Mój synek urodził się bez jednej nerki i od urodzenia miał problem z drugą. Miał częste zakażenia układu moczowego, także bakterią coli i innymi, oraz refluks na ta jedną nerkę,więc przechodził kilkakrotnie przez cystografię. nasza Pani nefrolog rzadko dawała antybiotyk doustny, ponieważ twierdziła że częste zakażenia są przez obniżoną odporność, dostaliśmy maść diprogente, specjalny płyn do mycia robiony na zamównienie i tran do pica. Wcześniej też mieliśmy furaginum, Po dwóch latach leczenia wszystko jest ok. Mamy zleconą kontrolę moczu i posiewu co 2-3 miesiące oraz usg dwa razy do roku.Mały ma teraz 4,5 roku chodzi do przedszkola i jest wszystko ok.

Cytat
alicja70
Przepraszam za trywialne pytanie, ale czy prawidłowo podcierasz jej pupę po oddaniu stolca( naprawdę zdziwiłybyście się ile mam podciera dziewczynkom po stolcu pupcię "do przodu" a nie "do tyłu";) Czasami najprostsze rzeczy są kluczem.


to jest bardzo ważne pytanie. szczerze Ci powiem, że lekarze przepisujący tak duże ilości antybiotyków tak małemu dziecku chyba nie myślą - robią mu tylko krzywdę. idź do jakiegoś ginekologa starej daty, oni mają najlepsze pomysły i najlepiej radzą, nawet jeśli rady czasem wydają się z kosmosuZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-06 12:53 przez male_p.

Cytat
male_p
Cytat
alicja70
Przepraszam za trywialne pytanie, ale czy prawidłowo podcierasz jej pupę po oddaniu stolca( naprawdę zdziwiłybyście się ile mam podciera dziewczynkom po stolcu pupcię "do przodu" a nie "do tyłu";) Czasami najprostsze rzeczy są kluczem.


to jest bardzo ważne pytanie. szczerze Ci powiem, że lekarze przepisujący tak duże ilości antybiotyków tak małemu dziecku chyba nie myślą - robią mu tylko krzywdę. idź do jakiegoś ginekologa starej daty, oni mają najlepsze pomysły i najlepiej radzą, nawet jeśli rady czasem wydają się z kosmosu

podcieram ją jak należy ale często jest zaczerwieniona od pupy do siuśki, smaruje ją jak małą dzidzie, kremami, maściami i tak się zastanawiam czy to dobrze ma już 3 lata może ją wyjałowiam sama już niewiem ale co ...jade do szpitala na tydzień udało nam się załatwić przez znajomego bo normalnie przecież się nie da w tym chorym kraju więc może uda nam sie rozwiązać ta zagadkę prawie jak dla dr hausa co prawda to dopiero za 1,5 miesiąca ale przynajmniej wiem że zrobią wszytkie badania itd.

Przypadkiem trafiłam na to forum i zarejestrowałam się tylko po to żeby powiedzieć co wiem na temat układu moczowego u dzieci. Zmagam się z ZUM odkąd moja córcia skończyła dwa tygodnie (teraz ma rok). Nie będę się rozpisywać o histrori jej choroby ale powiem tylko, że aby prawidłowo pobrać mocz dziecka konieczne jest cewnikowanie, przynajmniej u dziewczynek. Dla nefrologa mojej córki jest to jedyny wiarygodny wynik, to co jest na sromie nie musi być w moczu. W naszym przypadku potwierdziło się w 100% niepotrzebnie tylko by ją truli antybiotykami. I polecami VITABUTIN, moją Michasie dręczą różne paskudne bakterie ale po codziennym podaniu jej tego leku (to jest poprostu żurawina) po e.coli nie ma śladu! A cystografia przynajmniej moją córeczkę raczej nie bolała była malutka więc gdyby bolało to z pewnością by płakała a nic takiego się nie stało tylko wypróżniła się całkowicie pani pod rentgenem. życzymy duzo zdrówka i sobie wam oraz ogromu cierpliwosci i wytrwalosci!
i przepraszam za błędy czy literówki ale właśnie jestesmy w szpitalu (ZUM - PROTEUS) i najczesciej mam tylko 1 wolna reke :)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 21:58 przez monika_pawlak.

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Co polecacie - zdrowe produkty spożywcze