Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 20:58:02

mam maly problem brzuszek mojego synka robi sie szorstki w jednym miejscu zrobila sie plama wielkosci fistaszka jest czerwona i szorstka bardzo mysle czy to nie skaza moze uczulenie po czyms syn ma 18 miesiecy

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:12:12

Masz na myśli skaza białkowa czy coś typu znamię?

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:14:23

a moze to cos w rodzaju liszajka posmaruj mu ta plamke kremem z wit a . dodatkowo mozesz kapac maluchA W krochmalu lub jak wolisz kup w aptece emolium lub balneum te preparaty sa idealne na skore problematyczna. jak by mial uczulenie to by mial tego wiecej lub mialby tzw. pokrzywke na wewnetrzenej stronie udek , raczek , brzuszku .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-03 21:15 przez agata74.

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:34:36

no chodzi raczej mi o skaze bialkowa nie powiem mleka pije malo bo tylko do snu wieczorem 250ml ale siedzi duzo w serkach jogurtach itd tak dalej a rowniez wlasnie podobne to do liszaja ale tylko brzuszek taki jest

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:37:53

Cytat
agata74
a moze to cos w rodzaju liszajka posmaruj mu ta plamke kremem z wit a . dodatkowo mozesz kapac maluchA W krochmalu lub jak wolisz kup w aptece emolium lub balneum te preparaty sa idealne na skore problematyczna. jak by mial uczulenie to by mial tego wiecej lub mialby tzw. pokrzywke na wewnetrzenej stronie udek , raczek , brzuszku .


Stanowczo odradzam kąpiele w krochmalu tylko pogorszysz sprawe. Kup maść bephanten jest dobra i mojemu synowi pomaga.

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:40:18

rany ten moj synus to co chwile cos 18miesiecy i problem z siusiakiem bo skorka nadal nie schodzi i pewnie zabieg bedzie nas czekal :(

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:47:24

lunka też słyszałam o zbawiennym działaniu krochmalu dlaczego odradzasz?

a to nagle mu się zrobiło ?

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 21:57:55

no wlasnie od wczoraj mial to jasne dzisiaj znow ciemne i jak posmarowalam to kremem hipoalergicznym ATOPUM to zaczelo go to piec podejrzewam bo zaczal strasznie plakac

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 22:09:17

Cytat
olikk513
lunka też słyszałam o zbawiennym działaniu krochmalu dlaczego odradzasz?

a to nagle mu się zrobiło ?

Z doświadczenie wiem że krochmal może dodatkowo uczulić (skrobia).

skaza czy uczulenie

03 gru 2012 - 22:26:13

u mojej małej też właśnie takie coś na pleckach się robi ale dla mnie to na liszaj wygląda i smaruje alantanem

skaza czy uczulenie

04 gru 2012 - 10:48:32

Cytat
Lunka1984
Cytat
olikk513
lunka też słyszałam o zbawiennym działaniu krochmalu dlaczego odradzasz?

a to nagle mu się zrobiło ?

Z doświadczenie wiem że krochmal może dodatkowo uczulić (skrobia).
wybacz ale nie ma czegos takiego jak uczulenie na krochmal.a jak jest to moze to byc jeden przypadek na milion i nie sadze zeby dziecko zalozycielki watku nalezalo wlasnie do tego milona. ludziom z atopowym zapaleniem skory poleca sie krochmal wiec...
Cytat
Lunka1984
Cytat
agata74
a moze to cos w rodzaju liszajka posmaruj mu ta plamke kremem z wit a . dodatkowo mozesz kapac maluchA W krochmalu lub jak wolisz kup w aptece emolium lub balneum te preparaty sa idealne na skore problematyczna. jak by mial uczulenie to by mial tego wiecej lub mialby tzw. pokrzywke na wewnetrzenej stronie udek , raczek , brzuszku .


Stanowczo odradzam kąpiele w krochmalu tylko pogorszysz sprawe. Kup maść bephanten jest dobra i mojemu synowi pomaga.
bpanten dziala tak samo jak krochmal a dodatkowo jest naturalny bez chemii i duzo tanszy :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-04 10:50 przez agata74.

skaza czy uczulenie

04 gru 2012 - 10:56:19

Cytat
agata74
Cytat
Lunka1984
Cytat
olikk513
lunka też słyszałam o zbawiennym działaniu krochmalu dlaczego odradzasz?

a to nagle mu się zrobiło ?

Z doświadczenie wiem że krochmal może dodatkowo uczulić (skrobia).
wybacz ale nie ma czegos takiego jak uczulenie na krochmal.a jak jest to moze to byc jeden przypadek na milion i nie sadze zeby dziecko zalozycielki watku nalezalo wlasnie do tego milona. ludziom z atopowym zapaleniem skory poleca sie krochmal wiec...
Cytat
Lunka1984
Cytat
agata74
a moze to cos w rodzaju liszajka posmaruj mu ta plamke kremem z wit a . dodatkowo mozesz kapac maluchA W krochmalu lub jak wolisz kup w aptece emolium lub balneum te preparaty sa idealne na skore problematyczna. jak by mial uczulenie to by mial tego wiecej lub mialby tzw. pokrzywke na wewnetrzenej stronie udek , raczek , brzuszku .


Stanowczo odradzam kąpiele w krochmalu tylko pogorszysz sprawe. Kup maść bephanten jest dobra i mojemu synowi pomaga.
bpanten dziala tak samo jak krochmal a dodatkowo jest naturalny bez chemii i duzo tanszy :P


A to ciekawe co piszesz bo tak się składa że ja mam uczulenie na krochmal i nawet alergolog u którego się leczę stanowczo odradza takie kąpiele.
Co do Bephantenu nie wydaje mi się żeby miał taki sam skład...

skaza czy uczulenie

04 gru 2012 - 13:24:57

Cytat
Lunka1984
Cytat
agata74
Cytat
Lunka1984
Cytat
olikk513
lunka też słyszałam o zbawiennym działaniu krochmalu dlaczego odradzasz?

a to nagle mu się zrobiło ?

Z doświadczenie wiem że krochmal może dodatkowo uczulić (skrobia).
wybacz ale nie ma czegos takiego jak uczulenie na krochmal.a jak jest to moze to byc jeden przypadek na milion i nie sadze zeby dziecko zalozycielki watku nalezalo wlasnie do tego milona. ludziom z atopowym zapaleniem skory poleca sie krochmal wiec...
Cytat
Lunka1984
Cytat
agata74
a moze to cos w rodzaju liszajka posmaruj mu ta plamke kremem z wit a . dodatkowo mozesz kapac maluchA W krochmalu lub jak wolisz kup w aptece emolium lub balneum te preparaty sa idealne na skore problematyczna. jak by mial uczulenie to by mial tego wiecej lub mialby tzw. pokrzywke na wewnetrzenej stronie udek , raczek , brzuszku .


Stanowczo odradzam kąpiele w krochmalu tylko pogorszysz sprawe. Kup maść bephanten jest dobra i mojemu synowi pomaga.
bpanten dziala tak samo jak krochmal a dodatkowo jest naturalny bez chemii i duzo tanszy :P


A to ciekawe co piszesz bo tak się składa że ja mam uczulenie na krochmal i nawet alergolog u którego się leczę stanowczo odradza takie kąpiele.
Co do Bephantenu nie wydaje mi się żeby miał taki sam skład...
dziwne by bylo zeby cos chemicznie wyprodukowane mialo taki sam slad jak naturalne to po pierwsze , po drugie nigdzie czegos takiego nie napisalam a napisalam ze dziala tak samo wiec nie wkladaj w moje usta czegos czego nie napisalam . skoro masz uczulenie na krochmal to jestes ta milionowa szczesciara ;)

skaza czy uczulenie

29 sty 2013 - 13:34:30

Witam,
Zalecam obserwację. W razie powiększenia zmiany skórnej wskazana wizyta u lekarza pediatry.
Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska
----------
Członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z ukończoną specjalizacją II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie na oddziale alergologii oraz jako asystentka na Akademii Medycznej w Lublinie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mętny mocz-pomóżcie!