Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam mam 6 miesięcznego bąbla od urodzenia mamy jeden problem króciutkie wędzidełko na początku nie robiliśmy nic, niby je wyćwiczył nie przeszkadza mu ono w jedzeniu z piersi ani w gaworzeniu aczkolwiek zaobserwowałam problem z jedzeniem "gerberków" i biszkoptów. Lekarka zaproponowała żeby to wędzidełko przyciąć i tu rodzi się pytanie czy poczekać do ok roku czy iść już i jaką formę wybrać ? Czytałam dużo o laserowym i chyba się zdecyduję, koszt jak koszt byle mi dziecko nie cierpiało. Czy któraś z Mam miała podobny problem ? Jak to rozwiązałyście, ile miało dziecko jaki czas gojenia itd. Czy któraś robiła zabieg w Katowicach i co mogłybyście mi polecić ?

Witam. Mam pytanko :) czy Pani Babel :) jest juz po zabiegu podcięcia wędzidełka ?

witam ja mam syna 7,5 w ubiegłym roku miał podcinane wędzidełko bo sprawiało mu to mowie wyrazów gdzie wystepuja sz, cz, dz itd im szybciej to wedzidełko podciete tym lepiej bo dziecko odrazu uczy sie poprawnej wymowy...

Mój Synek ma 6 miesięcy, a za 2 miesiąc ma mieć wykonany zabieg... Troszkę się boje gdyż będzie on wykonywany przy znieczuleniu ogólnym i intubacji dziecka ;/ ale im szybciej tym lepiej, bo nie będzie niczego pamiętał :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 16:23 przez edita_18.

witam,mój syn miał podcinane wędzidełko jak miał 6 tygodni,zabieg był bezbolesny,dostał znieczulenie miejscowe takie w kropelkach
według mnie im wcześniej tym lepiej bo potem ciężko utrzymac takiego malucha

moje dzieci -miały ,,TO'' załatwione w 2 dobie życia -jest to wtedy kosmetyczny zabieg bezinwazyjny-bez znieczulenia bo to błonka. Im starsze dziecko tym bardziej skomplikowana sprawa się robi.Wiec po co czekać?

Mój synek tez urodził się z krótkim wędzidełkiem. Lekarze kazali czekać bo "może się rozciągnie". W wieku 3 lat jeżyk ranił się o ząbki i postanowiłam działać. Był operowany w Opolu pod narkozą i miał poza podcięciem wykonana plastykę języka.
Żałuję, że słuchałam lekarzy i czekałam z tym tak długo. U maleńkich dzieci wiązadełko jest cieniutkie i jest to wtedy szybki bezbolesny zabieg. Im dziecko starsze tym wiązadełko grubsze i bardziej ukrwione a co za tym idzie zabieg coraz trudniejszy.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

My też mamy ten problem, czekaliśmy aż Gabryś zacznie mówić, aby mieć pewność czy będzie mu to bardzo przeszkadzało, ale Gabryś ma już prawie 3lata i jeszcze nie mówi, tzn coś tam zaczyna, ale nie do tego stopnia aby stwierdzić wadę wymowy ;/

Hejka , mam pięcioletniego synka i dokładnie miesiąc temu miał zabieg "plastyki języka" czyli w naszym przypadku prawie całkowite wyciecie wędzidełka . Zabieg był robiony przy znieczuleniu ogólnym , trwał ponad godzinę , i synek miał osiem szwów , które same sie rozpuściły .
Tak jak piszecie , mój mały też miał w trzeciej dobie podcięte wędzidełko , niestety nie powiedziano mi wtedy , że samo podcięcie nie załatwi wszystkiego , że trzeba rehabilitować języczek opo takim podcięciu nawet u noworodka i wędzidełko odrosło i było na tyle krótkie , że synek nie mógł wystawić języczka . Juz prawie trzy lata chodzilismy do logopedy , która poleciła mi laserowy zabieg , ale mój mały miał zbyt mocno przyrośniete wedzidełko i nie kwalifikował się . Dostałam skierowanie do poradni wad twarzoczaszki i lekarz skierował mnie do szpitala na zabieg plastyki języka .
Synek mówił niewyraźnie , jak to ja nazywałam "po chińsku" :) Teraz nawet nasza pani logopeda jest zdziwiona w jak szybkim tempie zaczyna wymawiać słowa , które wcześniej sprawiały mu dużą trudność .
Języczek goił się prawie dwa tygodnie ale teraz jest już super .

Pytanie kieruję do mam, których dzieci przeszły już taki zabieg. Czy wykonuje je po prostu otolaryngolog czy może po rozpoznaniu daje on skierowanie na zabieg do chirurga? Mam na myśli tu 2 miesięcznego malucha gdzie wędzidełko nie jest aż tak ukrwione jak w przypadku starszych dzieci.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brzydki zapach z ust u dziecka. Pomóżcie!