Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:02:55

Cześć nie znalazłam kategorii żeby spełniało Moje oczekiwanie w sprawie tego pytania. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Mianowicie Mój syn będzie miał 7mcy i chodzi o to ,że zwariowałam troche bo Mój lekarz prowadzący (pediatra) kaze co wizyta dawać 2 krople vit d3 dziennie (devikap) a jak bylismy 2razy w szpitalu ostatnio i pozniej u innego lekarza prywatnie kazali dawać 1krople. I teraz komu wierzyć? jak podawać? Ten ostatni lekarz powiedział ,że będzie trzeba dawać do 18stego roku życia witamine ,ale dlaczego? przeciez Mój syn nie ma krzywicy itd do czego to jest potrzebne orientuje sie ktos? bo na internecie nie mogłam wyszukać dlaczego tak długo sie stosuje, z góry dzięki za odp i miłego wieczku zyczę!

<moderacja> korekta tytułu
nikt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-09 20:14 przez dzstiory.

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:32:46

co miał na myśli twój lekarz nie wiem... ale u nas od początku kazano podawać jedną kroplę wit. D, a jak Karina skończyła 6 miesięcy i chcieliśmy jej wprowadzić tran to do ukończenia roku lekarz kazał podawać na zmianę jednego dnia tran a drugiego wit.d a odkąd skończyła rok dostaje tylko tran

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:38:49

Wiem ,że o ilości decyduje wielkość ciemiączka no ,ale żeby do 18stego roku zycia..? pierwszy raz się styknełam z czymś takim a nie miałam zbytnio jak dopytac sie o szczegoły lekarza

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:42:44

u mojej koleżanki syna bardzo wolno zarastało ciemiączko, ale wtedy najpierw dostała skierowanie na to czy nie ma krzywicy a jak wyszło że nie to do neurologa jeszcze dostała... a może miał na myśli do 18 miesiąca życia, po prostu się przejęzyczył facet...

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:45:50

no wlasnie nie, rece opadaja;(

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:54:36

Mój synek skończył 1,5roku i pediatra mówi, że nadal mamy mu podawać 1 kropelkę devikapu. Krzywicy nie ma, ciemiączko zarosło mu również bardzo szybko. Pytałam jak długo jeszcze ta witamina D, a lekarka jasno nic nie powiedziała tylko stwierdziła, że jeszcze muszę mu podawać:/

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 20:57:14

no i czy to jest dobre? nie powiedziec rodzicom co jak dlaczego,widzisz i nie grzmisz

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 21:30:39

Moja córka ma 3 latka od ponad roku nie bierze jej. Jak większość dzieci znajomych powyżej 1,5 roku. Ale ostatnio (pół roku) popsuły jej się ząbki i ponownie kazano mi jej dawać 1 kroplę. Do ukończenia 3 lat. Tylko omjać upalne dni...?

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 22:39:20

Yyyyyyyy.. 18 lat??
Moja mała ma 7,5 miesiąca, zostało mi 6 kapsułek wit.D, jak skończymy wybierać to, to mamy przerwę praktycznie przez całe lato (przebywamy w zasadzie non stop na dworze- taka ładna pogoda)dopiero jak już takiego słońca nie będzie zaczniemy znów brać -Zalecenia mojej pediatrki .
A i jeszcze powiedziała że jak wszystko będzie ok to do roku - 1,5 podawać jej i tyle.

Ile witaminy D3 podawać?

09 maj 2012 - 22:46:29

Cytat
milkae
Tylko omjać upalne dni...?

Chyba słoneczne -,- Przecież każdy (chyba?) wie, że wit. D wytwarzana jest w naszym ciele pod wpływem słońca, a jej nadmiar jest tak samo zły jak niedobór.

Mój syn ma niecałe 2 lata, podaję co 2 dzień 2 krople Devikapu, tak nam pediatra zaleciła po badaniach. Teraz latem co drugi dzień 1 kroplę. Skoro tak Ci lekarz zalecił, to tak zrób, na własną rękę niczego nie zmieniałabym. A co do tego żeby do 18 r.ż. podawać, to nie wiem o co mu chodzi O_o Może serio mu się coś pomieszało z miesiącami.

Ile witaminy D3 podawać?

10 maj 2012 - 09:06:56

Mój synuś ma 1,5 roku i podaje mu cały czas ,ale tylko wtedy gdy nie ma słoneczka:)))Słyszałam,ze nalezy zimą i jesienią podawać do ukończenia 3 roku życia

Ile witaminy D3 podawać?

14 wrz 2022 - 13:16:22

Polecam przeczytać artykuł a z niego dowiedzie się ważnych informacji o witaminie D https://szp.edu.pl/witamina-d-dla-dzieci-jak-dlugo-podawac/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Narkoza dla dzieci to nie koniec świata