Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam wszystkich rodziców nie dawno zakładałam watek o leczniu ząbków naszym maluchą pod narkozą pytałam o wasze doświadczenia...
Otóż oznajmiam wam juz na swoim doświadczeniu ,że nie taki diabeł straszny jak go malują...synek [5,5 roku]dwa dni temu przeszedł zabieg pod narkoza...a dwa lata od feralnej wizyty u dentysty nie mogłam go namówic nawet na wejście do gabinetu...w przychodni której bylismy sam poszedł za reke z pania doktor zostawił mnie na korytarzu położył sie na fotel dał sobie załozyc dojscie do żyły...zachował sie tak dzielnie ze nie wierzyłam własnym oczom...niestety okazało sie ze mimo próby rataowania dwóch zabków trzeba było usunąć wszystkie mleczaki....wczesniej zdążyły mu tylko same wypaśc i wyjść dolne jedynki...usuneli mu wszystko zostały mu dwie jedyneczki i trzy szóstki..zabieg trwał pół godzinki potem wpuscili mnie do sali wybudzen i juz nie spał dochodził do siebie...po 40min mogliśmy jechać do domu...jedyną nie dogodnością dla niego było z tego co mówi ze mu się kreciło w głowie no i doskwierał głód bo dzien przed zabiegiem wolno jesc tylko do 18g....teraz tez troszke sie wscieka bo trzeba wszystko miksowac dopóki sie dziąsła nie zagoją...wizyta kontrolna za rok...przestrzegam rodziców myjcie stałe ząbki sami pociechą...najlepiej elektryczną szczoteczką bo rotacyjnie obraca sie w przeciwne strony jest okragła i sama czysci obmiata ząbek...cała ta wycieczka chyba mnie kosztowała wiecej stresu niż synka...gdy zapytałam czy nastepnym razem idziemy tu na maszyne[tak mówi na wiertło plombowania] czy tam gdzie bylismy mówi ze tam.....Nie bójcie się narkozy mamy 21 wiek a to nie sa długie uciązliwe zabiegi....boimy sie tego słuchamy dziwnych opowiesci...ale gdyby cokolwiek stało sie m naszemu dziecku i trzeba natychmiast podjac decyzje o zabiegu pod narkoza wtedy sie nie zastanawiamy...czemu tu miałoby byc innaczej skoro mozemy bez stresu pomóc dziecku...a potem nauczyc go ze chodzenie do stomatologa nie boli tylko trzeba dbac o higienne....sama z checia bym podała sie takiemu zabiegowi niestety to kosztowne ....choc w tej poradni co byłam np.leczenie kanałowe jest naprawde bezbolesne....Na marginesie wyobrażacie sobie chodzic z takim maluchem jak mój i co wizyte robic znieczulenie i wyrywac po ząbku...a było ich z 14szt....porazka
ODWAGI RODZICE W PODEJMOWANIU DECYZJI ROBIMY TO DLA NASZYCH SKARBÓW-WARTO!!!!

No pewnie ,że nie koniec świata .A o co chodzi w tym wątku ? Moje dziecko ma trzy lata a miało tyle narkoz ,ze ja przez całe swoje zycie tylu nie miałam ,narkoza to nic strasznego ,chyba ,ze dziecko jest wyjątkowo wrażliwe -bo tez znam taki przypadek .Każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na narkoze .A dlaczego twoje dziecko miało usuwanych tyle zębów? Przeciez to nie średniowiecze i wszyscy wiemy ,ze zęby się myje :)
Ja mam czwórkę dzieci i moje dzieci maja zdrowe zęby i nigdy się stomatologa nie bały ,bo chodzimy tylko na kontrole i smarowanie ,moja córka ma 19 lat i teraz w ósemce jest się coś działo a tak to nigdy -żadne dziury ,nic kompletnie zęby jak perełki i to jest ,tylko to ,ze myja je regulanie -nic wiecej .Mam ambę na punkcie zębów poniewaz moi rodzice moje zęby zaniedbali -ja już na to nie pozwoliłam ,wystaczy mycie i wizyty u dentysty :)

watek załozyłam zeby inni rodzice nie bali sie leczenia pod narkozą zabków pociech....mój synek tez miał sliczne zabki zjadły je lekki na astme i alergje potem jak zabolało bardzo nie chciał otworzyc buzi u dentysty z całego miasta tylko jedna dentystka zgodziła mu sie pomóc i na siłe mu robilismy maz go trzymał...bo tak tylko nas wysyłali na szczekownie i w pasy...potem juz nie chciał słyszec o dentyscie mył ale gdzie go zabolało gorzej nie zbyt dokładnie...musielismy sie uciec do narkozy niestety czesc juz do usuniecia a czesc chwiała sie do wypadniecia wiec postanowili usunac bo zaraz wyjda nowe....ja tez staram sie o zabki syna zeby były czyste bo mi rodzice zaniedbali w wieku 33 lat juz 7 nie mam ,5 kanałowych i w tej chwili tez masa do robienia....ale robie jak juz jest za pózno tak sie boje bólu a prywatnie nie boli ale trzeba miec góre kasy....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

katarek...