kolce nie ma już śladu więc już temat nieaktualny. Teraz ząbkujemy, na szczęście mało objawowo :)

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Kolka niemowlęca

27 mar 2014 - 21:33:47

O boboticu to nie wiem, ale espumisan kiedyś miał te krople 40 mg/ ml teraz ma 100 mg/ml symetykonu, one są wystarczające, ale co kto wybierze to ma :)

Kolka niemowlęca

27 mar 2014 - 23:34:59

No ja właśnie porównując te dwa produkty miałam na myśli ten espumisan

ja słyszałam że skuteczny .

Kolka niemowlęca

30 mar 2014 - 22:56:49

A nie zastanawiacie się nad tym dlaczego nie jest dostępny? Obrót lekami, które nie są dostępne w Polsce jest zabroniony… lekko obawiałabym się podawać dziecku coś, czego w Polsce nie zarejestrowano..

A o boboticu forte nie słyszałam ale masz rację, faktycznie zwracam honor, ale chyba jednak zostanę przy swoim sprawdzonym sposobie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Alergia. Jakie mleko?