Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 10:13:54

mam do was takie pytanie..czy waszym zdaniem normalne jest karmienie 4-5 latka piersią i to w mniejscu publicznym? ostatnio mialam takie zdażenie .bylam z dzieciakami na placu zabaw.jedna mama bierze takiego przedszkolaka na kolana bluzka do gory i karmi...a najlepsze na koniec mały "cyca" zagryzł sobie ciasteczkiem i pobiegł sie bawić:)

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 11:10:11

Dla mnie to normalne nie jest, są pewne granice, takie zachowanie matki na pewno odciśnie ślad na psychice tego przedszkolaka.
Ja doznałam kiedyś szoku widząc jak 5-latek dostał butlę z mlekiem do zasypiania, moja córka też miała wówczas 5 lat i niewyobrażalnym dla mnie było, że pije ona mleko z butelki ze smoczkiem.
Rodzice nie zdają sobie sprawy, że takimi zaniedbaniami krzywdzą swoje dzieci.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 11:23:05

mnie to jakoś nie przeraża każdy wychowuje swoje dziecko jak chce i to jego sprawa, jaką krzywdę może zrobić dziecku cycek, albo butelka? ja piłam kasze z butli na dobranoc jeszcze w zerówce i nic mi nie jest, to była taka nasza tradycja i co w tym złego? mam normalny zgryz, ani jednej próchniczki, nie czuję nienawiści do rodziców i radzę sobie w życiu czasem nawet lepiej niż inni, więc nie rozumiem po co się oburzać

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 11:35:29

a dla mnie to dziwne tak samo jak picie 5-6 latka z butelki ze smoczkiem ( pomimo, że normalnie już je z talerza ) czy też dawanie całusów prosto w usta dziecku ( może dla niektórych to norma ale dla mnie to jest dziwne - buzi w usta to ja sobie z mężem daje a nie z dzieckiem )

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 11:50:35

niech kazdy robi jak chce, ja tu nic strasznego nie widze.
Natomiast DLA MNIE dziwny jest poglad Darmoszki odnosnie calowania.

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:03:00

MamaAntosi - może zachowaj dla siebie mówienie czyje poglądy bo dla mnie to jest dziwne a tobie nic do tego i nie życzę sobie abyś wymieniała mój nick w swojej wypowiedzi.
Chcesz to się całuj z własnym dzieckiem wszędzie

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:12:53

Darmoszka, nie życzysz sobie? a to dobre, to nie wypowiadaj się na forum w takim razie, każdy może "użyć Twojego nicku w wypowiedzi" skoro się z Tobą nie zgadza, pogódź się z tym. Mnie też obrzydza jak ktoś w tym wieku jest karmiony piersią, za to całuski w usta są dla mnie normalne, takie słodkie, fajnie to wygląda, widać że rodzice mają zdrowe stosunki z dziećmi.;)

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:17:40

Niech każdy karmi tak długo jak chce ...

A dawanie buziaków w usta nic złego w tym nie widzę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-25 12:26 przez Lady212.

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:19:39

Ja karmiłam swoje dzieci 2,5- 3 lata. Później wydaje mi się, że dzieci już nie mają tak dużej potrzeby ssania, więc przerzuciliśmy się na normalne kubki (nie żadne niekapki) i normalne "dorosłe" butelki :-)
No, ale to moje zdanie. Każdy wychowuje tak, jak uważa za słuszne :-) Ja takie mamy podziwiam, bo wiadomo że coś takiego spotka się z krytyką, nieprzychylnymi spojrzeniami i komentarzami, a one mimo wszystko to robią, bo wierzą, że to jest najlepsze dla ich dzieci :-) Fajnie :-)

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:22:11

Dla mnie to normalne nie jest - rok, dwa spoko ale nie 4,5. a co do całowania w usta dziecka też to norlane nie jest, już abstrachując od wszystkiego - osoba dorosla może przenosić na dziecko np. wirusa opryszczki.

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:24:44

Moim zdaniem dość długo karmi dziecko, ale ja nie wtrącam się w wychowanie póki dzieciom nie dzieje się krzywda.


Pani ze słoniami w nicku, a co jak MamaAntosi nie życzy sobie żebyś Ty używała jej nicku?
Masz ze sobą poważne problemy, wystarczy wczytać się w Twoje posty...
No chyba, że wkleisz tu jakiś dowód na to, że opatentowałaś tą nazwę wtedy zwracam honor i przyznaję rację . Buahahahaha

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:28:14

Darmoszka dobrze sie czujesz, wszystko w porzadku? :)

Bo twoje "nie zyczenie sobie" mozesz w buty schowac, wypowiadajac sie na publicznym forum.
Ja sie nie caluje z corka, my dajemy sobie buziaki, wiesz takie normalne, bez podtekstow :))

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:47:46

dla mnie to jest chore rowniez niestety, ostatnio w jakiejs angielskiej gazecie byl artykul wlasnie o tak dlugim karmieniu i nie pamietam dokladnie ale bylo napisane tam ze te dzieci maja pozniej problemy ze soba, ogolnie maja cos z glowa. ja sciagalam corce pokarm 2 miesiace sciagac moglabym wiecej ale niestety sie dalo, nie karmilam jej i kolejnego dziecka rowniez karmic nie bede i to tyle moje zdanie ale niech kazdy wychowuje swoje dziecko jak chce byle by nie dziala sie krzywda

normalne czy to przesada....

25 sie 2012 - 12:54:35

Cytat
paulinka__k
ostatnio w jakiejs angielskiej gazecie byl artykul wlasnie o tak dlugim karmieniu i nie pamietam dokladnie ale bylo napisane tam ze te dzieci maja pozniej problemy ze soba, ogolnie maja cos z glowa.

Nie pamiętam, nie wiem, ale się wypowiem ;-)
Właśnie nic takiego w tej gazecie nie było (nie angielskiej, a amerykańskiej, TIME) :-)
Był wywiad z kobietą, która długo karmi swojego synka, był wywiad z pediatrą, który również mówił, że to zdrowo. Okładka wzbudziła dużo kontrowersji wśród społeczeństwa, było dużo głosów krytycznych, m.in.że to "niesmaczne", ale nie ma żadnych podstaw, żeby mówić, że takie dzieci mają potem "problemy ze sobą", czy "coś z głową". Bo to nieprawda!

No, chyba że piszemy o dwóch różnych artykułach :-) To miło by było, gdybyś wrzuciła link, żeby każdy mógł się zapoznać z "niebezpieczeństwem" długiego karmienia ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-25 13:07 przez natlee.

normalne czy to przesada....

04 wrz 2012 - 11:06:01

dla mnie to chore i owszem karmienie tak długo szkodzi dziecku - poczytać radzę takim mamom o zaburzeniach seksualności u dzieci tak karmionych

osobiście nie uważam tez by karmienie publicznie było takie fantastyczne, ja bym unikała takich sytuacji zwłąszcza na placu zabaw, bo wiadomo,że jak dziecko maluśkie to czasem się nie da i publicznie karmić trzeba - ale nalezy się moim zdaniem "zasłonić" a nie epatować gołymi cyckami

i zgadzam się z darmoszką;-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

porod - wybor szpitala