Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta przy cukrzycy

8 minut temu

motywacja na diecie

43 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 10:59:29

Witam, byłam z synkiem u alergologa ogólnie nie ma stwierdzonej astmy,ma kaszle krtaniowo-tchawicze i katar, Pani doktor podejrzewa też refluks stąd katar i kaszel,ale od kiedy zakupiliśmy nawilżacz do powietrza odpukać mały nie kaszle. Dodam,że ma 19mscy i teraz mam zgryza bo alergolog przepisała nam montelukast,ale jak się naczytałam w ulotce na co jest ten lek i jakie mogą być skutki uboczne i w dodatku teraz jak nic się nie dzieje nie wiem czy mu to podać mam mieszane uczucia. Kieruję tutaj pytanie do mam ,które podają to swoim dzieciom jak one to znoszą?i czy są jakieś działania niepożądane?

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 11:44:35

synek od roku ma podawane Montelukast codziennie wieczorem.Ma stwierdzoną astmę - zaczęliśmy w wieku 8 miesięcy. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Tabletka w dość znacznym stopniu Nam pomogła skończył się strasznie ropny katar podczas intensywnych zabaw nie męczy się tak i oddech jest spokojny.

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 16:30:58

ktoś się jeszcze wypowie? My mamy w granulkach montelukast.

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 16:44:07

syn brał montelukast sandoz, jest poprawa i żadnych skutków ubocznych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-30 13:34 przez evitka27.

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 16:58:50

My bierzemy od 2 roku życia syn ma teraz 4,5 roku nic się nie dzieje ma astmę oskrzelową.Jeśli masz wątpliwości porozmawiaj o tym z lekarzem prowadzącym

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 19:38:07

Mojej koleżanki synek wymiotował i już mu nie podaje..mi najbardziej chodzi o to,że jak u nas na razie wszystko ucichło czy jest sens żeby mu to podawać, muszę iść do pediatry i się doradzić, dzięki za informacje

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 19:59:18

U mojego 7 letniego synka po 3 miesiącach stosowania wystąpiły bóle głowy i brzucha.Przebadałam go wszerz i wzdłuż bo nie pomyślałam,że te objawy mogą być od tych tabletek.Dopiero na końcu poszukiwań gdy wszystkie badania wyszły prawidłowo wpadłam na to ,że może to od Montelukasta.W tej chwili nie bierze już ok miesiąca i wszystko ustąpiło.Wiadomo każde dziecko jest inne ,znam dzieci biorące te tabletki i u nich nic się nie dzieje a objawy alergii ustapiły,pozdrawiam

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 20:55:37

7 letnie dziecko powie co go boli a taki półtoraroczny chłopczyk nie bardzo dlatego dowiaduję się wszędzie zanim coś mu podam bo to różnie bywa. Wiadomo każde dziecko inaczej reaguje na wszystko,ale czasami objawy się powtarzają u dużej grypy dzieci.

Montelukast-Pomocy

01 cze 2013 - 21:21:18

Tabletki montelukast i podobne powinny być podawane u dzieci które skończyły 2 latka i które mają astmę a nie alergię chyba że mają astme atopową(alergiczną).Te tabl podaje się wieczorem i do tego sa też leki wziewne(pulmicort,berodual)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 21:23 przez kami2326.

Montelukast-Pomocy

02 cze 2013 - 11:19:21

Cytat
kami2326
Tabletki montelukast i podobne powinny być podawane u dzieci które skończyły 2 latka i które mają astmę a nie alergię chyba że mają astme atopową(alergiczną).Te tabl podaje się wieczorem i do tego sa też leki wziewne(pulmicort,berodual)

My nie mamy tabletek tylko granulat,który można stosować od 6 miesiąca życia. Akurat pulmicort i berodual brał wziewnie jak był mniejszy teraz nie ma takiej potrzeby.

Montelukast-Pomocy

02 cze 2013 - 11:30:45

Cytat
ja-ska
Cytat
kami2326
Tabletki montelukast i podobne powinny być podawane u dzieci które skończyły 2 latka i które mają astmę a nie alergię chyba że mają astme atopową(alergiczną).Te tabl podaje się wieczorem i do tego sa też leki wziewne(pulmicort,berodual)

My nie mamy tabletek tylko granulat,który można stosować od 6 miesiąca życia. Akurat pulmicort i berodual brał wziewnie jak był mniejszy teraz nie ma takiej potrzeby.
Jeśli nie bierze pulmicortu i berodualu to nie wiem po co lekarz mówi by podawać montelukast
Czytałam kiedyś gdzieś na forum że prz tych tab/granulkach występują skutki uboczne gdy dziecko bierze lek a nie ma tej choroby

Montelukast-Pomocy

02 cze 2013 - 16:57:18

Cytat
kami2326
Cytat
ja-ska
Cytat
kami2326
Tabletki montelukast i podobne powinny być podawane u dzieci które skończyły 2 latka i które mają astmę a nie alergię chyba że mają astme atopową(alergiczną).Te tabl podaje się wieczorem i do tego sa też leki wziewne(pulmicort,berodual)

My nie mamy tabletek tylko granulat,który można stosować od 6 miesiąca życia. Akurat pulmicort i berodual brał wziewnie jak był mniejszy teraz nie ma takiej potrzeby.
Jeśli nie bierze pulmicortu i berodualu to nie wiem po co lekarz mówi by podawać montelukast
Czytałam kiedyś gdzieś na forum że prz tych tab/granulkach występują skutki uboczne gdy dziecko bierze lek a nie ma tej choroby

No właśnie gdybym wiedziała,że alergolog przepisuje mu cokolwiek na astme to bym się nie zgodziła a tak kupiłam te granulki ,ale jeszcze mu nie dałam bo jak naczytałam się w ulotce na co to jest to zdębiałam. Owszem synek miewał kaszle i w marcu brał aż 3 antybiotyki,ale od tamtej pory odpukać jest cisza i wątpię,aby to była astma bo to kaszel krtaniowy.. 0.O
Podjadę jutro do pediatry i się dopytam ,doradzę. Ale szczerze nie chcę mu tego podawać.

Montelukast-Pomocy

02 cze 2013 - 17:31:28

Cytat
ja-ska
Cytat
kami2326
Cytat
ja-ska
Cytat
kami2326
Tabletki montelukast i podobne powinny być podawane u dzieci które skończyły 2 latka i które mają astmę a nie alergię chyba że mają astme atopową(alergiczną).Te tabl podaje się wieczorem i do tego sa też leki wziewne(pulmicort,berodual)

My nie mamy tabletek tylko granulat,który można stosować od 6 miesiąca życia. Akurat pulmicort i berodual brał wziewnie jak był mniejszy teraz nie ma takiej potrzeby.
Jeśli nie bierze pulmicortu i berodualu to nie wiem po co lekarz mówi by podawać montelukast
Czytałam kiedyś gdzieś na forum że prz tych tab/granulkach występują skutki uboczne gdy dziecko bierze lek a nie ma tej choroby
To nie podawaj dobrze że już nie choruje mój Kuba od września do kwietnia miał ponad 10 antybiotyków od miesiąca zdrowy.A może mały ma problemy z krtanią?Chorował na krtań?

No właśnie gdybym wiedziała,że alergolog przepisuje mu cokolwiek na astme to bym się nie zgodziła a tak kupiłam te granulki ,ale jeszcze mu nie dałam bo jak naczytałam się w ulotce na co to jest to zdębiałam. Owszem synek miewał kaszle i w marcu brał aż 3 antybiotyki,ale od tamtej pory odpukać jest cisza i wątpię,aby to była astma bo to kaszel krtaniowy.. 0.O
Podjadę jutro do pediatry i się dopytam ,doradzę. Ale szczerze nie chcę mu tego podawać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mam niepełnosprawne dziecko!!!