Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

29 minut temu

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 08:57:05

Dziewczyny czy wasze dzieci miały gorączke trzydniową a po niej wysypke?Co dostały chodzi mi o lekarstwa bo moja 7-miesięczna córeczka dostała na wszelki wypadek gdyby to było coś innego HEVIRAN.Czy któraś z was miała ten lek?I na jaką chorobę??

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 09:22:27

Witam:)
Moja córka też miała trzydniówkę i miała przepisany ten sam lek-HEVIRAN-oczywiście wysypka też była.Tylko córka miała przez dwa dni wysoką gorączkę a na trzeci dzień też była gorączka ale dużo mniejsza.

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 09:35:24

u mnie synek tez to chyba zlapal , ale zanim sie wybralam do lekarza to przeszlo. dostal goraczki a ja skojarzylam to z zabkowaniem, na czwarty dzien wysypaly mu sie plamki, ktore po dwoch dnach przeszly, nie podawalam mu zadnych lekow i tak sie teraz zastanawiam czy ta trzydniowke trzeba koniecznie konsultowac z lekarzem? bo moze zle zrobilam nie ida z nim do pediatry :(

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 09:43:31

Czym trzydniówka różni się od innych chorób dziecięcych?
Przede wszystkim tym, że nie niesie za sobą powikłań, bo jest łagodną chorobą wirusową. Jeśli można mówić, że jakaś choroba jest bezpieczna, to jest nią właśnie trzydniówka. Rodziców na pewno niepokoi wysoka gorączka, która utrzymuje się przez około trzy dni. Leczenie tej infekcji polega właśnie na obniżaniu podwyższonej temperatury, która rośnie nawet do 39 stopni. Jak zawsze przy wysoko gorączkującym dziecku, dla jego bezpieczeństwa i własnego spokoju lepiej, by obejrzał je lekarz.
Przebycie trzydniówki uodparnia na nią na całe życie.

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 09:54:52

My mieliśmy bardzo podobny przypadek w sobotę infekcja gardełka od soboty wieczór do poniedziałku wysoka gorączka no i w pon paskudna wysypka która utrzymuje się do tej pory. Pani doktor stwierdziła wirusówkę ja od wczoraj podejrzewam że to może być szkarlatyna(identyczne objawy) dodatkowo zaraziła mnie ja mam tylko wysoką gorączkę i objawy anginowe (dorośli podobno tak przechodzą anginę) dzwoniłam dziś do przychodni powiedziała że to nie możliwe ale po antybiotyku zrobimy badania czy nie ma bakterii które towarzyszą tej chorobie.

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 10:22:43

Witam.Mam pytanie .A ile dni utrzymywała sie ta wysypka. i czy zeszła po Heviranie po ilu dniach było widać efekty działania tego leku.

Cytat
rafalkulka75
Witam:)
Moja córka też miała trzydniówkę i miała przepisany ten sam lek-HEVIRAN-oczywiście wysypka też była.Tylko córka miała przez dwa dni wysoką gorączkę a na trzeci dzień też była gorączka ale dużo mniejsza.
Witam.Mam pytanie .A ile dni utrzymywała sie ta wysypka. i czy zeszła po Heviranie po ilu dniach było widać efekty działania tego leku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 10:23 przez emilaczupryniak.

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 10:31:56

U nas wysypka była do 2dni-ale lekarka powiedziała,że każdy ma inny organizm i wysypka może być od-1-2dni.

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 10:32:20

my od wtorku podajemy heviran 3-4 razy na dobę dodatkowo smarujemy płynem robionym w aptece wysypka schodzi ale czy to zwykła trzydniówka tego nie wiem....

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 10:48:15

Cytat
rafalkulka75
U nas wysypka była do 2dni-ale lekarka powiedziała,że każdy ma inny organizm i wysypka może być od-1-2dni.
A to bardzo pocieszająca wiadomość bo mi się wydaje ze po zazyciu tabletki jakgdyby to bledło albo mam juz omamy;0
Cytat
Motylek09
my od wtorku podajemy heviran 3-4 razy na dobę dodatkowo smarujemy płynem robionym w aptece wysypka schodzi ale czy to zwykła trzydniówka tego nie wiem....
A co to za płyn jesli moge spytac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 10:49 przez emilaczupryniak.

Gorączka trzydniowa

13 kwi 2012 - 10:59:45

mój syn tez miał 3 dniówkę i sama przeszła bez leków

a możecie mi pomóc bo watek nie chce sie pokazać na stronie głównej tylko wiadomości się zapisują :-(

<moderacja>spam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-14 09:53 przez moderator.

Gorączka trzydniowa

14 lis 2012 - 09:33:12

podejrzewam u mojego 2 letniego synka trzydniówkę, w nocy miał wysoką gorączkę do 39.5 której nie dało się prawie zbić, teraz spadła do 38, w nocy mały raz zwymiotował, poza tym nie ma innych objawów, czy miałyście przypadek z wymiotami przy trzydniówce? idę do lekarza ale dopiero na 17

Gorączka trzydniowa

14 lis 2012 - 10:15:06

Nie musi to być trzydniówka u nas niestety podejrzewana trzydniówka zamieniła się już w dwu tygodniówkę i końca nie widać.
Od 5 listopada walczę z choróbskiem syna. Zaczęło się nagle od gorączki która wzrosła do 41 stopni. Osłuchowo i wizualnie nic małemu nie było tzn uszy, gardło, węzły chłonne. Zlecili badanie krwi i moczu - wyniki okropne. Gorączka nadal nie mija i więcej objawów brak. Podejrzewali nieme zapalenie płuc lub oskrzeli i skierowali na RTG. Poszliśmy i prześwietlenie niczego nie wykryło bo płuca i oskrzela czyste. Dostał antybiotyk chociaż nie wiadomo na co. Z badań krwi i moczy wyszła jakaś bakteria tylko nie wiadomo gdzie. Po podaniu antybiotyku dziecko dostało hipotermii i temperatura spadła do 34 stopni. Jedyny plus że po antybiotyku już gorączka nie wróciła. Myślałam że to będzie już koniec ale niestety nie. W 7 dniu choroby i 3 dobie podawania antybiotyku syn obudził sie w nocy z wysypką jak by wpadł w pokrzywy. Reakcja alergiczna na antybiotyk czy wysypka chorobowa? nie wiadomo bo rano juz jej nie było, nadal podawałam antybiotyk. następnego dnia doszła ostra biegunka więc juz odstawilam antybiotyk i chociaż biegunki juz nie ma. Dziś kolejna wizyta u lekarza i ciekawe co będzie dalej. Wczoraj dopiero pojawił się lekki katar tzn młody pociaga nosem ale nic nie cieknie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-14 10:17 przez CHRUPEK.

Gorączka trzydniowa

14 lis 2012 - 10:30:52

My ten lek dwa lata temu dostaliśmy jak miał ospę wietrzną(Heviran)

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Gorączka trzydniowa

29 lis 2012 - 18:33:58

Witam, moja córka również miała trzydniówkę, najpierw gorączka, a na 3 dzień wyszła wysypka. Lekarka nic nie kazała dawać poza syropkiem na obniżenie temperatury

Gorączka trzydniowa

14 gru 2012 - 23:04:40

U mnie bylo dokładnie tak samo. Ja mam 2-letniego syna. Poszłam do lekarki, bo mały w nocy gorączkował, zbadała go i stwierdziła, ze osłuchowo jest czysty, gardlo i uszy bez zmian wiec albo to bedzie trzydniówka albo zęby. Kazała podawac Milifen na zbicie gorączki i obserowac czy cos jeszcze sie nie dzieje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardzo ciemny mocz u dziecka