Obecnie rozmawiamy o:

Ginekolog Rzeszów

gorący temat

maszyny przemysłowe

55 minut temu

Dom - remont i budowa

55 minut temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

He drogie zatroskane mamusie , mam pewne obawy w związku z badaniach bilansowymi u mojego 4 latak
Może ktoras z was ma podobne spopstrzezenia wymienimy sie uwagami
Otóż przy bilansie mojego rozrabiaki okazało sie że ma zapadnieta klatke z przodu , wystajace łopatki
tak zastanawiam sie bo wiadomo dzieciaki garbią się ortopedzi wpdają z diagnozami do przedszkoli , zaraz usłyszałam koślawe kolana, mój mały to taki nabity facecik duzy jak na 4 latka wygladem na 5 lat

Chciałabym z Nim poćwiczyć poprawić postawę ale tu zaczynaja sie schody --nie podpisane umowy z przychodniami rehabilitacji , wiadomo polska rzeczywistośc
A jak pomyslę ile z tym skierowaniem bede chodzić aż łaskawie mi wyznacza wizyte , ło matko
Może któraś z mamuś ma podobne spostrzeżenia i ćwiczyła z maluchem , podpowie coś
Tyle juz sie nabiegam z ta nasza stma i migdałkiem , wiecznie chory , teraz tydz odpukać w przedszkolu ale na jak długo
A rośnie niesamowicie
Jak kształtujecie postawe malucha przedszkolaka??Z góry bede wdzięczna za uwagi

Myślę, że zanim zaczniesz z synkiem ćwiczyć, powinnaś wybrać się z nim do ortopedy i zrobić RTG, żeby ocenić jaką wadę postawy ma twoja pociecha (skolioza, nadmierna lordoza, okrągłe plecy może choroba Scheuermanna). Potem najlepiej idź z nim prywatnie raz albo dwa do fizjoterapuety, który sprawdzi czy syn nie ma zablokowanych stawów krzyżowo - biodrowych, zaleci ćwiczenia, np. takie ze specjalnie kupioną gumą. Pozdrawiam.

O dzięki cenna rada, myslę że to wada postawy, może garbienie się ale niech ortopeda luknie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pocenie się głowy u dziecka