Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cystografia u dziewczynki:((

16 sty 2013 - 22:31:56

wiem jak sie czujesz choc nigdy nie bylam z dzieckiem na takim badaniu ale ja tez zawsze panikuje gdy cos sie dzeicku dzieje,a jak corcia rok temu(wowczas2,5letnia)miala rtg czaszki robione to my z mezem,babcia i pani w rtg nie moglysmy jej ulozyc na tym lozku a ja z tego jej placzu i strachu w oczach myslalam ze umre a serce mi peknie doslownie.
wiec mam nadzieje ze tak zaplanujecie to badanie z lekarzami jak ta pani w tym artykule i ze wszystko bedzie ok.
zycze powodzenia i zdrowka

Cystografia u dziewczynki:((

17 sty 2013 - 09:31:18

Jak jest podejrzenie refluxu to zrob to badanie bo tylko ono
Moze to wykryc. U mnie lekatze za pozno postawili diagnoze i doszlo do marskoci nerek i bylam od razu po tym badaniy operowana. Teraz qiem ze jak stawiaja diagnoze wczesnie to probuja leczyc to.farmakologicznie. Naprawde badanie straszne nie jest. Nie boli ni nic . Pozniej mialam je jeszcze 2 razy powtatzane. Gorsze badanie to cystoskopia bo na nim wytrymalam ledwo z bolu.

Cystografia u dziewczynki:((

17 sty 2013 - 10:28:52

dzięki dziewczyny za odpowiedzi-ja właśnie panikara jestem okropna-za bardzo to wszystko przeżywam i wogóle w głowie wyobrażam sobie mnustwo rzeczy:(
oczywiście zdrowie tu jest najważniejsze i jak będe musiała :((...
wczoarj jeszcze rozmawiałam z panią doktor i najgorsze to że badanie może się nie udac:(bo po napełnieniu pęcherza tym kontrastem(co dośc nie przyjemne jest powiedziała)nie zawsze dzieci siusiają-bo pęcherz boli i piecze cewka i dzieci się blokują-co wtedy?nic powtórka za jakis czas-:((

Cystografia u dziewczynki:((

17 sty 2013 - 12:16:43

nie mogę powiedzieć nic pozytywnego:( to nie przyjemne badanie, chociaż nie jest jakieś mega bolesne to jako dziecko strasznie się go bałam... dziś boję się, żeby córka tego nie miała:(

Cystografia u dziewczynki:((

17 sty 2013 - 12:51:23

no tak w 99% właśnie wszyscy tak twierdzą:(((nie tyle bolesne co przerażające a to chyba z tytyłu grzebana w strefach intymnych:((jednak od małego jest świadomośc swojej osobistej intymności i godności
ja sama stara jak ide do ginekologa to mam takie opory jaksiadam na ten samolot że brrrrrr

Cystografia u dziewczynki:((

17 sty 2013 - 13:13:14

Uspokój się, bo dziecko widząc Twoje nerwy będzie się jeszcze bardziej bało i denerwowało.

Cystografia u dziewczynki:((

22 sty 2013 - 12:22:43

Cytat
corkachaosu
Uspokój się, bo dziecko widząc Twoje nerwy będzie się jeszcze bardziej bało i denerwowało.

Cystografia u dziewczynki:((

22 sty 2013 - 13:34:15

No to i ja moge cos pomóc.
Moja córka miała robionę cystografię mikcyjną jak miała 3 miesiace.Jest to wprowadzenie cewnika i podczas siusiania i po robione sa zdjecia rentgenowskie.Dziecko ma na raczkach położone bardzo ciężkie poduszki,zeby sie nie ruszało.Najlepiej jak moga trzymać je 2 osoby.Jedna za nogi no i za ręce.U nas wyszedł refluks 2 i 3 stopnia,wiec zalamka calkowita :-/ .Przez 2 lata ciągle badanie moczu,wizyty u lekarzy leki itp.W lecie Pani prof. kazala powtórzyć badanie cystofrafii,ale u nas w Lublinie jest możliwosc zrobienia bezplatnie badania sonocystografii.Też polega na włozeniu cewnika i wprowadzeniu płynu,ale to badanie podobno jest lepsze bo podczas całego badania lekarz przez usg! bada nerki dziecka i jest o wiele lepszy obraz całego tego cofania sie moczu.Dziecko można przytrzymać,ale potrzebne sa dwie osoby.Ja za każdym razem mało nie mdlałam na sama myśl.Dziecko oczywiście bardzo płacze,ale badanie trwa ok.10 min więc na prawde da się przezyc.Dowiedz się czy gdzies koło ciebie nie robią własnie sonocystografii.Po tym badaaniu wyszło,że moje kochanie jest zdrowe ,wszystko sie cofneło.Wcześniej wszyscy mi mówili,ze 3 stopien na pewno trzeba będzie operować.Nie wierzyąłm więc ,że sie wyleczymy.Wyszłam i ryczałam z tydzien ze szczęścia/Teraz też jak wszystko sobie przypomniałam :-))jestem najszcześcliwsza na świecie.Jednak za jaakis czas trzeba będzie zrobić jeszcze kontrast(przez żyły wprowadza się kontrast i pokazuje jakie i czy wogóle jest uszkodzenie nerek)i co jakiś czas badanie moczu tzn posiew.U mnie sonocystografię robią w top medical raz na miesiac bezplatnie.Zapomniałam dodać,ze jestem z Lublina.Jak mogę Ci w czymś pomóc do pytaj.

nie moge czytać co piszesz autorko,jaki gwałt na dziecku? cewnik wprowadzony jest przez cewke moczową.
Po drugie jak dzecko nie moze się wysiusiac bo u mnie też tak bylo to lekarze lali woge w kranie i leciutko naciskali a peczech,ja mówiłam sisisisisi i poszło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 13:37 przez maa_dzia.

Cystografia u dziewczynki:((

22 cze 2018 - 17:37:09

Mam 26 lat, cystografię miałam w wieku około 4. Tworzę grupę wsparcia dla osób, które tak jak ja przez całe życie cierpią na zespół stresu pourazowego i traumę związaną z tym badaniem w dzieciństwie. Wiem że jest nas więcej. To się dzieje codziennie w polskich szpitalach, gdzie przy tym brutalnym i niosącym ze sobą konsekwencje doświadczenia gwałtu "10 minutach płaczu" łamane jest całe życie. Jeśli przechodzisz przez to samo, proszę napisz do mnie: ofiary.vcug[małpa]wp.pl, to nasza odpowiedzialność żeby coś z tym zrobić i nie dopuścić do kolejnych tragedii. Dziękuję



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-22 17:39 przez vcug.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

40C gorączki u dziecka :)