Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witam zauwazylam do wczoraj na ciele i główce mojego synka taką wysypke czerwoną z pęcherzykami czy to jest ospa czy rózyczka???i co robic jutro sie wybieramy do lekarza a co wy byscie doradzily drogie panie???

wszystko wskazuje na ospe:)

Mojej Córci powychodziło kilka w sobotę a dziś ma ich troszkę więcej ...u Nas to ospa na 100% ...jutro idziemy z rana do lekarza .

to raczej ospa:) ja pamietam jak moja corcia miala ospe, poszlismy z nia do lekarza..akurat naszego nie bylo, to poszlismy do drugiego...a lekarz :ZE JĄ KOMARY POGRYZŁY, przepisala cos na ukąszenie;p nooo ja zapamietam tą ospe do konca zycia:-)

Raczej ospa. Pudroderm na krostki i nadmanganian potasu do kąpieli.

Ja ospę miałam w 6 miesiącu ciąży <szok> przechodziłam to strasznie ;/

a moja córcia miała 4 miesiące i kiedy poszłam do lekarza Pani w okienku rejestracji zerknęła i powiedziała, że to ospa. Kazała nie czekać do lekarza tylko kupić pudroderm i podawać wapno. Wpisała w książeczkę w przebyte choroby ospę i odesłała do domu.

Liwia dziś też dostała jakiejś wysypki, niektóre krostki to są pęcherzyki z płynem, ospę miała ok 2 mc temu więc to na pewno nie to.... Teraz przechodzimy wirusowe zapalenie oskrzeli dostawała Ospamox ale był za słaby i dziś podałam jej Klacid, czy może wasze dzieci miały podobne objawy po tych lekach? Jutro po raz kolejny wybierzemy się chyba do lekarza;/

dziekuje dziewczyny idziemy do lekarza jestem ciekawa co mi powiee:(

zweryfikowana
Posty: 251
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
monika1403
dziekuje dziewczyny idziemy do lekarza jestem ciekawa co mi powiee:(
My po ospie grudniowej wiec Julka przeszłą ją bardzo dobrze w sumie 15 bąbli w tym na głowie 10szt 2 na plackach i 3 na brzuszku, gorączka 38'C przez 2 dni, smarowanie i odpoczynek w domu przez 2 tygodnie.

Niestety po ospie czasem sa powikłania tz osłabienie organizmu i tak w styczniu była angina ropna, w lutym koszmarny kaszel 2 tygodnie i w marcu zapalenie oskrzeli... przed nami kwiecień...

Cytat
alicja70
Raczej ospa. Pudroderm na krostki i nadmanganian potasu do kąpieli.

całkowicie się zgadzam z mamusią to jest dobre na swędzenie
nie można tego drapać, i unikać słońca!!!

Pudroderm my też stosowałyśmy, a do tego jeszcze oilatum do kąpieli. Oilatum nie taki zwykły do kąpania niemowląt, ale przeciwzapalny. Jednak uważam, że można go było zastąpić czymś tańszym. Ale jak się człowiek nie zna ;-) Mam prawie całą butelkę i co z tym zrobić? Taka marnacja ;-)

My właśnie wróciłyśmy od lekarza i Liwia ma wirusówkę (na całym ciele ma opryszczkę nawet w buzi i pupie) koszmar nie może nic jeść... jakby lekarz wykrył to już w sobotę na pewno nie było by dziś takiego problemu;/ Ponoć w powietrzu coś jest i bardzo dużo dzieci teraz na to choruje...

My już też po wizycie u lekarza i Wiktoria ma ospę .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

choroba zapalenie oskrzeli ponad miesiąc czasu u dziecka 8 m-cy