Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Glista Ludzka

09 sie 2012 - 19:40:14

W aptece można kupić płyny do dezynfekcji takie jak się w szpitalach używa. Może będzie coś również do paneli.
są też spraye odkażające: może da się je zastosować do dywanów...?
http://www.doz.pl/apteka/k279-Preparaty_antyseptyczne
Mniejsze rzeczy (pluszaki) można... przemrozić :-) To dobre na roztocza, więc być może na jaja glisty też zadziała (ale to musiałbyś przeczytać w jakiej temp. giną)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Glista Ludzka

09 sie 2012 - 21:11:45

nie znalazłam nigdzie jaką temperaturę są w stanie wytrzymać glisty ;/ słyszałam, że ponoć prasowanie zabija to świństwo, ale czy mrożenie? mam taką dezynfekcję szpitalną, to chociaż zabawki nią wymyję, bo w sumie zabawki dziecko ma prawie cały czas w buzi ;/

Glista Ludzka

09 sie 2012 - 22:27:48

i dlatego my całą rodziną 2 razy w roku profilaktycznie się odrobaczamy Pyrantelum Medana. Okazji do podłapania takich "niespodzianek" jest mnóstwo, szczególnie dzieci przedszkolnych i "piaskownicowych" :/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Glista Ludzka

09 sie 2012 - 22:35:09

ale pyrantelum jest chyba na receptę, prawda? a lekarze już niczego nie przepisują profilaktycznie:( mamy teraz problem, bo chcemy się z mążem odrobaczyć, aby było łatwiej leczyć małego, ale musimy wpierw nosic kupki do badania i td. cała procedura, kpina jakaś!!!!!

Glista Ludzka

09 sie 2012 - 22:44:09

serio??? w szoku jestem, bo nasz lekarz sam zaleca profilaktyczne rodzinne odrobaczanie.
Fakt leki są na receptę, ale totalnie żadnego problemu nie robi. Wypisuje bez problemu.
Lekarz chyba powinien wiedzieć, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Z drugiej strony a co mu tam, w sumie wizyty byłyby rzadsze a przecież z tego żyją. Masakra.

Glista Ludzka

10 sie 2012 - 08:32:01

hej ja tylko poprałam wszystlkie maskotki inne zabawki, dobrze umyłam w wannie ,poprałam pościel i oczywiście wszystko trzeba prasowac,moja mała meczyła sie 4 miesiące coś strasznego przede wszystkim zero słodyczy bo robale to lubią i mycie rąk przed każdym posiłkiem .Ja robiłam badania z kału ale pod koniec w kale juz nie było jaj a brzuch dalej córke bolał wiec wyczytałam ze wiarygodniejsze sa badania z krwi bo one sa na obecnośc glisty a nie jaj i tak zrobiłam ale rówież okazało sie ze już jej nie było, wypijała chyba 10 buteleczek leku o nazwie zentel. Pożniej to chyba ze strachu jak ją tylko brzuch zabolał to już panikowała. Kota też mamy dostał też jeden raz tabletke drugiej juz nie bo moja teściowa twierdziła ze on na pewno nie ma żadnej glisty bo niema kontaktu z innymi zwierzetami nie dało jej sie przetłumaczyc ,moi tescie też wzieli tylko jedną tabletke (ciężkie przypadki)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Glista Ludzka

10 sie 2012 - 14:58:11

na jednym z forów znalazłam taki przepis na preparat ziołowy zwalczający glistę
" wymieszac w dużym naczyniu podane zioła i przesypać do litrowego słoika. dawkowanie: 2 kopiaste łyżki stołowe zaleać dwoma szklankami wrzątku do termosu i odstawic na godzinę. podawać 4 razy dziennie między posiłkami przez tydzień, potem 2 razy dziennie przez 5 tygodni , bardzo skuteczna stosowałam u mojego 3 letniego synka, o to te zioła: 50 g ziela tymianku, 50 g kłącza tataraku, 10 g piołunu, 50 g korzenia omanu, 25 g miety piprzowej, 25 g liści orzecha włoskiego " ale nie ma niogdzie ile tego podawać między posiłamu, łyżkę? śzklankę? zna ktoś tą miksturę??
ach no i czy w aptece dostanę wszystkie te zioła?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-10 14:58 przez alenka85.

Glista Ludzka

10 sie 2012 - 15:12:16

zerknij sobie na ziołowego "gotowca".
Ten preparat jest naturalny i też ma świetne opinie

ORGANIZM BEZ PASOŻYTÓW PARA FARM


A jeśli nie te krople, to zahacz o jakiś sklep zielarski, tam jest wszystko.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Glista Ludzka

10 sie 2012 - 16:24:01

paolka06 A czy można to dostać bez recepty? bo nasz lekarz, za bardzo się przejmuje nowymi ustawami i boji sie przepisywać jakichkolwiek leków, po niedzieli będę się starała dostać do jakiegoś cudownego pediatry o orientalnym nazwisku w Srodzie Sląskiej więc on może mi coś pomoże. Jak narazie dom odkażony, wszystko wyszorowane mieszanką vaniszu, karexu i domestosa, maskotki szczelnie zamknięte, czekają na vaniszową kąpiel, ja padnięta ale pełna nadzieji przygotowąję się do góry prasowania :) mam niewiele czasu, Gabryś od września idzie do przedszkola i do tego czasu musimy zwalczyć tego pasożyta

Glista Ludzka

10 sie 2012 - 16:44:41

bez recepty. Można kupić na allegro, albo w jakiejś aptece internetowej. Są dwie pojemności 30 ml i 85 ml. Zdecydowanie bardziej się opłaca kupić te większe, tym bardziej, że przez jakiś czas trzeba będzie je brać i na pewno powtarzać dla profilaktyki całej rodzinie.

Tak sobie myślę, że te krople chyba będą lepsze do przełknięcia przez malucha niż te zioła. Dodaje się je np. do herbaty i są niewyczuwalne, a takie zioła to chyba kiepsko do przełknięcia przez dziecko.

Glista Ludzka

18 mar 2013 - 17:27:43

Skuteczne tabletki z usa:
iwermektyna.pl.tl

Glista Ludzka

15 gru 2013 - 16:37:04

Ja mam 11 lat i wykryto u mnie glistę.Zaczęłam przyjmować lek
ZENTEL. Jest w nim jedna duża tabletka za około 24 zł w aptece na receptę u dobrego lekarza. Glistą nie można zarazić się od zwierząt tylko z nieumytych owoców i warzyw,brudnych miejsc, a ja mam to chyba ze stołówki szkolnej. Robiłam sobie badania kału, ponieważ w tamtym roku miałam owsiki, z miesiąc temu powróciły i dlatego te badania, które 2 razy z rzędu wykazały ujemny, a za trzecim dodatni. Moja mama myślała,że to znów te owsiki, bo na wynikach jest napisane po łacinie. Weszłam z babcią do lekarza i aż mnie zatkało lekarka stwierdziła iż są to jaja glisty. Mam ją po raz pierwszy i bardzo się boję. Myślę, że gdy zobaczę tego robaka w toalecie wystraszę się bardzo . Nie wiem również czy to boli czy nie. POMOCY!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy zmienic Enfamil na Bebilon ? opinie