Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Preparaty na roztocza

14 paź 2012 - 13:44:28

Czy któraś z Was może stosowała i może polecić jakieś preparaty na roztocza? Wybór jest spory, od aerozoli po środki do prania i urządzenia na ultradźwięki, ale wolałabym kupić coś, co faktycznie przynosi jakieś efekty. Czy może któraś z Was zauważyła poprawę stanu zdrowia u alergika (siebie lub dziecka) po zastosowaniu w/w?

Preparaty na roztocza

14 paź 2012 - 14:26:31

my używamy nawilżacz powietrza z filtrem HEPA dla alergików i astmatyków.Używamy jego od jesieni do końca zimy ale trzeba pamiętać by w trakcie działania nawilżacza nie można mieć włączonych kaloryferów ponieważ tworzy się wtedy klimat tropikalny i rozmnażają się roztocza itp

To jest nasz nawilżacz mamy go 3 lata


Preparaty na roztocza

14 paź 2012 - 14:49:21

Nawilżacz to nie tania przyjemność... I kaloryferów to ja raczej nie zakręcę, bo byśmy pozamarzali :) Głównie chodzi mi o takie opryski do pościeli i pomieszczeń i dodatki do prania. Widziałam na Allegro i w sklepach dla alergików, ale zastanawiam się czy to w ogóle coś warte.

Preparaty na roztocza

14 paź 2012 - 16:19:15

Moja mała jest alergkikiem i własnie uczulona jest na roztocza, musi brac leki zawiesine w sprayu Nasonex i syrop Azomyr ....

Preparaty na roztocza

14 paź 2012 - 18:09:55

Rozumiem, ale co to ma wspólnego z tym o co pytam (oprócz słowa "roztocza";)..?

Pytam o chemię eliminującą/zmniejszającą ich ilość w mieszkaniu, a nie o leki na alergię.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-14 18:12 przez madziutex.

Preparaty na roztocza

20 paź 2012 - 22:43:43

Hej.Ja używam alergoff i jestem zadowolona!Pozdrawiam!

Preparaty na roztocza

21 paź 2012 - 10:13:14

uzywałam allergoff w sprayu i z tej samej serii cos do prania i powiem szczerze, ze jedna wielka porazka:] jak dla mnie strata kasy
Ja sprzatałam codziennie w pokoju, odkurzanie, mycie podlogi, kurze i posciel zawsze na balkon, posciel tez wsadzałam do zamrazarki, fajną porą jest zima, mróz:) , to podziałało w 100%



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-21 10:13 przez bolver.

Preparaty na roztocza

17 gru 2012 - 22:10:36

Cytat
bolver
uzywałam allergoff w sprayu i z tej samej serii cos do prania i powiem szczerze, ze jedna wielka porazka:] jak dla mnie strata kasy
Ja sprzatałam codziennie w pokoju, odkurzanie, mycie podlogi, kurze i posciel zawsze na balkon, posciel tez wsadzałam do zamrazarki, fajną porą jest zima, mróz:) , to podziałało w 100%

U nas też się nie sprawdził-jak i spray tak samo też dodatki do prania ;/ a stosowałam długo ;/
Tak jak pisze bolver- jedyny sposób by zminimalizować ich obecność to regularne sprzątanie,wietrzenie-mrożenie,odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza w pomieszczeniu.
Mamy też oczyszczacz powietrza-przy regularnym stosowaniu-jak "jest na chodzie" to jako tako wspiera ;D no i obowiązkowo bezworkowy odkurzacz z filtrem HEPA(pluszaki ograniczone do minimum,odp.pościel,żadnych zasłon,dywanów itp.pochłaniaczy kurzu :))
Co do tego ultradzwiękowego urządzenia,to dużo czytałam na jego temat i nadal zastanawiam się czy warto zainwestować,także jeśli ktoś przetestował to proszę o opinię ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 23:02 przez edyta8501.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowotwór dziecka :(