Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 14:58:37

Chciałabym zrobc dziecku testy alergiczne.

Mam obawy że dziecko moze mieć alergie na sierść kocia, pierze z poduszki.

Wizyte na NFZ miałabym dopiero w połowie grudnia ale nie chce tak długo czekać.

Czy może ktos dordzic jakie testy / alergeny jeszcze mogłabym zrobić oprócz sierści i pierza ??

Dodam ,że dziecko moje ma cały czas kaszel ( nie możemy tego kaszlu wyleczyć antybiotykami, syropami na kaszel.

Czesto ma chrypke i nie wiem jak napisac ale to takie chrząkanie. Wieczorami świszczy jej w piersiach.

Latem przy wysiłku pociła sie strasznie sie dusiła kaszlem ( jest bardzo chuda, ma niedowage)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 14:59 przez starla77.

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 15:36:16

Lekarz po wywiadzie sam zdecyduje ,najlepiej zapisuj ile razy dziecko chorowalo w ostatnim czasie itp..
Mozesz zrobic testy prywarnie z krwi - najlepiej wtedy przejrzec oferte labolatorium i wybrac panel/panele pasujace Twoim obawom.

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 15:35:20

z tego co piszesz wygląda mi to na astmę lub mukowiscydozę(niedowaga) ale nie jestem lekarzem.Najlepiej o takich rzeczach porozmawiać z pediatrą on pokieruje co dalej

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 15:53:34

6 lat temu wykluczyli mucowiscydoze - miała robiony test.

Ja bardziej obstawiam astme a astma to nieleczona alergia.

Bede musiala iść prywatnie do alergologa i wtedy zrobie testy.

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 15:55:30

A co mowi pediatra?

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 17:45:40

Pediatra tez podejrzewa ,ze może byc alergia.

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 17:52:37

Sa rozne rodzaje astmy moj syn 5 lat ma astmeoskrzelowa ale.nie.dlatego ze nie leczy alergii

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 21:43:49

Dzis znów mamy taki duszący kaszel gdzie corka kaszle i ''wypluwa'' płuca a potem ziewa jakby byla niedotleniona :( Bierzemy doraźnie serevent dysk bo innych leków nie chce mi brac ( pediatra zapisał tez Montelukast tabletki do ssania na noc i syrop Aurelius ale corka nie chce brać leków )

Dysk też bierze sporadycznie . Córka jest niepełnosprawnym i trudnym dzieckiem tym bardziej jesli chodzi o branie leków....

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 22:34:39

Witam.
Moja córka też często ma kaszel i to bywa tak 1 miesiąc ma kaszel gdzie momentami się aż dusi i jest spokój tak 2-3 tygodnie i znów powraca:( Robiłam jej testy alergiczne z krwi-prywatnie (gdyż do alergologa terminy odległe:(.Testy wyszły super-nie stwierdzono żadnej alergi.Dodatkowo lekarka zleciła córce zrobienie prześwietlenia płuc,gdyż czasami testy wychodzą ok a prześwietlenie może wykryć jakieś zmiany.U córki nie stwierdzono również nic w prześwietleniu.Kaszel dalej się utrzymuje ,leków wcale mi nie toleruje i już sama nie wiem gdzie mam szukać jakiegoś lekarza,który postawi jakąś sensowną diagnozę.Życzę Pani powodzenia może się Pani uda.Pozdrawiam:)

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 22:59:14

Ja dziecku choroby nie chce wmawiać bo mamy szereg innych chorób całego ciała ale gdyby miała byc astma to trudno.

Bede próbowac prywatnie zobaczymy , mi pediatra powiedział że przed wizyta u alergologa zleci RTG płuc i morfologie żebyśmy nie musieli tysiąc razy jezdzić. Myslę ,że w przyszłym tyg. umówie sie na wizyte , zobaczymy co powie pani doktor.


rafalkulka75

Może problemem sa migdały/ zatoki ?? Cos Jej ścieka i podrażnia i wtedy kaszle.

Jesli u mojej córki badania wyjda ok to bedę szła własnie tym tropem czyli laryngolog.


pozdr.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Testy alergiczne skórne

16 paź 2013 - 23:03:57

Jesli chce pani porozmawiac o alergi to zapraszam na PW

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wysypka bostonska