Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

SPONSORING

21.06 o 11:53

Therm line fast opinie

27.01 o 19:01

Aktywne użytkowniczki

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:11:29

Synek ma 15 miesięcy i już prawie 3 tygodnie biegunkę. Byłam dzisiaj drugi raz u lekarza bo po przepisanych lekach jest bez zmian.
Nie ma gorączki,przybiera na wadzę ,ma apetyt i doktor sam nie wie jaka przyczyna.
Na ząbki nie mial takich objawów.Nie jest odwodniony,podaje ryż,wode do picia,chrupki,marchew
Może ma bakterie w kale.Dostałam skierowanie na badanie w czwartek.
Jak do piątku nie przejdzie to zostanie szpital.
Dziecko robi teraz do 9-10 kupek /ha
Wodniste. Nie wiem co mam już mu podawać aby to zatrzymać.
Doradzicie coś ...? A ta przyczyna.

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:15:10

moze smecta? ja dawałam swojemu synowi

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:18:56

na pewno nie jest dobrze,to grozi odwodnieniem,a jakie leki przepisał lekarz?

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:24:51

na początku dawałam smecte i lakcid. Potem lekarz mi przepisał Nifuroksazyd i coś jeszcze ale nie pamietam nazwy.
Dzisiaj mi przepisał znowy lakcid i Bactrim.
Dziecko jest nieodwodnione.
Dużo pije.W piątek okaże się czy nie obędzie się bez szpitala.

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:28:11

ja od razu podaje Nifuroksazyd i elektrolity-ale to świństwo i Mała nie chce pić.Grunt to dużo wody podawać...hmm niepokojąca sprawa.faktycznie może to jakieś zatrucie bakteryjne.
...a próbowałaś domowych sposobów-trochę gorzkiej czekolady dać na tą biegunkę?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-28 21:29 przez monika_psujek.

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:39:13

tak mały zjadł ale nic nie zadziałało. Kupie jutro te elektrolity- są one dostępne bez recepty?

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:53:55

zrobcie badania na Helicobacter... u mojej coreczki biegunki takie wystepowaly okolo 6 m.c lekarze twierdzili skaza bialkowa nic wiecej... przeszly.... pozniej w ok 17 mc. z pjawily sie notoryczne wymioty wydzielina i co sie okazalo ze zaawansowane stadium helicobater z zniszczonym zoladkiem (jadla pila nie tracila na wadze) i kolejny 4 mce leczenia mamy... zaczelo sie niewinnie... na wszelkiego zrobcie testy :) tylko nie z apteki u dziecka nie sprawdzaja sie

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 21:54:17

Ja podaję Enterol 250 przy biegunce zawsze pomaga

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 1/5

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 22:00:39

Elektrolity nie zatrzymają jej, ale na wszelki wypadek niech pije, smaczne to nie jest, lecz lepiej by miał ich nadmiar niż niedobór. Ja ostatnio miałam jelitówkę, wszystko było ok aż nagle zaczęłam mdleć. W ciągu godziny zemdlałam 4 razy z niedoboru elektrolitów jak się później okazało. A takie maleństwo to w ogóle narażone. Więc lepiej kup, są takie dla dzieci.

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 22:19:31

A może mleko mu nie służy? Moja córka non stop miała zatwardzenia, w końcu nutramigen wszystko wyregulował, także proponuję mleko zmienić, chyba że karmisz piersią to może coś z Twej diety małemu szkodzi.

biegunka 3 tydzień u dziecka

28 sie 2012 - 23:49:19

u mojego synka też tyle trwała, żaden lekarz nie wiedział co jest powodem, dostawał smecte i dicoflor, ale to nie zatrzymywało, dawałam mu więc czekoladowe rzeczy i mało jogurtów, po czasie samo przeszło, na początku myślałam, że to od jeziora, bo pierwszy raz się kąpał w jeziorze.. ale to niemożliwe żeby aż tyle trwało, zęby też nie, bo już wszystkie ma, więc nie wiadomo.. jak lekarze nie wiedzą to skąd my mamy wiedzieć :)

biegunka 3 tydzień u dziecka

30 sie 2012 - 12:22:19

Myśle że powinna pomóc smecta i dobre nawadnianie najlepiej zastosować Orsalit lub coś pokrewnego. Możesz też sprobować probiotyków żeby wspomóc florę jelit

biegunka 3 tydzień u dziecka

30 sie 2012 - 12:40:09

Dziecko ma biegunkę od 3 tygodni :0 a Ty nadal w domu???
Super, że przybiera na wadze, ma apetyt i nie jest odwodnione.
Ja pewnie już dawno kazałbym się zamknąć z dzieckiem w szpitalu na kilka dni żeby sprawdzili przyczynę, zbadali w zdłuż i w szerz a nie leczyli zapobiegawczo, lub dawali skierowania na badania po 3 tygodniach!

biegunka 3 tydzień u dziecka

30 sie 2012 - 13:37:21

Dicoflor 30 wysypujesz zawartość kapsułki do picia. Na 3 dni zrezygnuj z podawania mleka i owoców. Smecta tylko zalecza, nie polecam. Zastosowała bym dietę- kleik ryżowy na wodzie lub ryż z marchewką gotować ok 2 godz
A tak naprawdę co powinnaś zrobić, to iść z dzieckiem do dobrego pediatry.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-30 13:40 przez nomi555.

biegunka 3 tydzień u dziecka

30 sie 2012 - 13:50:57

Może ma na coś alergię ,moja córka przy alergii miała przewlekłe biegunki .A druga rzecz to własnie dziecko kolezanki tez tak miało, okazało się ,że w badaniach krwi wyszło,ze ma pasożyty -po lekach przeszło .Idź do gastrologa to będzie najlepsze rozwiązanie ,bo z tego co napisałas to zrobiłas wszystko co mogłaś zrobić ,żeby zapobiec ,więc jak dla mnie przyczyna jest gdzie indziej .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie mleko dla noworodka?